Až po uši (TV seriál) Až po uši

04.03.2016 15:20

Komedie / Romantický

Česko, 2014, 13x35 min

Režie:

Jan Hřebejk

Kamera:

Asen Šopov

Hrají:

Aňa Geislerová, Jiří Havelka, Hynek Čermák, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Radek Holub, Jana Kolesárová, Jana Švandová, Lenka Krobotová, Jaromír Hanzlík, Sebastian Jacques, Nela Bušková, Kajetán Písařovic, Tereza Osláčová, Zdeněk Mucha, Ivan Vojnár, Jana Gýrová, Jordan Haj, Martin Sitta, Matěj Ruppert, Jiří Štědroň, Petr Čadek, Václav Neckář, Jan Neckář, Jiří Menzel, Naďa Urbánková, Karel Smyczek, Emma Smetana, Jindřich Šmejkal, Alžběta Jungrová, Daniel Junas, Táňa Hlostová, Adéla Stodolová, Karolína Koblenová, Karel Řezníček, Jaroslav Pížl, Karel Lampa, Lenka Franková, Bohumír Starý, Tereza Hálová, Simona Vavrušková, Aleš Dušek, Vladivojna La Chia, Roman Pihík, Karolína Gulyášová, Marta Dancingerová, Anton Čamaj, Jan Bejšovec, Petra Pelechová, Ondřej Polák, Jana Laichterová, Antonín Kratochvíl, Prokop Laichter, Helena Poláková, Lukáš Houdek, Věra Lasovská, Klára Hanušová, Vilma Fantová, Linda Bartošová, Petr Vobecký, Mark Gein, Lars Haken Sjostrand, Ignat Kinol, Andrei Toader, Vlasta Čtvrtníčková, Alice Kovaczová, Danuška Hradiláková, Mark von Tiefenbach, Zdeněk Košata, Michaela Vítková, Jan Šibík, Petr Meliš, Anna Vodrážková, Karel Fink

