Fargo (TV seriál) /Fargo (Krimi / Drama / Komedie, USA, (2014–2022), 37 h 15 min (Minutáž: 39–69 min)) 90%

07.11.2022 18:22
JEDNOU VĚTOU
„Chladné jako krev, rudé jako sníh.“
 
OBSAH
Tulák jménem Lorne Malvo (Billy Bob Thornton) přijíždí jednoho dne do malého minnesotského městečka Bemidji. Tam svým svérázným přístupem ovlivní životy mnoha lidí, mimo jiné pak Lestera Nygaarda (Martin Freeman), pojišťovacího agenta, kterému okolí a zejména jeho žena neustále předhazují, že se neumí chovat jako muž.

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
Po dlouhé době jsem se zase pustil do nějakého seriálu. Fargo tu byl hodně dobře hodnocený a to samo o sobě lákalo ke shlédnutí. Původní film znám a tak jsem byl zvědavý, jak celej ten námět natáhnou na deset hodin. Tvůrci to nakonec zvládli vcelku obstojně, přestože jsem se nedokázal zbavit dojmu, že tak prostředek seriálu spíš nudil, než by byl schopný zaujmout. Vrchol tohoto seriálu tak vnímám u prvních dvou a posledních dvou dílů. Ten prostředek je jen taková nepatrná výplň, kde si umocňujete vztahy mezi jednotlivými postavami a Martin Freeman se tu naprosto brutálně proměňuje, což je jediný velký plus prostředních epizod. Nicméně nebejt Billy Bob Thorntona, je tenhle seriál poloviční, ne-li čtvrteční. On je prostě naprosto boží a jeho postava tu měla absolutní místo. Možná ten prostředek seriálu kvalitně klesal i díky tomu, že v něm nebyl moc vidět. Závěrem ale vše dohnal a celou tu parádní atmosféru zasněženého amerického zapadákova dokonal k obrazu svému. Film Fargo je plný vychytávek a tenhle seriál se toho drží. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že "jen" roztáhl původní film na jednotlivé epizody. Ono ale...co také čekat jiného.  (Malarkey) 4*

Minisérie z produkce bratrů Coenových přináší přesně to, co od ní fanoušci původního filmu mohli čekat. Žádný remake či pokračování, zkrátka zasazení do stejného prostředí, ovšem s jinými postavami, které ale do těch původních filmových nemají moc daleko. Roztomilé pomrkávání na diváky znalé filmového Farga je pak takovou chutnou třešinkou na dortu téhle proklatě černé absurdní komedie. První dva díly - 90% Fargo naplnilo veškerá má očekávání a je beze sporu jednou z nejlepších minisérií roku. Mimochodem proměna postavy Martina Freemana je jedním slovem úchvatná. 1. série - 100% Druhá řada mi přišla možná ještě o fous lepší, především co se příběhu týká. Akčkoli tu nechybí klasické fargovské ingredience, je tentokrát mnohem dramatičtější a místy i depresivnější. 2. série - 100% Se třetí řadou bude mít pravděpodobně dost diváků problém, protože se vydává trochu jinou cestou. Je více filozofická a přestože tu nechybí groteskní postavy, zamýšlí se i nad otázkami smyslu života. To vše samozřejmě stále v onom typickém fargovském duchu a s absurditou sobě vlastní. Ewan McGregor v dvojroli znesvářených bratrů podle předpokladů exceluje, ale ve výsledku vás nejvíce upoutá opět skvělá Carrie Coon v roli policistky, kterou všichni (včetně automatických dveří) ignorují, a především pak nenapodobitelný záporák Varga v podání Davida Thewlise. 3. série - 90% (KevSpa) 5*

S01: Kouzlo maloměstský zasněžený Minnesoty podtrhlé zábavnou krimi story, decentně černým humorem a super herci. Zvlášť záporáčtí Thornton a Freeman jsou tu k nezapomnění. A hojí mi to absťák po TWIN PEAKS (mrk Lou’s Coffee). Po letech zpoždění tedy stoprocentně proměnilo všechny pozitivní reference a hurá, to jsem teprve u první. 85% S02: Přes zasazení děje do konce 70. let se vrací podobné prostředí, mix krimi, humoru (v čem je sakra chcaní do bazénu horší než do kuchyňskýho dřezu?), inteligentního scénáře a skvělých herců/ zábavných postaviček - předně Dodd Gerhardt, Mike Milligan a řeznícká dvojka Ed & Peggy. Funguje i star power Patricka Wilsona. Druhý ročník je o něco propracovanější, s větším množstvím postav, stylovější a vůbec skvěle retro, včetně perliček typu Campbellův Reagan. Je znát nadšení a hravost tvůrců - jednoznačný plus. Možná jsem to necítil kompaktní jak jedničku, ale líbilo se zhruba na stejno. 85% S03: Ač mi tu trvalo déle dostat se do děje a postav, ve finále uznávám, že je to potřetí trefa do červené. Opět stylová a dialogová vytříbenost, pár skvělých bodů v obsazení - Thewlisův požitkářský nechuťák záporák Varga předčí i Thorntona z první, z vedlejšek mě hlavně těšil Stuhlbarg (jako Sy) a Whigham (Chief), dokonce jsem v průběhu přišel na chuť i té dvojroli McGregora. Palec nahoru i za odbočovací pulp/ sci-fi flashbackovou L.A. epizodu 3, nebo tajemnou postavu v podání Raye Wise (Leland z TWIN P.), přesně ty občasný hravý úlety co se mi na FARGO FX líbí. Tedy další sezóna odlišná, přitom kvalitní a v jádru stejně super zábavná a mixovaná, opravdu TV show co stojí za váš časový fond. 85% S04: Může za za to vysoká laťka nasazená v rámci sérií, také ale slabší rozjezd a až nudivých pár epizod, než konečně nabere ty správný grády (smíření bratrů) - za mě wops X coons řada dobrá, ale zároveň ta zatím nejslabší. Stále je tu dost zábavných postaviček a cool momentů, herecky nej Esposito, Buckley, Schwartzman asi i Olyphant (naopak nesednul mi Chris Rock), potěšil "odbočkový" devátý díl, ne vše ale fungovalo a říkám si, bývalo by prospělo šikovně to osekat na osm. 75% (Slasher) 4*

