Místo v životě (TV seriál) Místo v životě

04.03.2016 17:16

Rodinný

Česko, 2006, 17x40 min

Obsah

Martinu Lukešovou (Barbora Siedlová) a jejího přítele Jana Kadlece (Ondřej Vetchý) potkáváme ve chvíli, kdy se Martina dozvídá, že je těhotná. Rozhodnou se po delší době opět vrátit do Žďáru oznámit novinu rodičům Martiny Lukešovým (Simona Stašová a Miroslav Táborský), ale stane se neočekávaná věc V prvním díle se poprvé potkáváme s novými hrdiny. Místostarostka Petra Janatová (Anna Šišková) musí řešit složitý úkol s obyvateli satelitního městečka. Současně netuší, že její manžel advokát Janata (Jan Hrušínský) má milenku a už vůbec nepředpokládá, že by se s ní mohl rozejít. Dalším novým hrdinou je otec novináře Kadlece (Luděk Munzar). Vedle hlavních postav se můžeme těšit i na další oblíbené tváře - protřelého podnikatele Václava Rokytu (Tomáše Hanáka), jeho ženu (Petru Jungmanová), svérázného policistu Šrédra (Bohumil Klepl) či starostu Tichotu (Jaromír Dulava).(oficiální text distributora)
Obsah dílů
1. série (2006)
DÍL 1: Návrat (Návrat) - Martinu Lukešovou a jejího přítele Jana Kadlece potkáváme ve chvíli, kdy se Martina dozvídá, že je těhotná. Rozhodnou se po delší době opět vrátit do Žďáru a oznámit novinu rodičům Martiny, ale stane se neočekávaná věc.
DÍL 2: Nemoc (Nemoc) - Místostarostka Petra Janatová prožívá svojí největší životní krizi. Její manžel ji přinesl rozvodové papíry a ona nemá nejmenší tušení proč. Rozhodne se najmout si starého právníka pana Babku, což jejího manžela zaskočí. V práci má navíc problémy se svým nadřízeným starostou Tichotou, který na ní přehrál průšvihem zavánějící radonový problém satelitního městečka. A co víc, Petra se dozví ještě překvapivější věc ...
DÍL 3: Výbuch (Výbuch) - Honza Kadlec se díky svým článkům zapletl do podivné hry gangu vymahačů, kteří si vůbec neberou servítky. Nechají mu vyhodit auto do vzduchu. Bylo otázkou pouze několika vteřin, aby se Honzovi něco stalo. Horší je, že u výbuchu byla i těhotná Martina, která zažila šok a nyní musí bojovat o své nenarozené dítě. Vyhraje? Honza se přes výstrahu neohroženě vrhne do kauzy a konečně pochopí, kdo se za celou věcí skrývá a došlápne si na své pronásledovatele. Lukeš se na přátelskou prosbu Rokyty rozhodne se za něho přimluvit, aby firma Waaden od Rokyty koupila pozemky na výstavbu nové továrny. Zkontaktuje ho s managerem Pelcem. Ten si později řekne Rokytovi o úplatek. Lukešová najde zalíbení v bylinkách a opět navštíví pana Hloušku, nyní už ne s takovým despektem.V rozvodovém boji mezi Petrou Janatovou a jejím mužem přituhuje, Petra se nechce nechat jen tak obalamutit a na radu pana doktora Babky si nedá vše líbit a postaví se nátlaku svého manžela.
DÍL 4: Svatební cesta (Svatební cesta) - Potrat rozdělil Honzu a Martinu víc než si oba chtějí připustit. Martina se cítí zrazená, chce být sama, utíká k rodičům a nechá se zapírat před Honzou. Neví kudy kam. Honza přemýšlí, jak by Martinu potěšil, a rozhodne se jí něčím překvapit a koupí svatební cestu k moři. Lukeš má spoustu starostí v práci a není příliš zdatný v práci s počítačem a to se mu vymstí. Pan Babka se sejde s právníkem Janatou nad rozvodem a Janata mu dosti nemístně vyhrožuje. Starý pan Babka se překvapivě ukáže jako zkušený právník, na kterého takové laciné hrozby neplatí. Vysvětlí Janatovi, že je podvodník, který chce paní Janatou připravit o byt a on to tak prostě nenechá. Janata se tedy rozhodne pro další tah. Obviní svoji manželku z úplatků a svoje obvinění si nenechá pro sebe a předá je novináři Kadlecovi. Ten si dá s Janatou schůzku, aby si informace ověřil. Když ale Janatová zjistí, z čeho ji obviňuje, vykáže ho ven. Kadlec má navíc před sebou daleko složitější kauzu, musí si to vyřídit s partou vymahačů. Šrédrovi se podaří jednoho chytnout a díky němu se dozví, kde má firma sídlo. Kadlec se rozhodne tam vypravit.
