Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál) Terminator: The Sarah Connor Chronicles

26.10.2015 18:08

Sci-Fi / Akční / Drama / Thriller

USA, 2008, 31x43 min

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green, Sonya Walger, Dean Winters, Craig Fairbrass, Bruce Davison, Garret Dillahunt, Mackenzie Brooke Smith, Lisa Wilhoit, Kristina Apgar, Bailee Madison, Alex Veadov, Peter Mensah, Jonathan Sadowski, Adam Godley, Skyler Gisondo, Marcus Chait, Shirley Manson, Max Perlich, Sandra Purpuro, Leven Rambin, Paul Schulze, Dean Norris, Mark Adair-Rios, Leah Pipes, Jillian Armenante, Fay Wolf, Busy Philipps, Billy Unger, Will Rothhaar, Beau Billingslea, Patrick Kilpatrick, Dorian Harewood, Stephanie Jacobsen, Angela Gots, Emilio Rivera, Owain Yeoman, Allen Evangelista, Brendan Hines, Andy Umberger, Cory Tucker, Richard Schiff, Eddie Shin, Rebecca Creskoff, Johnny Sneed, Haley Hudson, Samantha Krutzfeldt, Ned Bellamy, Chris Ellis, Jon Huertas, Andre Royo, Catherine Dent, Austin Highsmith, Bobbi Sue Luther, Alessandra Torresani, Nick Wechsler, Symba, Ally Maki, Cynthia Marie Hruschka, Neil Hopkins, John Pyper-Ferguson, Matt McColm, Matt Angel, Yuri Lowenthal, Brandon Molale, Tiya Sircar, Billy Lush, Bonnie Morgan, Mary Alexandra Stiefvater, Julie Ann Emery, Aldo Gonzalez, Erin Fleming, Charlayne Woodard, Jacob Witkin, Enrico Natale, Joe Hursley, Chad Brummett, Ray Laska, Ryan Kelley, William Stanford Davis, Danielle Lozeau, Melinda Bennett, Bernard White, Jessica Makinson, Todd Stashwick, Gina Gallego, Alanna Masterson, Eric Steinberg, Larry Cedar, Bruno Amato, Manny Montana, Michael Hyatt, Elise Ivy, Laura Regan, Jullian Dulce Vida, Savannah Jayde, Akie Kotabe, Bashir Salahuddin, James Urbaniak, Michelle Arthur, Glenn Taranto
 

Obsah

John Connor (Thomas Dekker) se svou matkou Sarah (Lena Headey) unikají před zákonem potom co s terminátorem zničili Cyberdyne. Když se rozhodnou usadit v L.A. John jde do školy a tam jej napadne nově vyslaný T-888 zvaný "Cromartie". Když se jej pokusí zabít, vyjde najevo že jeho nová půvabná spolužačka Cameron (Summer Glau) je terminátor T-900 vyslán aby jej opět bránil. Odstartovává se napínavý seriál, během kterého se mezi Johnem a Cameron buduje velmi zvláštní a možná i víc než přátelský vztah...