VELKÁ RECENZE
Fargo je kultem, který část fanoušků tvorby Joela a Ethana Coenových používá k sebedefinování, aby dali najevo svou preferenci odlehčenější části filmografie bratrského dua. Jak dopadl seriálový remake?
Černohumorným thrillerem Fotografie z filmu / FargoFargo, za které získali Oscara za scénář, se Joel a Ethan Coenovi zapsali do širšího diváckého povědomí. Přispěla k tomu i kontroverze ohledně toho, že zcela vyfabulovaný příběh byl prezentován jako ten, který je natočen podle skutečné události. Některé scény, jako je ta se zbavováním se těla za pomocí řezačky dříví, se staly součástí popkultury, protože byly přebírány, parafrázovány i parodovány v jiných filmech.
Obavy, že televizní předělávka se ani zdaleka nemůže originálu přiblížit, byly na místě. A to i přesto, že oba bratři stojící za původním snímkem na desetidílný seriál dohlíží z pozice výkonných producentů. Ani obsazení Billyho Boba Thorntona, který si u Coenů zahrál ve screwball komedii Nesnesitelná krutost a v neonoiru Muž, který nebyl, fanoušky neuklidnilo. Až první upoutávka vzbudila naději, že nepůjde o pouhé parazitování na značce, nýbrž o vystižení absurdní poetiky původního díla, akorát uzpůsobené desetihodinovému seriálovému formátu.
FargoNasvědčoval tomu i dlouhodobější trend, kdy nejenom kabelové stanice se snaží diváka oslovit tzv. "quality TV" seriály, které můžou přebíráním postupů z uměleckých počinů (nejednoznačnost ve vyústění, morální ambivalence) a svou vypravěčskou komplexností a psychologickou drobnokresbou postav čelit kinofilmům. A prequely/remaky/sequely/spin-off jsou poslední dobou v oblibě, stačí jako příklad zmínit Hannibala a Bates Motel (oba jsou v druhé polovině druhé sezóny), Od soumraku do úsvitu (po třetí epizodě ohlášena druhá série) a připravované Rosemary má děťátko... a plánuje se i Truman Show a 12 opic.
Jak si v této konkurenci stojí Fargo? A nebudou tzv. "fargovci" (tj. fandové preferující z celé filmografie bří Coenů právě tuto vyprávěnku o ne zcela povedeném únosu) po zhlédnutí pilotu hromadně skákat do drtiček na dřevo? Na první otázku je snadná odpověď: lépe než zmíněné, pouze s výjimkou Hannibala (na obou je obdivuhodná odvaha odchýlit se od kánonu daného "předlohou", ale kulinářské psychologické drama je lepší svým příklonem k vyprávění uměleckého filmu). U druhé otázky je to s jejím zodpovězením horší, protože alespoň pilotní díl koresponduje s coenovskou poetikou, ovšem...
FargoCo je míněno "coenovskou poetikou"? Lidé, kteří od dvou rodáků z Minnesoty zhlédli téměř vše s výjimkou několika Akademií ceněných titulů (Muž, který nebyl, Tahle země není pro starý, Seriózní muž, Opravdová kuráž, V nitru Llewyna Davise), by ji mohli shrnout nějak takto: "Intelektuálně introvertní jedinci přichází do styku s mentálně mrzkými individui a celé je to ohromná zábava, protože se v rychlém tempu rozjede příčinně provázaná série souhry nešťastných událostí, jimž na vtipnosti přidává i zdánlivě vážnější žánr (neonoir, útěkářské drama, gangsterka, thriller)." Naopak ti, kteří viděli pouze v závorce uvedené, převážně melancholické snímky, by nesouhlasili a nejspíš by zmiňovali pomalejší tempo, velkou roli náhod, výskyt obtížně definovatelné ústřední postavy (je tragická?, je komická?, je tragikomická?) a nejednoznačnost.
Pilot seriálového Farga je právě ozvláštňující tím, že oba coenovské přístupy spojuje do jednoho soudržného celku, jenž nejvíc potěší ty, kteří mají filmografii bratří nakoukanou horem spodem. U ostatních to bude obtížnější, protože kdo preferuje onu odlehčenější linii, ten/ta bude mít problém s vážnějšími - téměř existenciálními - pasážemi. A kdo dává přednost právě těm, nejspíš si bude oprávněně stěžovat na potřebu souhru zdánlivě nešťastných události příčinně provázat (za vším stojí nájemný zabiják!) a vše dovysvětlit (závěrečný monolog je výborně napsaný i zahraný, scéna má díky zvolené velikosti rámování i svícení nemalou atmosféru, ale zneklidňuje existencí dané postavy, nikoliv existenciální nejednoznačností okamžiku).
FargoPo pilotu je navíc velmi těžké soudit, protože nám prozatím uniká celek. Vraťme se na chvíli ke srovnání se seriály z nedávné doby, které také vycházely ze známé filmové předlohy. U Hannibala či Od soumraku do úsvitu víme (za předpokladu, že jsme viděli filmy, případně četli knihy), že bude universum pouze rozšířeno, ale nedojde k zásadnímu odchýlení se od tzv. "uzlových bodů" (bratři musí jako rukojmí vzít pámbíčkářskou rodinu a dorazit do upírského baru - bordelu; musí se přijít na to, že elegán s kulinářskými schopnostmi je psychopatickým kanibalem).
U Farga nám koncept zůstává prozatím utajen, protože netušíme, jestli se k dobře obsazeným a výborně zahraným postavám ještě vrátíme, nebo se s každým dalším dílem přesuneme do jiného Ubožákova, do kterého zavítá Thorntonův démonický anděl strážný spojující jednotlivé epizody. V případě příklonu k druhé variantě by hrozilo, že by se narativní model, odlišný od celovečerního snímku, mohl záhy vyčerpat, protože vyprávění s paralelními protagonisty by vzhledem k jejich typizaci bylo příliš předvídatelné a divácky nezáživné.
FargoNa definitivní zhodnocení si víc než u kteréhokoliv jiného pořadu z poslední doby bude třeba počkat po odvysílání celého seriálu/série. Co se u pilotu jeví jako ozvláštňující (střet dvou různých poetik), se může příště přiklonit k jedné z nich a tím vyselektovat diváky. Stanici FX ale patří uznání za to, že v rámci quality TV pouze neexpanduje již existující fikci, ale že se odvážně drží poetiky spojované s nezávislou scénou kinematografie a dovoluje se odklonit od kánonu. Jestli mají pravdu a druzí se mýlí (jak stojí na plakátu ve sklepení), se ukáže již zítra, kdy má premiéru epizoda s pořadovým číslem dvě.