Obsah

Třináctidílný seriál, kterým společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní české hrané tvorbě, režíroval Jan Hřebejk. Scénář napsaly Iva Klestilová a Tereza Dusová. Hlavní postavy vyprávění, které se milostně zaplétají v homosexuálních i heterosexuálních vztazích, ztvárnili oblíbení čeští herci a herečky. Seriál Až po uši začíná tam, kde většina seriálů podobného žánru končí. Nezanechává diváky stát na prahu domácností a ložnic, ale s nadhledem a humorem je zatahuje do koloritu vnitřních světů, kde mezi milostnými povyraženími prosakují na povrch obavy a traumata, před kterými hrdinové seriálu utíkají: matka alkoholička, nechtěně těhotná přítelkyně, ztracený otec, nevěrný manžel, sebevražda sestry nebo nešťastná láska. Všechna tato bolest se musí v něčem utopit: v sexuálních avantýrách, alkoholu nebo v práci. A za instantní řešení svých krizí musí samozřejmě každý také poctivě zaplatit.(HBO Europe)
Obsah dílů
1.série (2014)
DÍL 1: Díl první (Díl první) - Jakub srazí Šárku na kole. Poté, co ji ve své malé půjčovně loděk na vltavském nábřeží ošetří, pozve ji jako omluvu na večeři. Šárka navštíví svou matku Carmen, která jako vždy zapíjí ztrátu své herecké popularity. Manželé Zuzana a Milan čelí hluboké manželské krizi, převážně způsobené Milanovými nevěrami, o nichž Zuzana ví. Zuzanina kolegyně Ema hledá lásku na internetových seznamkách. Její aktuální schůzka dopadne katastrofálně - muž z rande naslepo po několika minutách odejde pod záminkou, že jde přeparkovat. Ema propadá beznaději, že bude navždy sama, protože je ošklivá. Svého kolegu Karla, který jí v práci neustále nadbíhá, však ignoruje. Jakub nečekaně utíká z domluveného rande se Šárkou za svou sestrou Halkou, lesbickou uměleckou fotografkou s těžkými depresemi, kterou už - bohužel - nestihne zachránit.
DÍL 2: Díl druhý (Díl druhý) - Hádky kvůli Milanovým nevěrám gradují, a proto se Zuzana vydává s Emou rozveselit se do baru. Ema si pod svou přezdívkou Jaguár na internetové seznamce začne dopisovat s uživatelem zvaným Mustang, aniž by věděla o tom, že jde o Milana. Po pohřbu Jakubovy sestry Halky vstupuje na scénu Markéta, bývalá přítelkyně Jakuba. Šárka při další návštěvě své matky zjišťuje, že si Carmen v alkoholovém pomatení plete své role z dob své největší slávy a role své úhlavní rivalky Lýdie Králové. Začíná o ni mít strach. Jakubova sestra Halka má posmrtnou vernisáž výstavy svých fotografií, na níž se sejdou všichni její známí, včetně Šárky, Lindy, Jakuba a Markéty. Šárka s Jakubem se konečně setkají a celá situace se vysvětlí. Markéta si vezme Šárku stranou a důrazně ji varuje, aby vyklidila pole. Následně večer svede Jakuba.
DÍL 3: Díl třetí (Díl třetí) - Ema s Milanem si začnou často telefonovat a poprvé se mají potkat. Ema má strach, že by ji kvůli jejímu vzhledu Milan nechtěl, a proto si vymyslí, že je slavná herečka a že chce zůstat v anonymitě. Milan alias Mustang přistoupí na hru, že se budou scházet v absolutní tmě v botelu u řeky. Šárka se rozhodne, že si Jakuba tak lehce vzít nenechá, a proto za ním dojde do práce se zdánlivě rozbitým kolem. Jejich schůzku přeruší Markéta, která jde Jakubovi oznámit, že je těhotná. Ema Zuzaně přenechá svou návštěvu masérky Lindy, aby se Zuzana po neustálých rodinných hádkách trochu uklidnila. Linda Zuzaně po masáží oznámí, že ji masírovat už podruhé nebude, protože se bojí, že by nezůstalo jen u masáží. Zuzana se urazí a odejde pryč. Posléze přijde na stopu jedné z Milanových nevěr.
DÍL 4: Díl čtvrtý (Díl čtvrtý) - Zuzana s Milanem se pohádají kvůli telefonátu Šárky. Milan se s Emou pravidelně schází, stále po tmě a pod skrytou identitou. Masérka Linda se snaží usmířit se Zuzanou. Šárka si jde k Jakubovi vyzvednout opravené kolo, přičemž se společně projedou po Náplavce. Pochválí Jakuba, že se zachoval jako skaut, když se rozhodl zůstat s Markétou a starat se o dítě. Markéta kvůli schůzce se Šárkou udělá žárlivou scénu a donutí Jakuba, aby se s Šárkou už nestýkal. Ema navštíví plastického chirurga - definitivně se rozhodla, že si chce nechat upravit svůj velký nos. Milan se snaží urovnat situaci doma, a tak na výročí objedná večeři a daruje Zuzaně vibrátor. Zuzanu však dárek rozčílí. Při další schůzce ve tmě Milan Emě prozradí, že se do ní zamiloval, přestože neví, jak vypadá. Zároveň prozradí, že je ženatý. Ema s pláčem uteče.