Obsahy epizod
1.série (2008)
DÍL 1: Pilot - Po událostech v druhém díle filmu Terminátor se Sarah snaží usadit a vdát se za záchranáře Charleyho Dixona. Trápí jí však noční můry o tom, že Soudnému dni nezabránili a že je John stále v nebezpečí. Ošklivá noční můra, ve které terminátor Johna zabije Sarah donutí pohnout se z místa a opět utéct. Z West Forku v Nebrasce tak utíkají do Nového Mexika. Charley Dixon jde ohlásit zmizení Sarah a Johna – na policejní stanici se ho však ujme zvláštní agent FBI James Ellison, který překvapenému Dixonovi odvypráví pohnutou historii Sarah – od útěku z psychiatrické léčebny, historky o Skynetu a terminátorech až po „vraždu“ Milese Dysona. Nově zjištěné informace agent Ellison zapisuje do policejní databáze, kterou bohužel odposlouchává terminátor.
DÍL 2: Gnothi Seauton (Gnothi Seauton) - Sára v budoucnosti shání doklady pro sebe a Johna. Než se jí je podaří pořídit, nesmí John vycházet z domu. Sára s robotkou naleznou mrtvé lidi, kteří pracovali jako vězni pro SkyNET. Poznají je podle čárového kódu, který mají vytetovaný na ruce. Avšak jeden z ležících na zemi byl léčkou, je to robot a odvážnou Cameron napadne. Ta se začne prát a při pronásledování do ní narazí auto, avšak ona nehodu přežije bez újmy, jen řidič je na smrt vyděšený. Mezitím se John přes přísný zákaz jde projít do města. Najde si informace o Charlie Dixonovi a míří do jeho domu. Ale Charlie ho přistihne. Sára se rozhodne, že o pomoc při zajišťování padělků dokladů své a Johnovy totožnosti poprosí svého starého přítele. Získat doklady však vůbec nebude jednoduché.
DÍL 3: Turek (Turk, The) - John se svou ochránkyní Cameron nastupuje do školy a vydávají se za sourozence. John se jí snaží vysvětlit jak by se měla chovat, aby nebyli nápadní, ale není to moc jednoduché. Sarah zkontaktovala Dannyho matku a ukázala jí fotografie několika lidí, kteří by mohli být zapleteni se Skynetem. Ona pozná jednoho z mladíků jménem Andrew, který byl v Cyberdynu na stáži.
DÍL 4: Heavy Metal (Heavy Metal) - Doktor David Lyman, plastický chirurg, pracuje ve své ordinaci, když si všimne, že někdo používá jeho počítač. Muž v kápi, hluboko naražené do obličeje, ho žádá o okamžitou plastiku obličeje. Přestože lékař namítá, že se musí nejprve objednat, nezdá se, že by byl muž ochoten počkat. A už si na lékařově počítači dokonce vybral svou novou identitu...
DÍL 5: Královský gambit (Queen's Gambit) - Andy Goode s Rusem Dmitrim Shipkovem se chystají na šachový turnaj, jehož vítěz má získat důležitý armádní kontrakt. Goodeovi se podařilo opravit svůj počítač a stále existuje nebezpečí, že by ho mohl přetvořit na Skynet. Sára se tedy rozjíždí na místo konání turnaje. Falešný agent FBI mezitím hledá Sáru Connorovou, dříve Reeseovou. Navštěvuje jejího přítele Charleyho Dixona. Ten se po návštěvě agenta svěří své ženě - která je přesvědčená, že Sára a její syn před osmi lety zahynuli - že Johna nedávno viděl na vlastní oči.
DÍL 6: Dračí doupě (Dungeons & Dragons) - Sára, John, Cameron a Charley Dixon stojí nad tělem těžce zraněného Dereka. Ten blouzní a znovu prožívá události z budoucnosti. Zdá se, že se velice obává Cameron, která se k němu blíží s injekční stříkačkou. Začíná boj o jeho život.
DÍL 7: Vickův čip (Vick's Chip) - Cromartie, vydávající se za agenta FBI, obchází školy, aby našel Johna. Když ho někde zaměstnanec hned nepustí k počítači s adresami žáků, jednoduše ho na místě zabije... Derek Reese našel u Cameron Vickův čip. Zdá se, že Cameron nevěří a považuje ji za stejně nebezpečnou a nespolehlivou, jako jsou všichni ostatní roboti. Sára a John by se rádi dozvěděli, co na čipu je. Johnovi dá ale velkou práci, než se mu podaří alespoň částečně rozšifrovat vzpomínky, uložené v čipu. Zjistí, že jsou řazené podle kategorií a vždy jim předchází tentýž symbol.
DÍL 8: Ruka z krajních mezí (Demon Hand, The) - Cameron sice spálila kovové monstrum, chybí ale protetická ruka. Tu je třeba za každou cenu najít. Sára neví, že se dostala do rukou agenta FBI Camerona. Také by ráda věděla, kde je hráč šachů Rus Dimitri Shipkov a kdo má Turka. Zdá se, že Derek Reese by se rád zbavil Cameron. Zatím ji ale chce využít: posílá ji za Dimitrijovou sestrou. Ta bude jistě vědět, kde se její bratr schovává.
DÍL 9: A uslyšel jsem hřmění (What He Beheld) -  Sára a Derek jdou do internetové kavárny, kde chtějí hledat Turka. Sára dostane od neznámého návštěvníka e-mail, který ho nabízí za 500 000 dolarů. Určuje schůzku na příští den. Za Charleyem Dixonem přichází agent James Ellison, který mu sdělí, že Sára žije a hrozí jí nebezpečí. Hledá ji muž, který se vydává za agenta FBI Kestera. Dixon i nadále tvrdí, že je Sára mrtvá a že nic jiného o ní neví. Okamžitě jde ale k Sáře, aby ji upozornil, že ji Ellison hledá.