DÍL 5: Nedorozumění (Nedorozumění) - Martina se ani nedozví, že Honza pro ni plánoval svatební cestu do Egypta. Předběhla ho. Oznámila mu, že se teď nechce vdávat, není vhodná doba právě teď, po potratu. A proto Honza musí svůj svatební dar vrátit. Martina vlastně vůbec nechce dělat nic jako dřív, pochybuje i o své lásce k Honzovi, a snad i proto se rozhodne odjet na chvíli k rodičům. A maminka se rozhodne ji zlepšit náladu. Honza o tom netuší. Tatínek, pan Lukeš má jiné problémy, zavolá si na ho kobereček ředitel kvůli „emailové kauze," zatím neví, jak zakázka dopadne, ale poprosí pana Lukeše, ať se emailem konečně naučí. Doma pak na něho tlačí Rokyta, jak se to má s pozemky pro Waaden, že se mu Pelc neozývá. Pan doktor Babka se neohroženě pustí do kauzy kolem rozvodu paní Janatové. A paní Lukešovou chytne hexenšus.
DÍL 6: Odhalení (Odhalení) - Paní Lukešová dostane od šéfredaktorky Kadlecové nečekanou nabídku, aby napsala článek o alternativní medicíně. Paní Lukešová zprvu váhá, ale pak nabídku přijme. Jak dopadne její článek? Pan doktor Babka se rozhodne vypátrat, kdo je milenkou pana Janaty a skutečně to zjistí - je to Monika! Neví ale, jak to říct paní Janatové. Novinář Kadlec nemá ani ve Žďárském prostoru o překvapivé kauzy nouzi. Přitom vše začíná tak nenápadně. Pan Hlouška si přijde stěžovat, že na pozemku, kde nedostal stavební povolení, nyní chtějí stavět golfový areál. Jak to? V osobním životě má Honza Kadlec velkou krizi. Cítí, že se mu vztah s Martinou rozpadá pod rukama. Co má dělat? Velký emailový problém pana Lukeše zavánějící malérem se stal naopak triumfem celého Waadenu. Jeho kolega Žalud puká zlostí.
DÍL 7: Lístky do divadla (Lístky do divadla) - Dlouhá plíživá krize ve vztahu Martiny a Honzy konečně vyvrcholila. Honza navrhl Martině rozchod. V podstatě si oba oddychli. Již delší dobu si nerozuměli a nyní se každý konečně může vydat svou vlastní cestou. Když paní Lukešová potká samotného Honzu, jak se stěhuje do baráku v satelitu, je překvapena, že nevidí Martinu. Honza ji musí nerad vše vysvětlit, ale ona se přesto se rozhodne Martinu navštívit. Tichota je pobouřen, jak lživý článek o něm a o radnici si Honza Kadlec dovolil uveřejnit a požaduje omluvu od šéfredaktorky. Mezitím ale na stejný článek zareaguje i léčitel pan Hlouška. Požádá o schůzku Honzu Kadlece a sdělí mu nové překvapivé informace ohledně kauzy. Jeden z dělníků Waadenu způsobí velkou havárii a pan Lukeš si s ní musí poradit. A navíc Honzovi pomalu do života vstupuje nová žena
DÍL 8: Golfový klub (Golfový klub) - Honza Kadlec je plně zabrán do své kauzy podezřelého schvalování projektů na radnici. Zjistí, že někdo měl zájem dát v tichosti odsouhlasit na radnici projekt golfového hřiště v místě, kde je ve městě zeleň. I když starosta Tichota všechna obvinění popírá, dějí se na radnici překvapivé věci. Mezi Honzou a Petrou začíná něco víc než jen pracovní vztah. Domluví se, že společně někam vyrazí, ale to jim komplikuje práce. Navíc Honza slíbí svému tatínkovi, že s ním vyrazí na sraz automobilových veteránů. Potkají se na konec? I Martina se stále více potkává s Milanem Rokytou a je vidět, že je jí s Milanem dobře. Za to Lenka Rokytová zažívá jedno zklamání za druhým. Teď naposled musela nechat nákup v obchodě, protože ji nefungovala karta. Rokyta cítí, že úplatek Pelcovi se asi minul účinkem a že pozemky asi nezíská. Ale nečekaně se objevuje se starý „známý" Fiřt (Jiří Lábus) s překvapivou nabídkou.