OBSAH EPIZOD
1.série (2014)
Lester Nygaard je šikanovaný a nešťastně ženatý pojišťovák z malého městečka Bemidji kdesi v Minnesotě. Jeho život se změní ještě k horšímu ve chvíli, kdy do města přijede záhadný cizinec Lorne Malvo a nabídne mu řešení jeho dlouholetého problému. Chudák Lester netuší, že se nevinný nemocniční rozhovor zvrtne v takovou melu. Během 24 hodin dochází k trojnásobně vraždě a sérii zdánlivě nesouvisejících situací, které dávají smysl jen pár osobám. Do boje za odhalení pravdy se vehementně pouští ambiciózní policistka Molly Solversonová, které pomáhá policista ze sousedního města Gus Grimly.
DÍL 1: Krokodýlí dilema (The Crocodile's Dilemma) - Zabít, nebo nezabít? Přesně tu otázku si pokládá Lester Nygaard poté, co ho v nemocnici osloví Lorne Malvo a nabídne mu, že vyřeší jeden jeho dlouholetý problém. Ani jeden se tam neocitnul náhodou - Lorne měl noc předtím autonehodu, při které mu z kufru auta utekl člověk, kterého unesl, a Lesterovi zase rozbil nos Sam Hess, člověk, který ho už od střední školy šikanuje.
DÍL 2: The Rooster Prince (The Rooster Prince) - Molly začne podezřívat Lestera, že je zapleten do vražd, ale její šéf ji nasměruje jiným směrem. Malvo mezitím vyšetřuje vyděračskou kauzu s mužem, kterému se říká Král Supermarketu.
DÍL 3: A Muddy Road (A Muddy Road) - Malvo neočekávaně změní směr celé vyděračské operace. Molly nastraží past a Gus začne řešit, zda by se neměl přiznat. Lester se vrátí do práce, kde se setká jen s komplikacemi.
DÍL 4: Eating the Blame (Eating the Blame) - Když se Gus pokusí napravit to, co udělal špatně, obrátí se Malvo ke svému alter egu. Lester se ocitne v překvapivé situaci a Molly odhalí slibnou stopu.
DÍL 5: The Six Ungraspables (The Six Ungraspables) - Lester je velice blízko velkému rozhodnutí. Molly učiní velmi neobvyklé rozhodnutí. Gus zváží jednu sousedskou radu a Malvo dostane to, co chce.
DÍL 6: Buridan's Ass (Buridan's Ass) - Malvo vykoná svůj mistrovský plán, zatímco se Lester pokusí zosnovat svůj vlastní. Gus se s Molly spojí v Duluthu.
DÍL 7: Who Shaves the Barber? (Who Shaves the Barber?) - Zatímco Malvo hledá odpovědi na pálivé dotazy, Lesterovi se podaří svými odpověďmi několik otázek ošálit. Molly se pokusí přenést přes svou minulost s Gusem a vrhnout se zpátky do vyšetřování.
DÍL 8: The Heap (The Heap) -
DÍL 9: Liška, králík a hlávka zelí (A Fox, A Rabbit, and A Cabbage) - Molly je pod tlakem a musí co nejdříve vyřešit svůj případ. Lestera čeká nová etapa života a začíná se cítit jako nový člověk.
DÍL 10: Mortonova vidlička (Morton's Fork) - Molly převezme velení, zatímco Gus se snaží následovat svou předtuchu. Lester musí opět začít mlžit a Malvo si najde nový cíl.
16:9, 5.1 480p

DABING
1.DABING (AMC, ČT)
1. SÉRIE
V českém znění: Bohdan Tůma - Billy Bob Thornton (Lorne Malvo), Petr Meissel - Martin Freeman (Lester Nygaard), Šárka Vondrová - Allison Tolman (Molly Solversonová), Pavel Vondra a Ladislav Cigánek a Petr Meissel - Keith Carradine (Lou Solverson), Ladislav Cigánek a Bohdan Tůma a Petr Meissel a Radek Hoppe - Bob Odenkirk (Bill Oswalt), Petr Neskusil a Pavel Vondra - Colin Hanks (Gus Grimly), Klára Šumanová - Joey King (Greta Grimlyová)
Dále v českém znění: Petr Neskusil - Joshua Close (Chaz Nygaard) / Stephen Root (Burt Canton), Petr Neskusil a Radek Hoppe - Glenn Howerton (Don Chumph), Petr Neskusil a Ladislav Cigánek - Tom Musgrave (Bo Munk), Ladislav Cigánek - Shawn Doyle (Vern Thurman) / Keegan Michael Key (agent FBI Pepper), Pavel Vondra - Adam Goldberg (Numbers) / Barry Flatman (Wally) / Peter Breitmayer (poručík Schmidt) / Jordan Peele (agent FBI Budge), Radek Hoppe - Oliver Platt (Stavros Milos), Kateřina Halešová - Kelly Holden Bashar (Pearl Nygaardová), Jan Battěk - Gordon S. Miller (Dmitri Milos) a další
Vyrobilo: BTI Studio pro AMC

