Zvířecí instinkty / Animals (2008/90/USA/Horor) 38% -Originál DVD-

22.01.2023 07:24
JEDNOU VĚTOU
„Instinkt zabijáka dřímá v každém z nás.“

OBSAH
Jarrett je nic netušící venkovský balík, který tráví svůj čas většinou v bluesovém baru svého kamaráda Julese. Jeho život se ale změní v okamžiku, kdy dveřmi baru projde svůdná Nora. Nemůže tušit, že Nora je ve skutečnosti stvůra, která dokáže měnit svou podobu a je na útěku před svým milencem Vicem.(oficiální text distributora)

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
Režisér Aarniokoski nepatří mezi špičky ve svém oboru a na jeho dílech je to znát na první pohled. Žádný originální scénář tady nenajdete za to zde lze spatřit zřejmě další evoluční podobu vlkodlaka. Předem zapomeňte na chlupatá stvoření, která loví za úplňku a strašidelné vytí, tady se tvůrci pustili do digitální fušařiny ze které vám polezou oči z důlků. Velkým hitem průměrných a podprůměrných filmů poslední doby je obsazení známé osobnosti, jejíž jméno na obalu dvd má nalákat davy diváků. Tentokrát jde o hvězdu seriálu Lost Naveena Andrewse. Bohužel právě jeho výkon bych označil za jeden z nejhorších a myslím si, že jeho jméno utrpělo nejeden šrám. Jedno se však musí tvůrcům nechat- podle mě si zřejmě od začátku byli vědomi, že tento film žádnou velkou díru do světa neudělá a tak se slabé efekty a mizerný děj pokusili doplnit docela odvážnými erotickými scénami v podání pohledné Nicki Aycox a to se jim celkem povedlo. Tato diva se rozhodně nestydí a divákům nabídla několik velmi žhavých póz. Když už po hororové stránce film za moc nestojí, tak alespoň na něco se tu dá dívat. (SOLOM.)

Lehce netradiční vlkodlačí béčko plné sympatických herců, sexu a celkem povedené várky gore. Vlastní příběh se točí kolem ne moc úspěšného Jarreta, který se živí jako dělník na stavbě a veškerý volný čas tráví v kamarádově baru. Celý život se mu obrací na ruby s příchodem dívky Nory, která se po pár zasunutích k Jarretovi ihned nastěhuje. Na stopě jí je ovšem Vic, který kromě toho, že je jejím milencem má s Norou společné ještě zásadnější a krvavější záležitosti. Jarret, kterému sice již koluje v žilách kontaminovaná krev po Nořině kousnutí na Vica ovšem nestačí, zůstává sám a zmatený. Pochopení nakonec nachází u osoby, u které to opravdu nečekal. Je však možné, že se s vlkodlačím párem ještě setká. Celý snímek celkem svižně odsýpá, nudných pasáží se divák takřka nedočká, krve je místy více než dost a hlavní záporák je vskutku vydařený. Ona netradičnost je v dílku obsažena ztvárněním samotných vlkodlaků, které vzhledem k nízkému rozpočtu nedopadlo také nejhůře a nese sebou jistou dávku originality. U mě za tři hvězdy. (destroy83) 3*

Zábavný film o vlkodlacích, který překvapí častým výskytem odvážných erotických scén. Jinak ke konci se tu opět ukáže klasická slabina mnoha filmů a to zbytečné využívání speciálních efektů, které tu ani být nemusí. Rešisér Arniokoski si tentokrát asi za svým filmem asi moc nestál , protože je tu schován pod pseudonymem Arnold Cassius. Že by zásah producentů? (vegetol.mp) 3*

