Dalších 365 dní / Kolejne 365 dni (2022/112/Polsko/Drama, Romantický, Erotický) 32%

20.08.2022 01:14
JEDNOU VĚTOU
„Vztah Laury s Massimem vážně ohrozí vzájemná nedůvěra. Neodbytný Nacho se je navíc neustále snaží dostat od sebe."

OBSAH

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
Polské porno potřetí! Jenže tentokrát skoro...bez toho porna. Jedničku jsem celkem přežil, měla i náznak příběhu, dvojka byla už jen o sexu a hodně odvážných záběrech. A trojka? No...kameraman furt ví, že Sieklucka je v černým upnutým oblečení sexy a dokáže jí nasnímat aby vypadala jako nejžhavější ženská na planetě. Massimo Michela Morroneho je furt úchylný pako (Morrone možná vypadá jako vytesaná socha, ale herec je to příšernej) a Simone Susinna vypadá jako druhá vytesaná socha, k tomu potetovaná, jenže herecky to taky není zrovna Di Caprio. Nejdůležitější ale je, že jsou kluci sexy, ona taky a všechno ostatní je podřadný. Příběh je tady asi 15 minut, jenže tentokrát mi přijde, že i sex je na vedlejší koleji, i když nějaký zásuny samozřejmě přijdou, nenaplňují většinu stopáže. Většinou se tu totiž řeší depky... Jak se pomalu blížil závěr, na internetu jsem zjišťoval kolik dílů mě ještě čeká. Jaké překvapení, že jsou jen 3 knihy...jenže když zbývalo 5 minut do konce filmu, pochopil jsem, že Lauru a Massima určitě ještě uvidíme..a zase to bude určitě podobnej top! (Likan7) 1*

Jednička měla nápad, ale dvojky už ne a trojka je spíš dokola omílaná pochcaná sláma. Erotické scény natočeny odpudivě, Morrone nám vyrostl do mimořádně nesympatického burana s tupým pohledem. Anna Maria vypadá líp ve flashbacích než v aktuálním ději. Zakázat se v tom dál vrtat! Katakombes Milou Kinematografos. (dopitak) 0*

Na to, že na konci předchozího filmu tam všechny zabili, tak tady bylo dost živo, ale na to, že to je film tak se tam toho moc nedělo. Sexy Laura mezi dvěma mafiánskýma ultrasamcema brodící se luxusními statky od vil, aut a poslední módy. Polský sen o italském životě nějak o ničem. To čím šokovala a překvapila jednička, to už je ve třetím filmu jen kolovrátek, který už mne nebaví. Odpad tomu nedám, na to je to technicky a vizuálem moc dokonalý, ale zbytek filmu nula nula nic. (mira007) 1*

VELKÁ RECENZE
Erotické snění polské spisovatelky Blanky Lipińské se potřetí zhmotnilo do filmové podoby. Za režií stojí pořád stejné duo tvůrců, a to Barbara Białowąs a Tomasz Mandes, takže se snímek nese v podobném duchu jako předchozí díly.
Vztah Laury a Massima prochází vážnou krizí, protože si vzájemně nedůvěřují. V mysli Laury stále zůstává Nacho, se kterým v minulosti utekla. Navzdory tomu, že právě kvůli němu se ocitla na hranici smrti. Ačkoliv to na konci každého dílu vypadá s Laurou vážně zle, pokaždé to nějak záhadně přežije. Hlavní hrdinka má stejně jako celá série snad nekonečné množství životů a nedokáže s nimi skoncovat ani absurdnost celého příběhu.
Vypravování působí vlastně uklidňujícím dojmem – vždy totiž naprosto přesně víte, co se stane. V dnešní hektické době je to vážně rarita. Bohužel pro tvůrce diváci obvykle nechtějí takhle moc předvídatelný děj. I když na lechtivá videa se také nedívají kvůli silnému příběhu, jenže tohle je na celovečerní dílo vážně hodně málo. Ačkoliv třetí díl v tomto ohledu ještě převyšuje ten druhý, takže je to překvapivě posun k lepšímu. S tak nízko posazenou laťkou snad už ani nešlo klesnout hlouběji.
Vrací se osvědčení herci Anna Maria Sieklucka (Laura), Michele Morrone (Massimo) a Simone Susinna (Nacho), kteří jdou opět doslova s kůží na trh. Stále u toho všichni vypadají neuvěřitelně sexy, protože evidentně to někdy stačí. Až to diváka nutí přemýšlet, zda jsou jednotlivé scény opravdu hrané, nebo se dějí doopravdy. Naštěstí jsou oproti minulému dílu některé pasáže méně vehementnější, tím pádem nepůsobí už tak komicky. Těžko říct, jestli to je dobře, nebo špatně, protože se u nich divák už tolik nezasměje.
Laura prošla od začátku velmi smutným vývojem. Z ambiciózní mladé ženy se proměnila v prvoplánovou divu, která nemá nic lepšího na práci než přemýšlet nad tím, jak by mohla svést svého manžela. A nezachrání to ani těch pár návrhů oblečení, které vytvoří. Když už se odváže, obnáší to samozřejmě alkohol, party a pokukování po jiných mužích. Nezbývá než doufat, že si z ní mladé dívky nebudou brát příklad.
Snímek se opět může pochlubit alespoň povedenou vizuální stránkou. Kamera nám nabízí pohledy jak na krásné přírodní scenérie, tak na luxusní obydlí a auta. Jen je škoda, že ústřední postavy chodí neustále oblečeni pouze v černé nebo bílé. Když se jednou stanete manželkou italského mafiána, zřejmě už žádné jiné barvy nepřipadají v úvahu. Poněkud umírněnější je i hudební doprovod, takže film na rozdíl od svých předchůdců už tolik nepřipomíná dlouhý videoklip.
Dalších 365 dní nenabízí absolutně nic nového. Šok a chlípná zvědavost, které se vázaly k prvnímu dílu, už zcela odpadly. Sexuálních scén je tu celkově méně, a navíc se často odehrávají s oblečením, což je nejenom technicky neproveditelné, ale zklame to i chtivé diváky. Děj by se dal shrnout do několika málo minut, zbytek jsou výplně v podobě rádoby vášnivých výbuchů, party a depresivních stavů. Všichni představitelé vypadají velmi dobře, jen s jejich hereckými schopnostmi je to o poznání horší. Jediným pozitivem zůstává vizuální stránka, na záběry z dovolenkové destinace se prostě hezky kouká. V porovnání s druhým dílem je tento přece jenom o něco snesitelnější, ale snižuje se tím jeho schopnost fungovat jako parodie. Třebaže zatím neexistuje další knižní pokračování, závěr naznačuje, že tato tragická série ještě stále neřekla poslední sbohem.