2. série (2015)
Lou Solverson, otec Molly z první řady, který se zrovna vrátil z Vietnamu, stojí před nejtěžším případem své kariéry. Společně s šerifem Hankem Larsonnem coby místním šerifem musí vyřešit zapeklitý případ v Sioux Falls, ve kterém figurují manželé Blomquistovi.
DÍL 1: Čekání na Holanďana (Waiting for Dutch) - V úvodní epizodě se Rye Gerhardt, nejmladší člen zločineckého rodinného impéria, rozhodne promluvit do duše nepohodlné soudkyni. Jenže prchlivému mladíkovi se situace vymkne z rukou a v zapadlém bistru dochází k trojnásobné vraždě. Na místě činu ovšem pachatele nečekaně srazí auto, které řídí místní bláhová kadeřnice Peggy. Do vyšetřování nezvykle brutálního masakru se pouští policista Lou Solverson a jeho tchán, šerif Hank Larsson. Na scéně se objevují také zástupci nové zločinecké organizace s plánem na převzetí syndikátu rodiny Gerhardtových.
DÍL 2: Před zákonem (Before The Law) - Hlavou rodinného klanu Gerhardtů byl Otto, jenže ten není po mrtvici při smyslech. Zbylí členové rodiny proto musí najít nástupce mezi sebou, na trůn si přitom dělají zálusk všichni. Zároveň čelí nátlaku konkurenční organizace z Kansas City, která se je snaží podvolit a zastrašit. Rodina proto musí učinit závažné rozhodnutí, které bude rozhodující pro vývoj dalších dní. Policisté Lou a Hank pokračují v pátrání po pachateli několikanásobné vraždy, jehož těla se mezitím snaží šikovně zbavit místní manželský pár.
DÍL 3: Mýtus o Sisyfovi (The Myth Of Sisyphus) - Do pátrání po zmizelém Ryeovi Gerhadtovi se pouští také policista Lou Solverson. Jeho totožnost odhalily otisky prstů na vražedné zbrani z místa činu. Ve Fargu se Lou setkává s místním detektivem Benem Schmidtem a společně se vydají na rodinnou farmu Gerhardtových. Ti mezitím zvažují, jak naložit s nabídkou mafie z Kansas City. Jejich rozhodnutí totiž může vyústit v krvavou válku.
DÍL 4: Dar nedar (Fear And Trembling) - Manželé Blumquistovi se domnívají, že se jim podařilo úspěšně zahladit všechny stopy po tragické autonehodě. Pátrání po zmizelém Ryeovi ovšem dostává na starosti indián Hanzee. Věrný rodinný služebník vypátrá v místním autoservisu podezřelé auto a zjistí totožnost jeho majitele. Zaměstnanci autoservisu se rozhodnou o jeho podivném chování informovat policii. Gerhardtovým mezitím vypršela lhůta na rozmyšlenou a musí se definitivně vyjádřit, zda jsou ochotní prodat svou rodinnou firmu.
DÍL 5: Bázeň a chvění (The Gift of the Magi) - Gerhardtovi dostali na výběr mezi bezpodmínečnou kapitulací a úplnou likvidací. Nová vůdkyně klanu Floyd se dozvídá vykonstruovaný příběh o vraždě svého nejmladšího syna. Žádá krvavou pomstu a neodvratně se tak blíží brutální střet. Policista Solverson mezitím dohlíží na zabezpečení návštěvy Ronalda Reagana, který sem dorazil v rámci předvolební kampaně.
DÍL 6: Nosorožec (Rhinoceros) - Po požáru a krvavé potyčce v řeznictví jsou zadrženi oba hlavní aktéři. Řezník Ed je zadržován na policejní stanici a nezletilý Charlie Gerhardt obviněn z pokusu o vraždu. S nastalou situací se ovšem odmítají smířit zbylí členové rodiny. Doddova parta se vydává na trestní výpravu do Edova domu, zatímco Medvědovi muži obklíčí policejní stanici s úmyslem dostat na svobodu Charlieho. Policista Lou a šerif Hank se snaží ze všech sil zabránit dalšímu krveprolití.
DÍL 7: Tos udělal ty? Ne, ty! (Did You Do This? No, You Did It!) - Situace už zašla příliš daleko a policisté odmítají dál nečinně přihlížet krvavé válce mezi oběma klany. Rozhodnou se proto při výslechu zatlačit na matku rodu Floyd Gerhardtovou a navrhnou jí dohodu. Pokud promluví o pozadí špinavých kšeftů, nebudou stíhat nikoho z členů rodiny. U Gerhardtů ovšem dávno hraje každý sám za sebe a Medvěd konečně odhalí rodinného zrádce. Druhá strana plánuje definitivně zlomit odpor a vysílá další posily.
DÍL 8: Loplop (Loplop) - Manželé Blumquistovi touží mít od Gerhardtů konečně klid, pokouší se proto sjednat smír. V odlehlé lovecké chatě drží v zajetí nejstaršího syna Dodda, ale vyjednávání o dohodě se nedaří podle jejich představ. Rozhodnou se proto Dodda nabídnout mafiánům z Kansas City, kteří pro něj ochotně zamíří do Sioux Falls. Po svém zmizelém šéfovi ale usilovně pátrá také nebezpečný indián Hanzee, který se vydává stejným směrem.
DÍL 9: Zámek (The Castle) - Spletitý zločin se odehrává na území tří amerických států, proto se k zadrženému páru Blumquistových sjíždí také policisté z Jižní Dakoty. Ti přijdou s odvážným plánem, že manželé poslouží jako návnada na mafiány z Kansas City. Policista Lou Solverson marně varuje, že se jedná o příliš nebezpečnou hru. Neodvratně se tak blíží noc, která se do dlouhých a násilných dějin Středozápadu zapíše jako krvavý masakr v Sioux Falls.
DÍL 10: Palindrom (Palindrome) - Po brutálním masakru v motelu se manželé Blumquistovi snaží utéct nelítostnému Hanzeemu, jenž se snaží dokončit svůj zrádný plán. Na pomoc se jim vydává zraněný policista Lou Solverson. Rodinné impérium ovšem definitivně padlo, Gerhardtovi jsou po smrti s výjimkou nejmladšího Charlieho. Mafiánské organizaci z Kansas City se konečně podařilo dobýt vytoužené území.
16:9, 5.1 480p

DABING
2. SÉRIE
V českém znění: Petr Meissel - Patrick Wilson (Lou Solverson), Šárka Vondrová - Kirsten Dunst (Peggy Blumquistová), Ladislav Cigánek - Jesse Plemons (Ed Blumquist), Milada Vaňkátová - Cristin Milioti (Betsy Solverson), Ivo Novák - Jeffrey Donovan (Dodd Gerhardt) / Nick Offerman (Karl Weathers), Svatopluk Schuller - Angus Sampson (Bear Gerhardt) / Brad Garrett (Joe Bulo), Lukáš Jurek - Bokeem Woodbine (Mike Milligan) / Zahn McClarnon (Hanzee Dent) / Kieran Culkin (Rye Gerhardt), Radka Malá - Jean Smart (Floyd Gerhardtová), Bohuslav Kalva - Ted Danson (Hank Larsson) / Michael Hogan (Otto Gerhardt), Daniel Krejčík - Allan Dobrescu (Charlie Gerhardt), Regina Řandová - Rachel Keller (Simone Gerhardt) / Elizabeth Marvel (Constance Hecková), Roman Hájek - Mike Bradecich (Skip Sprang) a další
Režie: Zita Meisselová
Vyrobilo: Studio Bär pro AMC v roce 2016

