Agresivní virus (TV seriál) The Strain

26.06.2016 17:58

Drama / Horor / Sci-Fi

USA, 2014, 36x45 min

Předloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Hrají:

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger R. Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro, Robert Maillet, Steven McCarthy, Isabelle Nélisse, Richard Sammel, Corey Stoll, Dov Tiefenbach, Donald Burda, Jack Kesy, Ben Hyland, Miguel Gomez, Shawn Storer, Rachael Crawford, Max Charles, Lizzie Brocheré, Kevin Hanchard, Paulino Nunes, Alex Mallari Jr., Andrew Hinkson, Aaron Douglas, Jacqueline Byers, Maura Grierson, Dennis Andres, Genevieve Kang, Lance Henriksen, Daniel Kash, Adriana Barraza, Andrew Divoff, Robin Atkin Downes, Inga Cadranel, Regina King, Melanie Merkosky, Barry Flatman, Neil Crone, Craig Gardner, Jamie Hector, Kathleen Chalfant, Larry Fessenden, Kim Roberts, Tara Spencer-Nairn, Dan Lett, Stephen McHattie, Nicola Correia Damude, Vas Saranga, George Buza, Rick Baker, Frank Chiesurin, Michelle Mylett, Tiffany Martin, Aris Athanasopoulos, Trevor Hayes, Shailene Garnett, David Schaal, Anne Betancourt, Parveen Kaur, Jim Watson, Lachlan Murdoch, Joshua Peace, Adrian Griffin, Alex Paxton-Beesley, Miranda Edwards, James Binkley

Producenti:

J. Miles Dale

Střih:

Kathryn Himoff
 

Obsah

Na newyorském letišti J. F. Kennedyho přistane letadlo plné mrtvých pasažérů. Ty během letu přepadla neznámá síla a čtyřem z nich se podařilo přežít. Nikdo však netuší, co bylo příčinou smrti ostatních pasažérů, a proto je k případu povolán epidemiolog Ephraim Goodweather spolu s kolegy Norou Martinezovou a Jimem Kentem. Ephraim se právě rozvádí s manželkou, která ho opustila. Při vyšetřování událostí v letadle je objevena podivná truhla vypadající jako rakev. Ta však po nějaké době záhadně zmizí. Ephraim a Nora mezitím naleznou podivné červy. Patolog jim sdělí, že v tělech obětí se nenašla žádná krev. Na letiště dorazí starý židovský obchodník Abraham Setrakian, který si vynucuje setkání s Ephraimem. Ten ho odmítá, ale Ephraim mu stačí sdělit, že pokud se mu podaří zadržet rakev na letišti, nemusí dojít k žádnému problému. Ephraim tedy nařídí zákaz odjezdu všech větších vozidel z letiště. Rakev však s Jimovým souhlasem z letiště odveze zlodějíček Gus Elizalde, kterého najal Thomas Eichhorst, pravá ruka podivínského milionáře Eldritche Palmera. Na patologii mezitím těla zemřelých pasažérů obživnou a patologovi vysají veškerou krev. Setrakian si uvědomuje, že do New Yorku dorazila hrozba, které on už jednou v životě čelil.(TV Prima)