DÍL 9: Guláš pro tři (Guláš pro tři) - Petra Rokytová se pomalu vzpamatovává z šoku, který prožila, když našla vyděračské fotografie Andrey - milenky svého manžela. Asi nejvíc ji bolí, že ona má dítě, které Petra nemůže mít. Její bolest se ještě prohloubí, když Andreu s dítětem potká. Manžel je na služební cestě a ona přemýšlí nad tím, jak se zachová, až se vrátí. Milan Rokyta a Martina Lukešová spolu prožívají krásné chvíle, ale oba se bojí přiznat si, že se navzájem potřebují. Prolomí se konečně jejich váhání? Pan Lukeš si doma pěkně zavařil, když naplno řekl, že nevěří „babským" praktikám své ženy a odmítne lektvar na žaludek pro svého šéfa. Nakonec je celou rodinou dotlačen, aby mu lektvar donesl. Pomůže mu? Kadlec se s Petrou sblíží natolik, že její syn Mirek začne na Kadlece žárlit. Navíc Petra má podezření, že se Mirek někde potuluje, ale překvapivě Honza Kadlec zjistí, že je vše jinak.
DÍL 10: Varování (Varování) - Pan Lukeš musí vyřešit havárii v továrně, kterou způsobil opilý dělník. Naštěstí se nic vážného nestalo a dělník bude v pořádku. Milostný vztah mezi Petrou Janatovou a Honzou Kadlecem se slibně rozvíjí. Snad proto pan doktor Babka Petru upozorní, že by nebylo dobré, aby si nyní těsně před rozvodem něco s někým začínala. Petra to pochopí dost jasně a raději přeruší všechny kontakty s Honzou Kadlecem. Což ji ale také přináší nečekané problémy. Nic netušící podnikatel Rokyta se vrací domů ze služební cesty a tam ho čeká jeho žena, která našla vyděračské dopisy. Jak jejich vztah dopadne? Paní Lukešová má se svými bylinkami stále větší úspěchy, na naléhání paní Veselé, ale především Martiny váhá, jestli si má založit živnost. Vášnivý románek Martiny a Milana pokračuje. Milan se rozhodne Martinu přemluvit, aby s ním odletěla do Londýna, což byl jejich dávný studentský sen. Jak se Martina rozhodne? Kadlec zjistí, že poslední společník firmy napojené na radnici je starostův bratranec a poprosí Šrédra o pomoc při pátrání. Ten se ale začne chovat podivně.
DÍL 11: Schůzka (Schůzka) - Martina Lukešová se konečně rozhodla, že odletí s Milanem do Londýna a už se nemůže dočkat. Petra Janatová zjistila, že žárlí, když vidí Honzu s jeho bývalou a neudrží se a všechno mu vyčte. Jak se Honza zachová? Navíc Honza zažívá překvapivé události v případu korupce na radnici. Ale drží slib, který dal svému kamarádovi Šrédrovi. Nebude nic uveřejňovat, dokud mu k tomu nedá svolení. Události ale mají ještě překvapivější spád než čekal. Paní Lukešová kromě odletu své dcery má plné ruce práce s vybavováním všech potřebných papírů pro svoje bylinkářství. Lenka Rokytová se definitivně rozhodne odejít od manžela a využije nabídku Petry, aby se k ní nastěhovala. Rokyta je zaskočen jejím rozhodnutím a snaží se ji přesvědčit, aby se vrátila. Jak se Lenka rozhodne? Pan doktor Babka je neúnavný právník a snaží se své klientce všemožně pomoci. Rozhodne pro poslední možnost, jak zvrátit neodvratnou ztrátu bytu - navštíví Moniku, aby ji poprosil o spolupráci. Netuší, že Monika se právě rozešla s Janatou.