DÍL 5: Díl pátý (Díl pátý) - Milan se snaží udobřit s Emou, ta mu ale lež nemůže zapomenout. Šárka najde v bytě svou matku bez známek života, po chvíli však zjistí, že jen opilá upadla. Šárka si s Carmen neví rady, nepřidělává jí starosti jen svým pitím, ale také tím, že jí odmítá říct, kdo byl její otec. Šárka po identitě svého neznámého otce stále pátrá, přestože jí matka tvrdí, že zemřel. Karel v práci rozveselí smutnou Emu, když s ní začne tančit v kanceláři salsu. Sexuální napětí mezi Zuzanou a Lindou při dalším setkání narůstá, Zuzana ale stále ještě nemá odvahu jej přijmout. Ema souhlasí, že se sejde s Milanem, a udobří se. Jakub se rozhodne, že se vrátí do reklamní branže, nevidí totiž jinou cestu, jak by mohl uživit Markétu a dítě. Shodou okolností se uchází o místo ve firmě, kde dělá kreativní ředitelku Šárka.
DÍL 6: Díl šestý (Díl šestý) - Markéta se dozví, že Jakub nastoupil do agentury, kde pracuje i Šárka. Na scéně se poprvé objevuje majitel vinařství Jiří (Jaromír Hanzlík), který potřebuje novou reklamní kampaň a začne se dvořit Šárce. Ema odjíždí na kliniku, kde má podstoupit plastickou operaci. Než odjede, slíbí Milanovi, že po jejím návratu se přestanou scházet ve tmě. Karel Emu doprovodí až na kliniku a oddaně čeká na výsledek operace. Opatruje její věci, včetně mobilního telefonu. Operace musí být přerušena kvůli alergické reakci, Ema je v ohrožení života a zůstává v bezvědomí. Karel tráví nad jejím lůžkem všechen čas. O komplikacích Emy se dozvědí Linda a Zuzana, které se začnou díky tomu v nemocnici scházet a sbližovat. Milan, který čekal, že jeho tajemná milenka odjela jen na pár dní, trne strachy, protože na jeho SMSky a volání nikdo neodpovídá.
DÍL 7: Díl sedmý (Díl sedmý) - Šárka a Jakub se v práci před celým týmem pohádají. Atmosféra mezi nimi je napjatá. Šárka v pátrání po otci přitvrdí, chce po Carmen svůj rodný list, matka se ale o Šárčině otci odmítá bavit. Zuzana se konečně osmělí a poprvé s Lindou skončí v posteli. Milan upadá do depresí, protože se mu Jaguár alias Ema stále neozývá. Emě mezitím na klinice sundají obvazy, je ale stále v bezvědomí. Šárka souhlasí, že pojede s Jiřím na obhlídku vinařství na Moravu. Jiří na oplátku slíbí, že se zúčastní firemního večírku v Šárčině agentuře. Markéta se na večírek vloudí, aby si upevnila pozici Jakubovy přítelkyně. Na večírku jsou Carmen a Markéta za hvězdy, obě nadšeně zpívají karaoke a nuceně na sebe strhávají pozornost. Šárka s Jakubem jsou okolím donuceni zazpívat duet. Zuzana s Lindou se stále více sbližují, fyzicky i psychicky.
DÍL 8: Díl osmý (Díl osmý) - Ema se probere z bezvědomí a Karel jí pomalu sděluje vše, co se stalo. Ema nemůže uvěřit, že byla tři týdny v kómatu a že bude vypadat (v nejlepším případě) stejně jako před operací. Zuzana se zapomene u Lindy, a stráví poprvé noc mimo domov. Milanovi je její ranní příchod lhostejný, je totiž zdrcený z toho, že se mu neozývá Ema. Ta mu později svoji dlouhou odmlku vysvětlí rozbitým mobilem. Linda a Zuzana jdou poprvé ven jako pár. Na Zuzaně je ale vidět, že je z Lindiny náklonnosti nervózní a že se bojí prozrazení. Jakub pracuje na reklamní retro kampani, do které se Šárka snaží protlačit svou matku. Jakub nesouhlasí a opět se pohádají. Zuzana se před Lindou prořekne, že je rozbolavělá ze sexu s Milanem. Lindě tato poznámka ublíží. Šárka odjíždí s Jiřím na Moravu, kde je představena jeho rodině.