2. série (2008–2009)
DÍL 1: Samson a Dalila (Samson & Delilah) - Cameron leží zničená v džípu a promítá si události, které vedly k výbuchu. Sára s Johnem se pokouší utéct z domu, ale zabrání jim v tom ozbrojení muži. Cameron obnoví svoje funkce, vyprostí se z džípu a belhá se k domu. John se snaží se sám osvobodit a nakonec se mu to povede. Co se stane se Sárou?
DÍL 2: Boj o elektrárnu (Automatic for the People) - Sarah s Cameron se nechají najmout jako uklízečky v jaderné elektrárně, protože se náhodou dozví, že se tam děje něco nekalého...
DÍL 3: Past na myši (Mousetrap, The) - Charley chce na radu agenta Ellisona opustit se svou ženou Michelle město, ale ta je právě té chvíli unesena Cromartiem. Připraví tak past, do níž má v úmyslu nalákat Johna Connora. Charley požádá o pomoc Sarah, ale ta lest prohlédne. Nakonec se tedy za Michelle vydává bez Johna, jen s Derekem a Charleyem. Podaří se jim Michelle osvobodit, ale za cenu jejího zranění, kterému nakonec podlehne. John se stává terčem útoku Cromartieho. Unikne jen díky tomu, že dokáže plavat.
DÍL 4: Allison z Palmdale (Allison from Palmdale) - Cameron se vybavují některé vzpomínky z její lidské minulosti. V obchodě při nákupu je úplně mimo, a tak na ni zavolají policii. V zadržovací cele se setká se zlodějkou Jody. Když je propouštějí, uvidí Jody balíček peněz, které policista Cameron vrací. Využije situace a vezme Cameron do restaurace na oběd. Cameron najednou neví, kdo je. Jen si vzpomene na své původní jméno – Allison Youngová. V restauraci přijde za Jody nějaký mladík, obviní ji z krádeže notebooku a napadne ji. Cameron tomu chce zabránit. Dá mu svazek bankovek a pošle ho pryč. Jody a Cameron se ubytují v noclehárně a jdou si promluvit s poradkyní. Klade Cameron podobné otázky, jaké jí pokládaly stroje. Minulost splývá s přítomností.
DÍL 5: Sbohem všemu (Goodbye to All That) - Z novin se John s Derekem dovídají o smrti jistého Bedella. V budoucnosti to je jeden z Johnových spojenců, který pomohl založit Hnutí odporu. Byl poslán terminátor z budoucnosti, aby ho zabil. Podle telefonního seznamu zbývají ještě dva Bedellové – za jedním se na vojenskou akademii vydávají Derek s Johnem, za druhým jedou Sarah a Cameron.
DÍL 6: Věž je vysoká, ale pád krátký (Tower Is Tall But the Fall Is Short, The) - Sarah a Cameron prohledávají byt doktora Shermana. Snaží se zjistit, proč je na seznamu Skynetu. Catherine má problémy s dcerkou Savannah, která z ní má evidentně strach. Pozve tedy na sezení doktora Shermana, který zjistí, že Savannah by chtěla zpátky svou starou maminku. Weaverová je odvolána do podzemní laboratoře, kde jí vysvětlí problém s novou umělou inteligencí. Zasekla se a nechce provádět testy.
DÍL 7: Bibličtí bratři (Brothers of Nablus) - Johnova dívka Riley zapomene nastavit alarm a dům Sarah a Johna je vykraden. Přijdou o veškeré cennosti, ale hlavně o pasy a identifikační průkazy, které by je mohly prozradit. Okamžitě vzniká podezření na terminátory, ale přes ukradené diamanty se podaří vypátrat skutečné pachatele. Je to parta mladíků, kteří si vloupáními chtěli vydělat na natočení filmu. Cameron je však kvůli jejich znalosti bydliště Connorových považuje za nebezpečné a nemilosrdně je zlikviduje.