3. série (2017)
Píše se rok 2010, nacházíme se v St. Cloud v Minnesotě a probační úředník Ray Stussy si chce vzít svou přítelkyni a podmínečně propuštěnou Nikki Swangovou. Požádá svého bratra Emmita, aby zaplatil za snubní prsten, jenže ten odmítá, protože se oba už delší dobu hádají kvůli dědictví od zesnulého otce. Tento malicherný spor postupně eskaluje v něco mnohem složitějšího.
DÍL 1: Teorie prázdných míst (The Law of Vacant Places) - Píše se rok 2010, nacházíme se v St. Cloud v Minnesotě a probační úředník Ray Stussy si chce vzít svou přítelkyni a podmínečně propuštěnou Nikki Swangovou. Požádá svého bratra Emmita, aby zaplatil za snubní prsten, jenže ten odmítá, protože se oba už delší dobu hádají kvůli dědictví od zesnulého otce. Tento malicherný spor postupně eskaluje v něco mnohem složitějšího.
DÍL 2: Princip omezeného výběru (The Principle of Restricted Choice) - Emmit požádá svého právníka, aby prověřil tajemného V.M. Vargu, jenže právník končí ve slepé uličce. Gloria se dozvídá, že její otčím psal knížky pod pseudonymem, zatímco si musí zvyknout na nového nadřízeného. Nikki navrhne Rayovi, aby předstíral usmíření s bratrem, a ona mezitím mohla ukrást tolik chtěnou známku.
DÍL 3: Zásada sporu (The Law of Non-Contradiction) - Gloria letí do Los Angeles, aby zjistila více o svém otčímovi, který byl v roce 1975 pod svým pravým jménem Thaddeus Mobley osloven filmovým producentem. Ten mu přislíbil filmovou adaptaci jedné z jeho knih a seznámil ho s herečkou Vivian Lordovou, do níž se okamžitě zamiloval. Gloria se postupně dozvídá, co jeho otčíma vedlo ke změně totožnosti.
DÍL 4: Problém těsného úniku (The Narrow Escape Problem) - Ray se ve snaze ukrást bratrovi známku vydává do jeho banky a přestrojen za něj se snaží dostat k jeho bezpečnostní schránce. Gloria pokračuje ve vyšetřování a zjišťuje, že jméno Stussy ve všem hraje ještě větší roli. Emmit mezitím musí čelit Vargovi, který ho opět zastihne nepřipraveného.
DÍL 5: Dům zvláštního určení (The House of Special Purpose) - Bratrský spor se vyostřuje. Probační úředník Ray přišel o svou práci, proto se rozhodne Emmita vydírat. Situace je ale mnohem horší, než se zdá. Bezradný Emmit totiž musí čelit také démonickému Vargovi, který je schopen čehokoliv. Policistka Gloria prověřuje podezřelou shodu jmen a dává dohromady souvislosti, které vedly k vraždě jejího otčíma.
DÍL 6: Bůh nemilosrdenství (The Lord of No Mercy) - Nepříčetný Ray plánuje pomstít svou napadenou snoubenku Nikki. Policistka Gloria mezitím Emmitovi vyzradí, že ho bratr nejspíš plánoval okrást. Pro Emmita bratrova zrada představuje hluboké lidské zklamání, proto se rozhodne poštovní známku vrátit a ukončit tím vzájemnou nevraživost. Snaha o vstřícný krok ovšem končí nečekanou pohromou.
DÍL 7: Zákon nevyhnutelnosti (The Law of Inevitability) - Když policisté naleznou Rayovo tělo, o hlavní podezřelé z trojnásobné vraždy mají rychle jasno. Vzápětí zatýkají jeho milenku Nikki, trestankyni v podmínce na útěku. Případ se zdá být uzavřen, ale policistka Gloria má určité pochybnosti. Emmit mezitím vyjednává o prodeji své společnosti, protože začíná jít o holý život.
DÍL 8: Kdo je králem popírání? (Who Rules the Land of Denial?) - Nikki přežije havárii vězeňského autobusu, ale po krku jí jdou Vargovi zabijáci. S pomocí spoluvězně se jí podaří utéct do blízkého lesa, pro své pronásledovatele ovšem představují loveckou trofej. Zběsilý boj o život začíná. Zlomený Emmit se snaží vyrovnat se svým svědomím, smrt bratra ho ovšem pronásleduje na každém kroku.
DÍL 9: Aporie (Aporia) - Zoufalý Emmit se cítí provinile, proto se rozhodne učinit doznání a přiznat se k vraždě svého bratra. Jasný případ se ovšem komplikuje ve chvíli, kdy dochází k dalším dvěma vraždám. Obě oběti pojí příjmení Stussy a vše nasvědčuje tomu, že se jedná o práci šíleného sériového vraha. Ambiciózní Nikki má eso v rukávu a vlastní strategii, proto se rozhodne vydírat nebezpečného Vargu.
DÍL 10: Mít koho milovat (Somebody to Love) - Utrápený Emmit prožívá zlý sen. Nevítaný společník Varga mu uštědří tvrdou osobní i byznysovou lekci. Policistka Gloria se ale dostává na stopu jejich ohromného daňového podvodu. Nikki hraje dál nebezpečnou hru a touží pomstít smrt svého milovaného Raye. Osudový střet se neúprosně blíží.
16:9, 5.1 480p HD

DABING
3.SÉRIE
V českém znění: Saša Rašilov - Ewan McGregor (Emmit / Ray), Petra Hanžlíková - Carrie Coon (Gloria), Anna Remková - Mary Elizabeth Winstead (Nikky), Ivo Novák - David Thewlis (Varga), Igor Bareš - Michael Stuhlbarg (Sy), Pavel Vondra - Shea Whigham (Moe Dammick), Vojtěch Hájek - Goran Bogdan (Yuri Gurka), Ivo Hrbáč - Andy Yu (Meemo), Šárka Vondrová - Olivia Sandoval (Winnie Lopezová)
Dále v českém znění: Bohuslav Kalva - Scott Hylands (Ennis), Jakub Saic - Scoot McNairy (Maurice), Jiří Schwarz - Sylvester Groth (Horst), Regina Řandová - Linda Kash (Stella) + Frances Fisher (Vivian Lordová), Daniel Krejčík - Joel Labelle (Dale), Kateřina Halešová - Caitlynne Medrek (Grace), Vladimír Kudla, Jakub Nemčok - Graham Verchere (Nathan Burgle), Svatopluk Schuller - Billy Bob Thornton (Vypravěč), Tomáš Juřička - Mark Forward (Donny Mashman), Petr Meissel, Otmar Brancuzský - Ray Wise (Paul Marrane), Ladislav Cigánek, Radana Herrmannová - Mary McDonnell (Ruby Goldfarbová), Jan Battěk
Vyrobilo: Studio Bär v roce 2017