DÍL 9: Díl devátý (Díl devátý) - Linda navštíví Zuzanu u ní doma. Zuzaniny děti lesbický pár málem přistihnou. Milan a Ema se opět setkají v setmělém botelovém pokoji a vyznají si lásku. Jakub si domluví pracovní schůzku s Lýdií Královou, na kterou ale zapomene. Šárka jej zastoupí a zároveň využije situaci k tomu, aby se dozvěděla něco o svém otci. Zjistí, že se otec jmenuje Eda. Šárka konfrontuje svou matku s informacemi od Lýdie. Ta vše popře. Šárka se s tím svěří Jakubovi, během rozhovoru je ale vyruší žárlivá Markéta. Ema pošle Milanovi po jeho neustálém naléhání svou fotografii. Milan je z Eminy podoby šokován a přestane jí odpovídat na zprávy. Ema se jde vyplakat k Zuzaně domů. Emino vzlykání přeruší až naštvaný Milan, který se nečekaně objeví doma. Ema a Milan se poznají, snaží se ale, aby Zuzana nic nezjistila.
DÍL 10: Díl desátý (Díl desátý) - Zuzana se opět probudí u Lindy a pospíchá domů, aby mohla vyprovodit děti do školy. Prokop a Róza jsou překvapeni, že jejich rodiče nejsou ráno doma. Začínají chápat, že problémy rodičů jsou vážné. Emě se zhroutil svět, je doma a pláče kvůli Mustangovi. Podporu ji poskytne Karel, který ji přijde navštívit. Je také jediný, komu Ema celý svůj příběh poví. Šárku v práci úplně nečekaně navštíví její otec Eda. Je to fotograf, který emigroval do Německa. Šárka se s ním začíná scházet a nechává si vyprávět o Edově životě. Ema zarytě ignoruje Milanovy SMSky a telefonáty. Když nakonec Milanův hovor přijme, oznámí mu, že už se nikdy neuvidí. Milan z toho šílí. Šárka má všeho dost a rozhodne se odejít z agentury. Zuzana najde Milana, jak sedí doma v šatníku a pláče. Milan se přizná, že je nešťastně zamilovaný do své milenky.
DÍL 11: Díl jedenáctý (Díl jedenáctý) - Ema potká v práci poprvé od odhalení Mustangovy identity Zuzanu. V tu chvíli za nimi do kantýny přijde Milan, který jde naoko navštívit Zuzanu. Ema celou situaci neunese a omdlí. Milan vyhledá Emu o samotě a udělá scénu, při které ji hrubě urazí. Zuzana je z Milanova chování rozčarovaná a přichází si pro útěchu k Lindě. Poté, co přizná, že přišla opět jen kvůli tomu, že jí neklape manželství, se s ní Linda rozejde. K Zuzaně do ordinace přichází Markéta. Při rozhovoru se Zuzana Markétě svěří, že ji Milan podvádí s neznámou milenkou. Milan v zoufalství volá Šárce, která nemá sílu ho odmítnout. Setkají se v parku, kde Šárka zrovna běhá, a Milan se jí na lavičce, s pláčem vyzpovídá. Při cestě z kliniky je v této situaci vyfotí Markéta a fotografii předá Zuzaně. Ta si logicky vydedukuje, že záhadná milenka Milana je Šárka.
DÍL 12: Díl dvanáctý (Díl dvanáctý) - Linda si na návštěvě u Šárky, vylévá své zklamání ze vztahu se Zuzanou. Zuzana, která si mezitím zjistila bydliště Šárky, za ní přijde do bytu a ztropí tam žárlivou scénu. Když zjistí, že je v bytě také Linda, je v šoku. Šárka řekne Zuzaně pravdu o Milanových neustálých nevěrách. Zuzana je odhodlaná se rozejít a pomstít. Jde s Lindou k sobě domů a hledá v Milanově laptopu informace o jeho milence. Nečekaně domů ovšem přijde i Milan. Zuzana přizná vztah s Lindou a oznámí Milanovi, že se chce kvůli jeho nevěrám nechat rozvést. Milan si uvědomí, že ztratil všechno, co měl, a snaží se Emu udobřit. Jakub zjistí, že Markéta potratila, není si ovšem jistý, jestli si celé těhotenství jen nevymyslela. Šárka se pohádá s Carmen kvůli otci. Carmen dceru před otcem důrazně varuje. Ema zjistí, že je těhotná a svěří se s tím Karlovi.
DÍL 13: Díl třináctý (Díl třináctý) - Šárka poznává pravou tvář svého otce. Poté, co mu převedla peníze na výstavu fotografií, Eda beze stopy zmizel. Začíná se natáčet reklama s Carmen. Šárka je z matčiných manýr zděšená - Carmen není na place včas, je opilá a uráží všechny členy štábu. Nakonec se natáčení musí přerušit, protože si Carmen vyžádá svou osobní vizážistku Zuzanu. Poté, co Zuzana Carmen skvěle nalíčí, vystřihne Šárčina matka reklamu na první záběr. Všichni jsou ohromeni a spokojeni. Jakub se rozejde s Markétou. Milan a Zuzana se domluví, že budou bydlet každý zvlášť. Milan se pokusí usmířit s Emou. Přijede za ní domů a přemlouvá ji, aby se k němu vrátila. Z domu ho ale vykáže Karel. Všichni se setkávají na jejím pohřbu. Ema konečně pochopí, co k ní Karel cítí. Společně se začínají těšit na miminko. Šárka a Jakub se dají dohromady...

Producent - HBO Europe
https://www.csfd.cz/film/349130-az-po-usi/prehled/#