DABING
1.DABING (Netflix)
V českém znění: Lucie Kušnírová - Anna Maria Sieklucka (Laura Bielová), Terezie Taberyová - Magdalena Lamparska (Olga), Petr Neskusil - Michele Morrone (Massimo), Pavel Vondrák - Simone Susinna (Nacho), Zuzana Skalická - Ewa Kasprzyk (Klara), Kristýna Skružná, Libor Terš, René Slováčková, Petr Gelnar, Vanda Chaloupková, Regina Řandová, Bohdan Tůma
Překlad: Lucie Tupá
Dialogy: Pavel Vondrák
Zvuk: Michal Beringer
Produkce: Tereza Houžvicová
Režie: Michal Michálek
Pro Netflix vyrobila Společnost Iyuno-SDI Group - 2022

DVD, KINA  a NÁVŠTĚVNOST
Premiéra ČR: 19.8.2022 Netflix
Premiéra USA: 19.08.2022 Netflix
Premiéra Polsko: 19.8.2022 (internet)
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: -
Poprvé na DVD: -
Poprvé na Blu-ray: -
Poprvé na VOD: 19.08.2022 Netflix

FILMY V SÉRII
365 dní gastonrolinc.cms.webnode.cz/news/365-dni-365-dni-2020-116-polsko-drama-romanticky-eroticky-38/
Polsko, Drama / Romantický 2020
Režie: Barbara Białowąs, Tomasz Mandes, Hrají: Anna Maria Sieklucka, Michele Morrone

365 dní: Ten den gastonrolinc.cms.webnode.cz/news/365-dni-ten-den-365-dni-ten-dzien/
Polsko, Drama / Romantický 2022
Režie: Barbara Białowąs, Tomasz Mandes, Hrají: Anna Maria Sieklucka, Michele Morrone
 
Dalších 365 dní gastonrolinc.cms.webnode.cz/news/dalsich-365-dni-kolejne-365-dni-2022-112-polsko-drama-romanticky-eroticky-32/
Polsko, Drama / Romantický, 2022
Režie: Tomasz Mandes, Barbara Białowąs, Hrají: Anna Maria Sieklucka, Michele Morrone
 
Tvůrci a herci
Tomasz Mandes (Režie), Barbara Białowąs (Režie), - (Produkce), - (Hudba), - (Kamera), - (Střih), - (Casting), - (Scénografie), - (Kostýmy), - (Zvuk), - (Masky), Barbara Białowąs (Scénář), Tomasz Klimala (Scénář), Blanka Lipińska (Scénář), Tomasz Mandes (Scénář), Anna Maria Sieklucka (Herec), Michele Morrone (Herec), Magdalena Lamparska (Herec), Simone Susinna (Herec), Otar Saralidze (Herec), Natasza Urbańska (Herec)
 
2022/112/Polsko/Drama, Romantický, Erotický
 
Zajímavost k filmu
- Natáčení filmu probíhalo v Polsku v lokalitách Kazimierz Dolny, Miecmierz a Lodž.
 
Odkazy
-
-