4. série (2020)
Čtvrtá řada seriálu Fargo nás zavede do Kansas City ve středozápadní části USA. Loy Cannon (Chris Rock), který řídí afroamerickou zločinnou organizaci, uzavře dost labilní příměří s konkurenční italskou mafií a společně ovládají alternativní temnou ekonomiku zahrnující podvody, korupci a obchod s drogami. Aby oba bossové posílili vzájemné mírové soužití, vymění si navzájem svoje nejstarší syny. Ve smyslu dohody je Loy Cannon povinen vychovávat syna svého rivala, jako by byl jeho vlastní. Když ovšem šéfa kansaské mafie odvezou do nemocnice, aby se podrobil rutinní operaci, a brzy na to zemře, začne se odvíjet série nečekaných událostí.
DÍL 1: Úvod do alternativní ekonomie (    Welcome to the Alternate Economy) - V úvodní epizodě nás šestnáctiletá studentka Ethelrida seznámí se stručnými dějinami násilí v Kansas City. Na vrcholu místního podsvětí stanuli dva konkurenční gangy, které se zavázaly respektovat mírovou dohodu. Jak bylo vždy zvykem, na stvrzení dohody si vůdci gangů vyměnili své nejmladší syny. Péče o potomka nepřítele by měla zajistit vzájemné porozumění a zachování míru. Náhlé úmrtí kmotra italské mafie ale vede k nečekaným událostem.
DÍL 2: Země vražd a únosů (The Land of Talking and Killing) - Po smrti Dona Faddy se vůdcem italského klanu stává jeho syn Josto. Ten se na rodinném pohřbu setkává se svým bratrem Gaetanem, který má ale pochybnosti. Jejich rival Loy Cannon mezitím spřádá plány na rozšíření svého vlivu a promýšlí, kam až bude v boji o moc ochotný zajít. Rodina Smutnyových má nečekanou návštěvu v podobě dvou uprchlých trestankyň z nápravného zařízení.
DÍL 3: Raddoppiarlo (Raddoppiarlo) - Do Kansas City přijíždí příslušník federálního úřadu Dick Wickware, který je na stopě dvěma trestankyním na útěku. Správně tuší, že by se mohly skrývat v domě Smutnyových, kde provede důkladnou razii. Ambiciózní Loy se dál pohybuje na tenkém ledě, moc i bezpečí nelze mít současně. Napětí mezi oběma gangy eskaluje, protože Gaetano chce, aby to začalo být osobní. Svérázná Oraetta se opět setkává s Jostem, zároveň se uchází o novou práci.
DÍL 4: Hra na válku (The Pretend War) - Josto zjistí, že jeho bratr Gaetano vydává rozkazy za jeho zády. Pokus o vraždu Cannonova syna nezůstává bez odezvy a jeho klan se zmocní zbraní, které patří italské mafii. Kořist značí, že se Italové chystají na válku, která je na spadnutí. Nelze předstírat mír, když zuří válka. Ethelrida přijímá nabídku sousedky Oeretty, aby jí za úplatu pomáhala s úklidem bytu. Při úklidu ale odhalí její temné tajemství. Thurman Smutny se rozhodne splatit dluh a přijímá krvavé peníze od své švagrové.
DÍL 5: Zrození civilizace (The Birthplace of Civilization) - Rozhněvaný Josto chystá odplatu za zbraně, jichž se zmocnil konkurenční gang. Jeho vůdce Loy dostává jasný vzkaz, aby se držel vzájemné dohody. Ambiciózní Loy je ovšem připraven udělat vše pro to, aby vyhrál. Ethelrida je znepokojena zjištěním, že několik pacientů sestry Mayflowerové za záhadných okolností zemřelo. Federální agent Dick Wickware pokračuje v pátrání po dvou trestankyních na útěku. Jenže těm je na stopě i Loy, který s nimi má vlastní úmysly.
DÍL 6: Camp Elegance (Camp Elegance) - Konec hraní. Loy prohrává válku a musí jednat, proto nechává unést Gaetana. Josto dostává rozkaz z New Yorku, že pokud se chce zmocnit celého města, musí se usmířit se svým uneseným bratrem. Zkorumpovaný policista Odis se ocitá v sevření dvou znesvářených mafií. Sestru Oraettu rozhodí konfrontace s anonymním dopisem, který líčí její zvrácené chování.
DÍL 7: Odročení (Lay Away) - Situace mezi rodinami se vymkla kontrole a hrozí, že vyústí v krevní mstu. Josto se schází s Loyem a namluví mu, že jeho syn byl zavražděn. Josto mu nabízí přenechání jatek a rovné partnerství, pokud ušetří jeho syna a místo něj zavraždí zajatého bratra Gaetana. Zdrcený Loy promýšlí, zda se mstít nebo změnit strategii.
DÍL 8: Na dně (The Nadir) - Lstivý Loy si zahrává s ohněm, pouští na svobodu zajatého Gaetana v domnění, že se bude chtít pomstít a zabít svého bratra. Když plán nevychází podle předpokladů, Loy povolává spojence z Farga. Samozvaný anděl spásy Oraetta zjistí, kdo poslal do nemocnice anonymní udání. Federální agent Wickware se dostává na stopu uprchlým vězenkyním a chystá finální zátah, který se ale může zvrhnout v jatka.
DÍL 9: Východ/Západ (East/West) - Rabín se snaží ochránit Loyova syna Satchela, jehož chtěl nechat Josto zavraždit. Nesourodá dvojice na útěku přitahuje nežádoucí pozornost, proto se uchýlí do prapodivného hotelu. Jenže v patách jim je italský mafián Calamita, který je má za úkol zabít. Jak už to ale ve světě Farga bývá, nakonec zasáhne nečekaná událost.
DÍL 10: Happy (Happy) - V ulicích Kansas City zuří nelítostná válka mezi dvěma zločineckými syndikáty. Válka gangů škodí byznysu, proto rozkaz z New Yorku zní co nejrychleji ji ukončit. Kvůli neutěšené situaci jsou šéfové podsvětí v hledáčku policie, představují veřejné nepřátelé. Rozrušená Oraetta se chce pomstít Ethelridě, která ale přichází s vlastním plánem.
DÍL 11: Storia Americana (Storia Americana) - Válka mezi oběma gangy spěje ke svému konci. Pokud ale chcete ukončit válku, je nejdřív potřeba zjednat pořádek. Josto musí nést zodpovědnost za svou zradu a Loy dostane lekci o podnikání. Krvavé finále přináší nečekané vyústění.