DÍL 12: Podraz (Podraz) - Honza Kadlec se dozvěděl, kdo mu o život usiluje - jeho „kamarád" Šrédr. Proto se rozhodne vše o korupci na radnici rychle uveřejnit, a předat policii. Pan Lukeš dostal ve Waadenu nečekaný úkol. Má uspořádat konkurz post šéfa nového provozu. I když jde o nižší post než jeho, nejraději by místo vzal sám. Ale bojí si to přiznat, natož to někomu říct. Gellner, který byl svědkem rozhovoru Janaty a pana Babky o směnce, dá svému společníkovi jasný signál. Nechce, aby jeho renomé Janata zdiskreditoval hloupým podvodem se směnkou a požaduje, aby dal věci do pořádku nebo se rozejdou. Jak se Janata rozhodne? Paní Lukešová zažívá stále nové a nové peripetie s podnikáním. Nyní hledá nové prostory pro prodejnu. Místo, které se ji líbí, je ale moc drahé. Najednou ale přijde pomoc od člověka, od kterého by to nejméně čekala.
DÍL 13: Rozhodnutí (Rozhodnutí) - Honzův obrovský úspěch s odhalením korupce nese první ovoce. Šéfredaktor Berdych z Prahy se za ním staví ve Žďáru s velkorysou nabídkou - nabízí mu místo šéfredaktora nového deníku. Když to Honza oznámí Petře, není z toho nijak nadšená. Uvědomí si, že pokud Honza nabídku přijme, ztratí ho. Přežije jejich vztah první velkou zatěžkávací zkoušku? Rokyta drsným způsobem získá podíl ve Fiřtově firmě, která má prodat pozemky Waadenu. A zatlačí na Pelce, aby mu vrátil 400 tisíc provize. Podaří se mu to? Paní Lukešová už má skoro vše připravené na otevření bylinkářského krámku. Přijdou nějací zákazníci? Žalud dělá zase problémy panu Lukešovi, rozhodl se protlačit na místo šéfa provozu v nové hale a paradoxně tak musí pan Lukeš s ním opět bojovat o své místo. Vyhraje? To vše uvidíte dnes v závěrečném díle seriálu Místo v životě.

2. série (2008)
DÍL 1: Dopis (Dopis) - Petra Janatová plánuje s Honzou Kadlecem svatbu. Nečekanou posilou redakčního týmu Prostoru, jehož stávající šéfredaktorka Romana Kadlecová se chystá na mateřskou dovolenou, se stává Honzova dávná láska Simona Klívrová. K úžasu všech je následně jmenována na vedoucí post, čímž „vypálí" rybník právě Honzovi. Kadlec ji nicméně podpoří a nabídne jí k pronájmu svůj prázdný domek v satelitním městečku. Petra zdědila po bývalém starostovi problém s likvidací chemikálií ze staré továrny Reinerovky. Rokyta se stará o Vojtu a Andrea se naváží do jeho bývalé ženy Lenky. Lukeš má strach, že přijde o práci. Horvátovi se dohodnou, že z upadající kavárny vybudují prosperující restauraci. Janatu ze zdravotních důvodů předčasně propustili z vězení a jeho první kroky směřují za Petrou.
DÍL 2: Domov (Domov) - Po městě koluje drb, že Janatovi se dávají dohromady. Honza s Petrou se jdou podívat do Reinerovky. Klívrová chce o případu napsat, ale Kadlec jí to vymlouvá, protože Petra tento problém zdědila po svém předchůdci. Lukeš se dozví, že provoz Waadenu se přesouvá do Litvy; chce se poradit s Věrou, ale najde ji v krámku s Kopřivou a začne na něj žárlit.