VELKÁ RECENZE
Člověk v sobě má zabudované zvířecí instinkty. Tohle je prostě tak nějak jeho přirozenost. I člověk, i když by to mnozí neřekli nahlas, je také jenom zvíře. Sem tam si o sobě myslí něco víc, ale v konečném součtu hnijeme jako každé jiné zvíře. Právě na tuhle stránku se zaměřil horor „Zvířecí instinkty“, který se na první pohled chce tvářit jako něco víc než jenom vlkodlačí film. Ale ničím víc není.
Pravda, ono by spíš bylo lépe říct, že film „Zvířecí instinkty“ je ještě něco méně než vlkodlačí film, protože je na něm strašně moc vidět, že zde bylo málo financí a nebyla zde snaha vytvořit skutečně vlkodlaka na plátně, anebo spíše na DVD, ale jednoduše něco, co bude vycházet z vlkodlačí podstaty. Bez toho, aby se zde vlkodlak fyzicky objevil. Stačí, aby postavám trochu divně svítily oči.
Jarrett měl před sebou celkem zářnou budoucnost, protože byl hvězdou amerického fotbalu na univerzitě, za což nejspíš dostal stipendium, protože jinak je celkem neschopný. Jenže se zranil. A všechno šlo do háje, on se stal dělníkem, který se probíjí ze dne na den. Dost na všechno kašle, a tak ani do práce nechodí včas. Asi se chce zaměstnání zbavit. Večer do baru. A právě tam se objeví nová ženská, nová samice.
Tahle samice za sebou má nějakou minulost a hlavně také někoho, kdo po ní jde. Ale to trochu předbíhám. Jarrett prostě potřebuje trochu povyražení, a tak jde s první, která je dost svolná, aby mu dala. A to je právě tahle nová dáma. Femme fatale, i když rozhodně nemá úroveň noirových filmů. Do toho ještě pořád kecá hrdinův voice over, který je neskutečně otravný. Na scéně se objeví alfa samec a vy už doufáte, že to rychle skončí.
Snímek „Zvířecí instinkty“ je jednoduše špatný. Ty postavy by i mohly být zajímavé, ale to by se film nesměl brát tak strašně vážně. Jenže i pak byste si uvědomili, že charaktery nejsou nijak originální, ale takové ty klasické, které v hospodě ve filmu najdete často. Trikově je to dost špatné, možná i proto je tu triků minimum, o maskách ani nemluvím. Trocha gore nic nezachraňuje, stejně jako nic moc nezachraňuje erotika, která se jeví ostřejší, ale ve skutečnosti je to pořád soft.

DABING
V českém znění: Daniel Rous - Naveen Andrews (Vic), Marek Libert - Marc Blucas (Jarrett), Klára Jandová - Eva Amurri Martino (Jane), Hana Ševčíková - Nicki Aycox (Nora), Petr Gelnar, Martin Stránský, Stanislav Lehký, Ivana Milbachová, Libor Terš, Svatopluk Schuller, Ladislav Novák, Petra Hanžlíková, Milan Slepička, Oldřich Vlach, Karel Richter a další
Producent: Petr Křivánek, filmpark s.r.o.
Překlad: Jiří Pondělíček
Zvuk: Pavel Špatný
Produkce: Stanislav Wszolek
Vedoucí výroby: Hana Wszolková
Úprava a Režie: Gustav Bubník
Vyrobilo: pro DVD Edici AW Studio Praha

DVD, KINA  a NÁVŠTĚVNOST
Premiéra ČR: -
Premiéra USA: -
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: -
Poprvé na DVD: 6.4.2010 DVD Edice
Poprvé na Blu-ray: (Zatím nevyšlo)
 
Tvůrci a herci
Douglas Aarniokoski (Režie), Bill Borden (Produkce), Barry Rosenbush (Produkce), Alan Brewer (Hudba), Matthew Williams (Kamera), Tony Ciccone (Střih), John Ross (Střih), Dori Zuckerman (Casting), Christopher R. DeMuri (Scénografie), Kathleen Detoro (Kostýmy), Odin Benitez (Zvuk), Bern Kubiak  (Masky), Craig Spector (Scénář), John Skipp (kniha) (Předloha), Marc Blucas (Herec), Naveen Andrews (Herec), Nicki Aycox (Herec), Eva Amurri Martino (Herec), Andy Comeau (Herec), Bart Johnson (Herec), Gillian Shure (Herec), Matthew Temple (Herec), Shalaina Castle (Herec), Mark Elias (Herec), Charles Halford (Herec), Ron Roggé (Herec)
 
2008/90/USA/Horor
 
Zajímavost k filmu
- Natáčení filmu probíhalo v USA ve státech Nevada (městě Reno) a Utah (město Salt Lake City) v době od 23.6.2007 do 20.7.2007.
 
Odkazy
-