DABING4.SÉRIE
V českém znění: Filip Švarc - Chris Rock (Loy Cannon), Martin Sobotka - Jason Schwartzman (Josto Fadda), Anna Brousková - Jessie Buckley (Oraetta Mayflowerová), Sabina Rojková - E'myri Crutchfield (Ethelrida Pearl Smutny), Radek Hoppe - Ben Whishaw (Patrick "Rabbi" Milligan), Jiří Krejčí - Salvatore Esposito (Gaetano Fadda), Kateřina Petrová - Karen Aldridge (Zelmare Rouletteová), Michal Holán - Timothy Olyphant (Dick "Deafy" Wickware)
Dále v českém znění: Jan Škvor - Jack Huston (Odys Weff) + Matthew Elam (Lemuel Cannon), Patricie Marková - Kelsey Asbille (Swaane Cappsová) + J. Nicole Brooks (Buel Cannonová),Zdeněk Maryška - James Vincent Meredith (Opal Rackley), Jakub Saic - Andrew Bird (Thurman Smutny), René Slováčková - Anji White (Dibrell Smutny), Matěj Převrátil - Jeremie Harris (Leon Bittle) + Rodney L. Jones III (Michael "Satchel" Cannon), Ladislav Cigánek - Stephen Spencer (Dr. David Harvard) + Corey Hendrix (Omie Sparkman), Zbyšek Horák - Francesco Acquaroli (Ebal Violante), Svatopluk Schuller - Gaetano Bruno (Constant Calamita), Zdeněk Mahdal - Glynn Turman (Doctor Senator), Ludvík Král - Tommaso Ragno (Donatello Fadda), Radana Herrmannová - Cordis Heard (Iola Crumbová), Renata Volfová - Linda Reiter (Picola Crumbová), Rudolf Kubík - Edwin Lee Gibson (Lionel 'Happy' Halloway), Dana Pešková - Patrese McClain (Ina Botkinsová), Tereza Mahdalová - Alexa Nasatir (Millie)
Překlad: Milan Stejskal
Zvuk: Michal Vašica
Produkce: Miroslav Vitvar
Vedoucí výrobního štábu: Zdeněk Mahdal
Dialogy a režie: Jiří Balcárek
Vyrobila: Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve studiu Pro-Time - 2020 / 2021

Ocenění:
Golden Globes
2018 - Fargo - Ewan McGregor (Nejlepší herec v minisérii nebo TV filmu)
2018 - Fargo - Nejlepší minisérie nebo TV film (nominace)
2018 - Fargo - David Thewlis (Nejlepší herec ve vedlejší roli v seriálu nebo TV filmu) (nominace)
2016 - Fargo - Nejlepší minisérie nebo TV film (nominace)
2016 - Fargo - Kirsten Dunst (Nejlepší herečka v minisérii nebo TV filmu) (nominace)
2016 - Fargo - Patrick Wilson (Nejlepší herec v minisérii nebo TV filmu) (nominace)
2015 - Fargo - Nejlepší minisérie nebo TV film
2015 - Fargo - Billy Bob Thornton (Nejlepší herec v minisérii nebo TV filmu)
2015 - Fargo - Allison Tolman (Nejlepší herečka v minisérii nebo TV filmu) (nominace)
2015 - Fargo - Martin Freeman (Nejlepší herec v minisérii nebo TV filmu) (nominace)
2015 - Fargo - Colin Hanks (Nejlepší herec ve vedlejší roli v seriálu nebo TV filmu) (nominace)

The Saturn Awards
2018 - Fargo - Nejlepší akční/thriller televizní seriál (nominace)
2018 - Fargo - Mary Elizabeth Winstead (Nejlepší televizní herečka) (nominace)
2016 - Fargo - Nejlepší akční/thriller televizní seriál (nominace)
2016 - Fargo - Patrick Wilson (Nejlepší televizní herec ve vedlejší roli) (nominace)

DVD, KINA  a NÁVŠTĚVNOST
Premiéra ČR: 1.řada - 28.1.2015
                      2.řada - 13.7.2017
                      3.řada - 23.10.2017
                      4.řada - 2.5.2021
Premiéra USA: 1.řada - 15.4.2014
                       2.řada - 12.10.2015
                       3.řada - 19.4.2017
                       4.řada - 27.9.2020
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: -
Poprvé na DVD: -
Poprvé na Blu-ray:  (Zatím nevyšlo)

FILMY V SÉRII
Fargo gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/a1115/
USA / Velká Británie, Drama / Krimi / Thriller, 1996
Režie: Joel Coen, Hrají: Frances McDormand, William H. Macy

SERIÁLY V SÉRII
Fargo (seriál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/fargo-tv-serial-fargo-krimi-drama-komedie-usa-2014-2022-37-h-15-min-minutaz-39-69-min-90/
USA, Krimi / Drama / Komedie, 2014
Režie: Adam Bernstein, Hrají: Allison Tolman, Billy Bob Thornton
 
Tvůrci a herci
Adam Bernstein (Režie), Randall Einhorn (Režie), Colin Bucksey (Režie), Matt Shakman (Režie), Scott Winant (Režie), Adam Arkin (Režie), Michael Uppendahl (Režie), Michael Frislev (Produkce), Chad Oakes (Produkce), Kim Todd (Produkce), Jeff Russo (Hudba), Dana Gonzales (Kamera), Craig Wrobleski (Kamera), Matthew J. Lloyd (Kamera), Regis Kimble (Střih), Skip Macdonald (Střih), Bridget Durnford (Střih), Rachel Tenner (Casting), Stephanie Gorin (Casting), Warren Alan Young (Scénografie), John Blackie (Scénografie), Carol Case (Kostýmy), Noah Hawley (Scénář), Billy Bob Thornton (Herec), Martin Freeman (Herec), Allison Tolman (Herec), Colin Hanks (Herec), Bob Odenkirk (Herec), Joshua Close (Herec), Shawn Doyle (Herec), Joey King (Herec), Oliver Platt (Herec), Julie Ann Emery (Herec), Glenn Howerton (Herec), Brian Markinson (Herec), Susan Park (Herec), Kate Walsh (Herec), Leah Cairns (Herec), Adam Goldberg (Herec), Keith Carradine (Herec), Atticus Dean Mitchell (Herec), Kirsten Dunst (Herec), Jeff Clarke (Herec), Russell Harvard (Herec), Jesse Plemons (Herec), Ted Danson (Herec), Patrick Wilson (Herec), Jean Smart (Herec), Nick Offerman (Herec), Brad Garrett (Herec), Kieran Culkin (Herec), Bokeem Woodbine (Herec), Jeffrey Donovan (Herec), Angus Sampson (Herec), Adam Arkin (Herec), Bruce Campbell (Herec), Jonas Chernick (Herec), Emily Haine (Herec), Michael Hogan (Herec), Zahn McClarnon (Herec), Cristin Milioti (Herec), Gregory 'Dominic' Odjig (Herec), Lorne Cardinal (Herec), Rachel Blanchard (Herec)
 
