Případy Anikky Bengtzonové (TV seriál) Crime Reporter

01.11.2015 11:48

Krimi / Drama

Švédsko, 2011, 89 min

Obsah

Jedná se o reportérské příběhy Anikky Bengtzonové kterých bylo zatím natočeno šest.

Obsahy epizod
1.série (2012)
DÍL 1: Doživotí (Livstid) - Reportérka novin Kvällspressen, Anikka Bengtznová (Malin Crépin), pátrá po záhadném úmrtí známého švédského policejního důstojníka a kriminálního vyšetřovatele a hlavně hledá jeho syna, který během úmrtí svého otce zmizel. Na místě činu zůstává jen jeho žena, která na tom však není psychicky dobře. Anikka střádá střípky informací a dostává se tak hlouběji do vlastního podivného života policejního důstojníka. Policie zatím pokračuje v pátání po zmizelém dítěti a je stále blíž a blíž k jeho nalezení.
DÍL 2: Místo na slunci (En plats i solen) - Anikka Bengtzonová (Malin Crépin) žije ve Stockholmu a je reportérkou novin Kvällspressen. V tomto příběhu pátrá po skupině pachatelů, kteří používají plyn k uspání obyvatel domů, které pak nerušeně vykrádají. Loupeže se však stávají ve Španelsku a tak nový šéfredaktor nechce nechat Anikku o těchto případech psát. Vše se otáčí v momentě, kdy Anikka zjistí, že je to poprvé, co u takovýchto loupeží umírají lidé a že jedním z mrtvých je známý švédský sportovec.
DÍL 3: Hlavní vysílací čas (Prime Time) - Anikka Bengtzonová (Malin Crépin), novinářka Kvällspressenu, zde vyšetřuje vraždu známé a populární švédské televizní reportérky. Ta byla zabita při jedné reportáži o švédských hrabstvích. Na jednom hrabství ji někdo zastřelil a policie zde zadržuje deset podezřelých. Anikka začíná pátrat v minulosti všech podezřelých a pomalu se dostávají na povrch důvody, které mohly vést až k vraždě.
DÍL 4: Rudý vlk (Den röda vargen) - Anikka Bergtzonová (Malin Crépin), novinářka Kvälspressenu, vyšetřuje úmrtí novináře z Lulea. Ten psal o bombových atentátech na vojenskou základnu F-21. K těm však došlo před čtyřiceti lety. Má jeho vražda s tímto článkem o skoro zapomenutém případu něco společného? Anikka odlétá na sever do Lulea, kde pomalu získává materiál na zajímavý článek a hlavně je blízkok odhalení vrahů.
DÍL 5: Studio sex (Studio sex) - Anikka Bengtzonová (Malic Crépin), novinářka švédského deníku Kvällspressen, pátrá po vrahovi mladé dívky, která pracovala v baru nazvaném Studio Sex jako tanečnice. Stopy vedou až do vysokých politických sfér Švédska. Kdo a proč zabil tuto dívku? Co s tím má společného politická smetánka? Anikka je na stopě nejen vraha, ale i odhalení nekalého politického rozhodnutí.
DÍL 6: Nobelova poslední vůle (Nobels testamente) - Anikka Bengtzonová (Malin Crépinová), kriminální reportérka švédských novin Kvällspressen, se při udílení prestižních cen Alfréda Nobela stane svědkem pozoruhodné vraždy. Před jejíma očima jsou zastřeleni dva lidé, jedním z nichž je kontroverzní laureát v oblasti medicíny Aaron Wiesel. Z Anniky se rázem stává klíčový svědek a musí přislíbit policii, že nezveřejní nic z toho, co viděla. Odpovědnost za vraždy brzy přebírá teroristická skupina s vazbami na Blízkém východě. Annica ale nabývá čím dál větší jistoty, že cílem útoku nebyl zavražděný, nýbrž její taneční partner Caroline von Behring, předseda Nobelovy komise. A tak se pouští do vyšetřování na vlastní pěst, díky němuž se jí postupně daří rozklíčovat fungování a mocenské boje v rámci uzavřeného a nepřístupného kruhu Nobelovy komise. Čím více se však přibližuje pravdě, tím větší nebezpečí jí hrozí.

 

Producent - Yellow BirdDegeto FilmTV4 Nordisk Television, Nordisk Film

https://www.csfd.cz/film/333839-pripady-anikky-bengtzonove/prehled/