3: Hospodyně (Hospodyně) - Petru navštíví podnikatel Louda, který má zájem o koupi Reinerovky za podezřele výhodných podmínek pro město. K Horvátům nastupuje nová servírka Sandra. Klívrová chce posunout Prostor více k bulváru, kvůli čemuž se nepohodne s Honzou.
DÍL 4: Svatba (Svatba) - Simona Klívrová pozve Honzu na pivo a vyzvídá, co se děje mezi ním a Petrou. Honza kvůli tomu zapomene na oslavu narozenin Kadlece seniora, kam dorazí pouze Petra s dětmi. Když se Petra dozví, s kým byl, naštve se a jde s Pavlíkem na procházku s Janatou. Andrea citovým vydíráním přiměje Rokytu, aby roztrhal předmanželskou smlouvu. Honza potká Janatu a vidí, že má na sobě jeho tričko; vyčte to Petře.
DÍL 5: Havárie (Havárie) - Honza Kadlec pustí Mirka k volantu, ale jízda skončí těžkou nehodou, po níž je Mirek v bezvědomí. Janata dává vinu Kadlecovi a odhání ho od své bývalé rodiny, kde se snaží zaujmout jeho místo. Policie nevylučuje možnost, že auto řídil Honza.
DÍL 6: Naděje (Naděje) - Petra nechce vidět Honzu ani Janatu, zajímá ji jen stav zraněného Mirka. Honza přespí u Simony a ta mu vylévá své srdce. Lukešovi nabízejí kandidaturu ve volbách. Honza nestihne varovat Petru před prodejem Reinerovky. Při podpisu smlouvy volá Janata, že se Mirkovi přitížilo, a Louda smlouvy nepozorovaně vymění. Lukeš má kvůli Věře žárlivý výstup s Kopřivou. Lenka se seznamuje s truhlářem Tomášem Richterem. Mirek se na chvíli probírá z bezvědomí. Janata další lstí docílí toho, že rozkol mezi Petrou a Honzou se prohlubuje.
DÍL 7: Podezření (Podezření) - Petra s Honzou si dávají oddechový čas. Aneta Klívrová pozve Honzu na oslavu narozenin a dozví se, že Honza a Simona spolu dřív chodili. I teď vypadají jako šťastný pár. Mirek definitivně procitá a Janata rozhoduje o jeho převozu do Prahy. Ztrémovaný Lukeš má první předvolební mítink, kde má nečekaný úspěch. Honza je při sledování odvozu chemikálií z Reinerovky napaden a zmlácen. Mirkův stav se zlepšuje, ale k Honzově smůle si z nehody nic nepamatuje. Janata jde místo Fiřta na pracovní oběd s Petrou. V restauraci je i Honza se Simonou.
DÍL 8: Bod zlomu (Bod zlomu) - Honza s Petrou si vyříkají minulá nedorozumění a domluví si večeři. Milan se ve společnosti Moniky pokouší zapomenout na Martinu. Stejně tak se rodí i náklonost mezi Richterem a Lenkou. Sestřička Klára se v nemocnici stará o Mirka. Andrea zkusí Milana svést a když je odmítnuta, vymyslí si, že ji osahával. Rokyta tomu uvěří a Milan s ním přestane mluvit. Petra se dozví, že Honza spal u Klívrové, a policie má svědkyni, která ho viděla před nehodou řídit. Večeře se nekoná, mezi Petrou a Honzou je konec. Situace využívá z jedné strany Simona a z druhé Janata.
DÍL 9: Divadlo (Divadlo) - Simonu navštíví bývalý manžel a Honza souhlasí, že se bude vydávat za jejího partnera. Janata se nenápadně vtírá k Petře domů. Klívr prozradí, že není otcem Anety.
DÍL 10: Aneta (Aneta) - Někdo své místo hledá, jiný o ně nechce přijít. Je Aneta Honzova dcera? Simona o tom nechce mluvit, jenže Šrédr přináší výsledky DNA. Honza gratuluje Petře k úspěchu ve volbách, ale jejich odcizení se prohlubuje.