2014/2235/USA/Krimi, Drama, Komedie
 
Zajímavost k filmu
- Kufřík s penězi, který představuje jednu z podstatných částí děje v 1. sérii, má svoji značně pohnutou minulost už ve filmu Fargo (1996), kde svému majiteli také nepřinesl moc štěstí. Jedná se zároveň o jediné pojítko mezi původním filmem a novějším seriálem.
- Seriál, respektive poslední díl "Morton's Fork", končí za doprovodu hudebního motivu, kterým začíná film Fargo (1996).
- Stejně jako ve filmu, z něhož seriál vychází, začíná každá epizoda textem „Tohle je skutečný příběh. Popsané události se staly v Minnesotě roku 2006. Na žádost přeživších byla všem změněna jména. Z úcty k zemřelým je všechno ostatní vyprávěno tak, jak se to skutečně stalo“. Toto tvrzení je smyšlené ve filmu i v seriálu. Výkonný producent Noah Hawley se rozhodl pokračovat v tomto nápadu bratrů Coenových s tím, že mu to dovoluje "vyprávět příběh novým způsobem".
- Představitel neslyšícího zabijáka Russell Harvard se společně se svým bratrem Rennym už hluchý narodil.
- V 7. epizodě s názvem „Who Shaves the Barber?“ a 8. epizodě s názvem „The Heap“ se v rolích dvou detektivů objeví populární komici Keegan-Michael Key a Jordan Peele, známí především ze své show Key and Peele (od r. 2012).
- Joel a Ethan Coen, režiséři původního filmu Fargo (1996), působí u seriálu jako producenti.
- Když vejde Lester (Martin Freeman) do restaurace za Lornem (Billy Bob Thornton), je na stěně tabule se speciální nabídkou, a to drinkem White Russian, česky Bílý medvěd, který je známý z filmu Big Lebowski (1998), za kterým také stojí bratři Coenové.
- Scéna, kdy velkoobchodník s potravinami jednoho dne narazí uprostřed bílé pustiny na kufřík s milionem dolarů označeným červenou škrabkou, je odkazem na původní snímek, kam jeden z padouchů (Steve Buscemi) ukryl svůj lup se stejnou peněžní hodnotou.
 
Odkazy
 

Hrají:

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Colin Hanks, Martin Freeman, Russell Harvard, Kirsten Dunst, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Carrie Coon, Jesse Plemons, Mary Elizabeth Winstead, David Thewlis, Ted Danson, Bokeem Woodbine, Jean Smart, Bob Odenkirk, Keith Carradine, Cristin Milioti, Joey King, Zahn McClarnon, Angus Sampson, Michael Stuhlbarg, Andy Yu, Em Haine, Jeffrey Donovan, Olivia Sandoval, Rachel Keller, Graham Verchere, Raven Stewart, Goran Bogdan, Joshua Close, Mark Forward, Gary Valentine, Michael Hogan, Shea Whigham, Adam Goldberg, Glenn Howerton, Brad Garrett, Nick Offerman, Elizabeth Marvel, Keir O'Donnell, Tom Musgrave, Barry Flatman, Rachel Blanchard, Susan Park, Oliver Platt, Zina Lee, Allan Dobrescu, Dan Beirne, Kate Walsh, Hamish Linklater, Linda Kash, Mary McDonnell, Julie Ann Emery, Keegan-Michael Key, Peter Breitmayer, Jordan Peele, Gordon S. Miller, Caitlynne Medrek, Spencer Drever, Scott Hylands, Mike Bradecich, Ryan O'Nan, Ivan Sherry, Adam Arkin, Atticus Mitchell, Liam Green, Steve Belford, Matt Cooke, Eric Keenleyside, Kate Corbett, Scoot McNairy, Ray Wise, Terry Kinney, Shawn Doyle, Stephen Root, Brian Markinson, Helena Mattsson, DJ Qualls, Kelly Holden Bashar, Kieran Culkin, Dan Willmott, Andrew Moxham, Daryl Shuttleworth, Markus Parilo, Dave Trimble, Brian Jensen, Christopher Rosamond, Leah Cairns, Jeff Clarke, Bruce Campbell, Jonas Chernick, Gregory 'Dominic' Odjig, Lorne Cardinal, Barkhad Abdirahman, Ann Cusack, Kai Lennox, Greg Bryk, Mackenzie Gray, Sarah Lind, Douglas Chapman, Wayne Duvall, Martin Freeman (vypravěč), Elizabeth Bowen, Michelle Thrush, Paul Braunstein, Jane McGregor, Blair Young, Jennifer Copping, Joe Cobden, Eve Harlow, Byron Noble, Ben Wilkinson, T. Michael Morris, Jason William Day, Cory Gruter-Andrew, Greg Lawson, David LeReaney, Carlos Diaz, James Binkley, Kevin O'Grady, Stefan Arngrim, Sam Duke, Allan Dobrescu (a.z.), Rachel Keller (a.z.), Garry Chalk, Fred Melamed, James Jordan, Mark Acheson, James Downing, James D. Hopkin, James Dugan, Tayden Marks, Dan McDougall, Andy King, Anthony Ulc, Sylvester Groth, Fabian Busch, Thomas Mann, Francesca Eastwood, Rob McElhenney, Frances Fisher, Nikolai Nikolaeff, Tyrone Benskin, David Sparrow, Jason Cermak, Dan Jeannotte, Andrew Airlie, Elizabeth Bowen, Samuel Marty, Michael Brown, Chris Rock, David Lawrence Brown, Tom Carey, Peter Skagen, Joe Norman Shaw, Marty Antonini, Jason Schwartzman, Jack Huston, Ben Whishaw, Jessie Buckley, Salvatore Esposito, Jeremie Harris, E'myri Crutchfield, Francesco Acquaroli, Allegra Fulton, Timothy Olyphant, Nadia Simms, Brendan Taylor, Andrew Bird, Anji White, Matthew Elam, Corey Hendrix, James Vincent Meredith, Gaetano Bruno, Glynn Turman, Tommaso Ragno, Andrew Rothenberg, William Dick, Karen Aldridge, Kelsey Asbille, Katie Kershaw, Mike Jimerson, Ty Olwin, Noah Gregoropoulos, Chantal Perron, Randy Birch, Anna Cummer, Bonnie Bailey-Reed, Roger LeBlanc, Hannah Love Jones, Rodney L Jones III, Brian MacDougall, Torrey Hanson, Ira Amyx, Joel Labelle, Jon Hamm, Jennifer Jason Leigh, Juno Temple, J. Nicole Brooks