Jekyll a Hyde (TV seriál) Jekyll & Hyde

03.07.2016 12:18

Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2015, 10x46 min

Obsah

Robert Jekyll, vnuk neblaze proslulého doktora Jekylla, se ve třicátých letech minulého století vrátí z Cejlonu do Londýna, pryč od adoptivních rodičů. Brzy zjistí, proč a proti čemu jej tak chránili... své temné alter ego totiž nedokáže ovládat a temnota se jej zmocní. Jekyll tak pátrá po historií své rodiny a původy své kletby, zatímco bojuje proti stále silnějšímu Hydeovi v něm.(Filmbox)

Obsah epizod
1.série (2015)
DÍL 1: The Harbinger (The Harbinger) - Roku 1930 se po znepokojující transformaci vnuk Dr. Jekylla vrací do Londýna. Jakmile se ponoří do odhalovaní tajemství jeho rodiny, přitáhne na sebe pozornost tajné vládní organizace.
DÍL 2: Mr Hyde (Mr Hyde) - Když jako zázrakem přežije pokus o vraždu, rozhodne se Robert najít odpovědi v bývalém domě svého dědy. Avšak jeho hledání ho přivede k neočekávanému setkání v Empire Hall.
DÍL 3: The Cutter (The Cutter) - Příjezd kapitána Dancea do Londýna nabudí monstra v celách MIO, včetně hrůzného Kráječe. Robert se snaží najít lék v laboratoři svého dědy. Garson mu řekne o příbuzném, který může být stále živý.
DÍL 4: The Calyx (The Calyx) - Garson zjistí něco o prokletí rodiny Jekyllů. To může zachránit život Maggie. Dance sestavuje past a láká Roberta nabídkou pomoci. Jejich setkání však naruší Bulstrode.
DÍL 5: Black Dog (Black Dog) - Robert se dozví, že existuje další větev jeho rodiny, která žije v izolovaném domě v Sufollku. Rozhodne se je s Maxem navštívit. Po příjezdu se dozvídají o černém psovi, který terorizuje okolí. Setká se s dalším členem jeho rodiny, Renatou Jezequielovou, jejíž manžel byl pravděpodobně zabit černým psem, a syn zmizel. Společně se musí s monstrem vypořádat.
DÍL 6: Spring-Heeled Jack (Spring-Heeled Jack) - Robert se trápí nedávnými událostmi a ztratí kontrolu nad transformací. Bulstrode odhalí, že drží Raviho a vydá ho, pouze pokud Robert zastaví Skákajícího Jacka.
DÍL 7: The Reaper (The Reaper) - Robert s Ravim hledají parazitem nakaženého Skákajícího Jacka. Poté, co ho najdou, musí Robert závodit s časem a pokud prohraje, parazit převezme kontrolu nad Ravim.
DÍL 8: Moroii (Moroii) - Robert neodolá pokušení vystopovat monstrum, které zabíjí mladé muže. Když se k němu dostane, dozví se něco víc o své rodině. Něco, co nikdy nečekal.
DÍL 9: The Incubus (The Incubus) - Mrtvolu Gideona, manžela Renaty, posedne Incubus. Nic netušící Robert bere Maggie do bezpečí Renatina domu. Společně s Ravim a Ollalou se musí zbavit Incuba, který je klíčem k oživení Lorda Trashe. Jeho oživení by znamenalo výhru Tenebrae.
DÍL 10: The Heart of Lord Trash (The Heart of Lord Trash) - Tenebrae se zmocní Incuba a vrací se do Londýna, kde oživí Dancea. Robert odhalí Lilyino tajemství. Po útoku na MIO je ukraden Calyx, se kterým se vydává Dance do Robertova domu. Hyde musí tohle všechno zastavit za jakoukoli cenu.

Producent -
ITV Studios
https://www.csfd.cz/film/91697-jekyll-a-hyde/komentare/