DÍL 8: Pan Fergusson je dnes nemocný (Mr. Ferguson Is Ill Today) - John na oko slíbí, že už se nebude stýkat s Riley, ale odjede s ní do Mexika, aby jí ukázal místo, kde se jako dítě skrýval s matkou. Tam se však dostanou do potyčky s fotografem, který je oba vyfotí v restauraci, a navíc Johna pozná. Jsou zadrženi policií. Vypátrá je Cromartie, který s sebou přiveze zajatou Sarah. Vystřílí policejní stanici a Johna s Riley odveze agent Ellison. Když dorazí Cameron s Derikem, všichni na Cromartieho připraví past a zlikvidují ho.
DÍL 9: Komplikace (Complications) - Sarah po návratu z Mexika onemocní a pronásledují ji noční můry. John s Cameron se vydávají zničit Cromartieho tělo, ale nenajdou ho.
DÍL 10: Pravidla vždy neplatí (Strange Things Happen at the One Two Point) - Sarah se ve snaze odhalit smysl tří teček dostane k technologické firmě, která vyvíjí umělou inteligenci a hledá investora. Sarah se vydává za investorku, která má v úmyslu přispět na vývoj revolučního čipu, jež změní svět. Vše je velký podvod. Jesse Derekovi prozradí důvod své mise. Doktor je zabit při práci s AI jménem Babylon, vyvíjenou Catherine Weaverovou. Ellison se seznamuje s robotem s umělou inteligencí.
DÍL 11: Muž, jenž začal z ničeho (Self Made Man) - Cameron objeví, že do dvacátých let dvacátého století byl poslán terminátor, a snaží se zjistit, co a proč tam dělal. Postupně vypátrá, že byl do této doby poslán omylem kvůli chybnému roku. Riley se stále snaží sblížit s Johnem.
DÍL 12: Rodina Fieldsova (Alpine Fields) - Sára se svou partou se snaží ochránit rodinu Fieldsových před terminátorem, který se je vydal do minulosti zabít. Konkrétně nenarozené dítě matky, z jehož krve v budoucnosti vytvoří lék proti nemoci šířené biologickou zbraní, již Skynet používá ke zlikvidování lidstva.
DÍL 13: Pozemšťané jsou zde vítáni (Earthlings Welcome Here) - Sára pátrá po významu tří teček, které se jí objevily na krku. Navštíví kongres, kde přednáší doktorka Morrisová, a seznámí se tam se ženou, která jí slíbí, že ji přivede na stopu Abrahama...
DÍL 14: Staré a nové rány (Good Wound, The) - Zraněná Sára má v noze kulku, kterou je třeba urychleně vyjmout. Doktorka Burnettová ji tajně dopraví do nemocniční márnice, kde ji operuje. Catherine se mezitím postará o tajnou továrnu v poušti...
DÍL 15: Zpěvy pouště (Desert Cantos) - V městečku poblíž továrny zničené výbuchem se koná hromadný pohřeb zesnulých zaměstnanců. Sára s Johnem pátrají, co se skutečně stalo a kam se poděl jediný člověk, který neštěstí přežil...
DÍL 16: Někdo musí bdít, když jiní musí spát (Some Must Watch While Some Must Sleep) - Sára leží na klinice, kde se léčí poruchy spánku. V noci mívá těžké noční můry. Brzy dojde k přesvědčení, že si sestra Hobsonová počíná nanejvýš podezřele...
