Čtvrté patro / 4th Floor The (1999/90/USA/Kanada/Thriller, Horor, Mysteriózní) 56% -Originál DVD-

08.06.2022 04:51
JEDNOU VĚTOU
„Nikdy se do toho domu neměla stěhovat."

OBSAH
Tenhle dům je jako stvořen pro malé hnízdečko lásky. Mladá Jane se do něj nastěhuje s velkým nadšením. Ale s tímhle místem není něco v pořádku. Ve čtvrtém patře se v tichosti plíží zlo, které ovládne její strach a které ji denně terorizuje. Kdo má tyto hrůzy na svědomí? Stařenka, se kterou Jane sousedí? S podlomenými koleny se vyděšená dívka brzy dozvídá šokující pravdu, je už ale příliš pozdě...(oficiální text distributora)

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
Zklamání, těšil jsem se na Lewis která ač není moc hezká tak jí mám Od soumraku do úsvitu rád, těšil jsem se i na Hurta kterej je sympatickej a těšil jsem se i na Duvallovou ale tu jsem skoro nepoznal. A ani hudbu od Tylera jsem nezaregistroval, celý se to táhne, není to strašidelný a ten pokus o mysterioznost nevyšla a hlavní záporák byl k smíchu, nic extra. (Campbell) 3*

Předvídatelné, až to bolelo, a se spoustou nedořečeného. Motivace hlavní záporné postavy mi zůstala utajena, ale psychopati mít motivaci přece nepotřebujou. Doufám. Nicméně atmosféra nebyla špatná - a jakkoli mi nevadí ani myši, ani červi, taky bych jich nemusel mít plnou vanu. A otvor v podlaze mi připomněl Sherlocka Holmese a povídku Strakatý pás (ačkoli mi je jasné, že tvůrci to tak asi nemysleli :-) O bradavky Juliette Lewisové, které to jinak moc neslušelo, lepší průměr. (Oktavianus) 3*

Oni moc dobře věděli, proč do hlavní role obsadit tehdy docela zářivou hvězdu Juliette Lewis. A stejnou pravdou je, že to byla právě ona, která mě k filmu nasměřovala. Naštěstí jsem ke svému překvapení zjistil, že to není jen ona, pro co stojí ten film vidět. Potěšilo mě, že po hodně dlouhé době film podobného typu, u něhož se mi podařilo hodně brzo odhalit zahradníka (tedy vraha). Ve svém žánru a třídě docela slušný zásek, který nevím, proč mi dodnes utíkal a jsem strašně rád, že jsem ho viděl. nejen kvůli Juliette. (eraserhead666) 3*

VELKÁ RECENZE
Zhruba po půlhodině vlažné atmosféry, kdy pro nás jediným zpestřením je Tobin Bell a poodhalená Juliette, se dočkáme konečně svižnější akce. Začne se totiž přiostřovat a především dívkám naskočí husí kůže. Že nemáte rády malinkaté hlodavce s dlouhým ocáskem? Nevadí tak na chvíli zavřete oči! Příznivci asijských specialitek si rovněž přijdou na své v podobě kroutících se housenek, ale to ještě pořád byla slabší káva.
Slavnostní finále se totiž zatím ještě nekonalo a tak pokud překousneme nudné pasáže, kdy si Jane vypráví (stěžuje) svým známým a příteli, tak se dočkáme i výrazného zlepšení. Konečně se nám totiž začne poodkrývat, cože je to ukryté za dveřmi ve čtvrtém patře a kdo je oním záhadným agresorem. Atmosféra začne konečně nabírat hororový nádech, protože dosud šlo spíše o psychologickou podívanou.
I tak však musím tvůrce lehce pokárat, že to trošku odflákli. Přece jenom jsem potom všem očekával něco trošičku jiného, ale i tak si film zaslouží průměrné hodnocení. Především díky slušnému hereckému výkonu Juliette Lewis, která se opravdu snažila ze sebe vymáčknout to nejlepší. Na rozdíl od většiny jejich kolegů jsem u ní nenašel skoro nic, co bych jí mohl vytknout. (SOLOM.)

DABING
-

DVD, KINA  a NÁVŠTĚVNOST    
Premiéra ČR: -
Premiéra USA: 11.7.2000 (video premiere)
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: -
Poprvé na DVD: 20.10.2010 North Video
Poprvé na Blu-ray: (Zatím nevyšlo)
 
Tvůrci a herci
Josh Klausner (Režie), Boaz Davidson (Produkce), Naomi Despres (Produkce), John Thompson (Produkce), William Vince (Produkce), Brian Tyler (Hudba), Michael Slovis (Kamera), Tricia Cooke (Střih), Abra Edelman (Casting), Elisa Goodman (Casting), Tim Galvin (Scénografie), Margaret Mohr (Kostýmy), Paul Ratajczak (Zvuk), Jonathan Wales (Zvuk), Jocelyne Bellemare (Masky), Josh Klausner (Scénář), Juliette Lewis (Herec), William Hurt (Herec), Shelley Duvall (Herec), Austin Pendleton (Herec), Tobin Bell (Herec), Artie Lange (Herec), Sabrina Grdevich (Herec), Robert Costanzo (Herec), Heidi Jo Markel (Herec), Dwight McFee (Herec), Ardon Bess (Herec), Ho Chow (Herec)
 
1999/90/USA/Kanada/Thriller, Horor, Mysteriózní
 
Zajímavost k filmu
- Natáčení probíhalo v americkém New Yorku a v kanadském Saint John.
 
Odkazy