DÍL 11: Táta (Táta) - Někdo své místo hledá, jiný o ně nechce přijít. Honza chce Anetě sdělit, že je její táta, ale jenom se ztrapní. Zdrceně skončí v náručí Simony. Mirek si vzpomíná na okolnosti nehody a Janata požádá Petru o ruku.
DÍL 12: Sblížení (Sblížení) - Honza varuje Petru před Janatovými podvody. Ta svého bývalého muže brání a Honzovi vyčte jeho vztah se Simonou. Lenka je těhotná a znervózňuje ji, že o Tomášovi nic neví. Janata pozve Petru do vinárny a skončí u ní doma. Zdá se, že natrvalo. Vztah s Klárou začíná Mirka obtěžovat. Milan se chce pomilovat s Monikou, ale stále myslí na Martinu. Šrédr tajně vyfotí Andreu s Pavlem. Louda se dožaduje plnění závazků od radnice, Petra nechápe a shání se po smlouvě o prodeji Reinerovky.
DÍL 13: Léčka (Léčka) - Starý Kadlec oslavuje opravení veterána a Honza mu představuje Anetu. Ta se líbí i Mirkovi a Klára žárlí. Rokyta finguje služební cestu a přistihne Andreu in flagranti s Pavlem. Vyhazuje ji z bytu a chce se rozvést. Petra se dozvídá, že Aneta je Honzova dcera; Janata má další trumf. Tomáš oznamuje Lence, že je ženatý, a rozchází se s ní. Andrea zamezuje Rokytovi, aby se stýkal s Vojtou a požaduje vysoké odstupné. Milan nachází kamarádku utěšitelku v Anetě a Honza se začne chovat jako žárlivý otec. Lukeš najde ve smlouvě o prodeji Reinerovky pasáž, která je pro město nevýhodná. Petra si na nic takového nevzpomíná.
DÍL 14: Přiznání (Přiznání) - Petra čelí podezření, že při prodeji Reinerovky záměrně poškodila město. Rokyta chodí za Vojtou tajně do školky. Lukeše rozčílí pomluvy, že bere úplatky. Chce, aby ho Simona v novinách očistila a prořekne se o Petřině skandálu. Lenka se dozví, že Richterova žena je nevyléčitelně nemocná. Janata se přizná k podvodu se smlouvou. Petra je šokovaná a vrací mu zásnubní prsten. Mirek je stále více zakoukaný do Anety a rozchází se Klárou, která se s tím nechce smířit. Petra se omlouvá Honzovi, že mu nevěřila. Simona by chtěla o Reinerovce napsat, ale Honza to odmítá, a nepřizná, že pomáhá Petře.
DÍL 15: Rána pod pás (Rána pod pás) - Mirek vyzná Anetě lásku a vzápětí mu Klára oznámí, že s ním čeká dítě. Petra se definitivně rozchází s Janatou. Milanovi se ozve Martina a zve ho do Ameriky. Aneta to přijme s klidem, ale začíná jí to vadit. Mirek se rozhoduje mezi školou a svatbou. Lenka navštíví v sanatoriu Richterovu ženu. Andreini kumpáni přepadnou Moniku v hospodě, Šrédr jí přispěchá na pomoc a je zraněn. Simona otiskne článek obviňující Petru z korupce. Honza zuří a chce se od Simony odstěhovat, ale kvůli Anetě zůstane. Rozvod Rokyty se komplikuje; Andrea ho nařkla z domácího násilí. Lukeš chce odčinit svoji chybu a nabízí Honzovi pomoc při očištění Petry.
DÍL 16: Na stopě (Na stopě) - Někdo své místo hledá, jiný o ně nechce přijít. Simona tuší, že článkem přestřelila. Honza objeví načerno uložené chemikálie. Louda si chce vyřídit účty a Petře jde o život. Dokáže ji Honza ochránit?
DÍL 17: Pravda (Pravda) - Někdo své místo hledá, jiný o ně nechce přijít. Honza zachraňuje Petru z plamenů. Vrátí se k ní nebo zůstane se Simonou? Unikne Janata trestu? Tyto a další osudy se završují v závěrečném dílu seriálu.

Producent - TV Nova
https://www.csfd.cz/film/221637-misto-v-zivote/zajimavosti/?type=film#