DÍL 17: Jen my sami (Ourselves Alone) - Riley musí Johnovi a Sáře vysvětlovat, že to nebyla ona, kdo na ně poslal sociální pracovnici. Pak se dostane do osudné hádky s Jesse...
DÍL 18: Den D 1/2 (Today Is the Day: Part 1) - Riley je mrtvá a všichni se domnívají, že ji zabila Cameron, dokonce i John ji zpočátku podezřívá. V budoucnosti se Jesse účastní speciální mise na ponorce, která plní rozkaz Johna Connora...
DÍL 19: Den D 2/2 (Today Is the Day: Part 2) - John se snaží objasnit Rileyinu smrt. Posádka ponorky v budoucnosti odhalí, co je ukryto v balíčku pro Johna a jaká další nebezpečí jeho obsah přináší...
DÍL 20: K majáku (To the Lighthouse) - Sára a John se chystají opustit dům, ve kterém bydleli. Odjíždějí i Reese a Cameron, Sára už ale nikomu nevěří. A proto bez jejich vědomí zamíří k domku u majáku, kde žije její přítel...
DÍL 21: Ábel nebo Kain (Adam Raised a Cain) - Sára s Derekem marně hledají Kyleův hrob. John přichází s tím, že u mrtvého v majáku byla nalezena fotografie holčičky. Jde o Savannah. Savannah nedává ve škole pozor, protože si chatuje s Johnem Henrym. Učitelka pozve do školy Catherine Weaverovou, která pak dcerce domlouvá. Nemá o Henrym mluvit, lidé by to nepochopili. Savannah si doma dělá úkoly a její chůva Debbie se chystá cvičit. U dveří zvoní muž, a když Debbie otevře, zastřelí ji. Pak začne hledat Savannah, kterou Henry telefonem navádí do bezpečí. To by ale nestačilo, kdyby se neobjevili Sára, Derek, John a Cameron. Při následné přestřelce je Derek zabit. Ostatním se podaří s dívenkou uniknout. Když přijde k Weaverové detektiv Crayton, může jen oznámit, že zmizela. Savannah vypráví Johnovi s svém "příteli" Henrym, který bydlí v podzemí a nemůže odejít, protože má v hlavě kabel. Cameron reaguje návrhem, že Henryho zabije, což Sára odmítá...
DÍL 22: Zrozen k útěku (Born to Run) - Agent Aldridge připomíná Sáře ve vězení její "zločiny". Například vraždu před deseti lety a výbuch sejfu v bance před osmi lety, při němž údajně ona, John i Cameron zemřeli. Jak je vidět, není tomu tak. Aldridge důrazně žádá, aby mu Sára řekla, kde je John. Ta ale zarputile opakuje, že při výbuchu zemřel. Nastupuje Ellison a vyzvídá, co dělala Sára posledních deset let. Sára nabízí, že všechno vysvětlí. Stále ale jen opakuje, že Savannah není v bezpečí. Žádá také o kněze – konkrétně o otce Armanda Bonillu. Henry, který všechno sleduje na monitoru, nechápe, proč o něj tolik stojí. Důvod je však jasný: Kněz je kromě právníka jediná osoba, s níž může zatčený hovořit, aniž by ho odposlouchávali. Otec Armando přichází a Sára mu svěří balíček a vzkaz pro Johna. Pro obé si přijde mladá dívka. John a Cameron najdou v balíčku dokonalé pasy. Dívka tlumočí i Sářin vzkaz: John má zmizet. Nemá se na ni ohlížet a odjet...

 

Producent - Bartleby Company,  C-2 Pictures,  Warner Bros. Television,  Halcyon Company, The,  Sarah Connor Pictures,  Syfy

https://www.csfd.cz/film/230905-terminator-pribeh-sary-connorove/