Obsah epizod
1. série (2014)
DÍL 1.Den předtím (Night Zero) - Na mezinárodním letišti Johna F. Kennedyho přistane letadlo, jehož světla nesvítí a dveře zůstanou zavřené. Doktor Ephraim Goodweather, špičkový epidemiolog a ředitel Centra pro kontrolu chorob ve městě New York, je na místo přivolaný, aby záležitost spolu se svým týmem vyšetřil. Na palubě objeví dvě stovky mrtvých a čtyř přeživších. Do jejich práce se připlete i starý muž, jež tuto situaci zažil před mnoha lety a ví o neznámé skříni nalezené v nákladových prostorách. Mezitím neznámý muž plánuje převoz záhadné skříně z letiště a z márnice zmizí několik těl.
DÍL 2.Ta bedna (The Box) - Za starým mužem, profesorem Abrahamem přijde jeho starý známý. Čtyři přeživší jsou propuštěni i přes protesty doktora Goodweathera, který je i se svým týmem odvolán. Mezitím se seznamujeme s policistou, který uzavírá restauraci kvůli škůdcům. Jeden z přeživších při návratu do svého stereotypu ochutná krev. Propuštěný pilot se dostane do kritického stavu v nemocnici, kam ho pošle dr. Goodweather. Nemocný starý muž se setká s osobou z rakve. A malá holčička z letadla doma u svého táty ukáže svou pravou tvář.
DÍL 3.Uhlazený (Gone Smooth) - Všechna těla z márnice jsou pryč, podezření na jejich ukrytí padne na armádu. Muzikant zjišťuje, že je asi opravdu nemocný. Další z přeživších ochutná krev hned po tom, co na něj jeho pes začne štěkat. Pilot v nemocnici uteče. Všichni přeživší slyší záhadné pískání a hlasy. Eldritch Palmer zaviní smrt muže. Kolega doktora Goodweathera Jim Kent dostane za puštění dodávky z letiště odměnu. Doktor Goodweather zatím řeší krizi rodiny, která bohužel nedopadne, tak jak si přál. Jeho kolegyně Nora Martinez se snaží najít odpovědi, tak se sejde před budovou soudu s prof. Abrahamem, ale ten jí odmítne, protože není připravená udělat, co se musí.
DÍL 4.Není to pro každého (It's Not for Everyone) - Tým Ephraima Goodweathera se ubrání jednomu z přeživších, ale jeho to stálo život. Po jeho pitvě se Jim přizná, že pustil auto z uzavřeného prostoru a vyslouží si tak opovržení svých kolegů. Další přeživší zabije svého psa a připoutá se do kůlny, kde ho najde jeho žena. Palmer přijme do služeb další dva lidi. Nakažená holčička se opět setkává s Ephem a Norou. Palmer zaměstnává počítačovou expertku, aby mohl udělat další krok ve svém velkém plánu. Když žena Garyho Atchisona pohřbívá psa, objeví se problém, který musí vyřešit. Nora a Eph přijíždí k malé Emmě domů, kde jim životy zachrání profesor Abraham, a oba zjišťují, zda jsou připraveni čelit nebezpečí a zabránit katastrofě i tím nejkrutějším způsobem.
DÍL 5.Útěky (Runaways) - Profesor Abraham a Eph se dostanou do domu dalšího nakažených. Eph pořídí záznam. Vracíme se i do minulosti profesora. Nakažená právnička už také pociťuje změny. Gabe napadne doktorku i muže, co se po něm chystal uklidit, poslala ho vyděšená manažerka. Eph se po pořízení záznamu rozchází s profesorem a míří za šéfem s důkazy, jak vážná situace je. Nora je u matky. Policista Vasiliy se rozhodne jít po stopách krys. V minulosti profesora vidíme i jeho bratra a babičku, která mu o stvoření vyprávěla příběh. Děti nakažené právničky jen o vlásek uniknou, díky duchapřítomnosti chůvy. Eph se záznamem na úřadě dobře nepořídí, naštěstí mu pomůže kolega Jim z budovy zmizet. Nora s matkou jsou svědky napadení budovy. Vasiliy ve stokách pozná, proč ji krysy mění své útočiště.
DÍL 6.Zákryt (Occultation) - Eph se snaží varovat rodinu. Vasiliy přijde do práce a najde nakažené spolupracovníky. Gas s kamarádem jsou nuceni udělat další práci pro Thomase Eichorsta. Profesor cítí, že sám to už nezvládne. Zatmění Slunce se blíží. Mezitím Matt zavolá na Epha FBI, je zatčen, před svým synem. Vasiliy po zážitku s nakaženými jde varovat rodiče. Gas s kamarádem poznávají Jima a společně se zbavují těla pro Thomase Eichorsta. Profesor v jednom z domů nalezne skupinku nakažených. Gase i s kamarádem při zatmění napadne nakažený. Nora utíká s matkou do jediného bezpečného útočiště ve městě.
DÍL 7.Za prokázané služby (For Services Rendered) - Eph a Nora se sejdou u profesora Abrahama. Opět vidíme jeho střípky minulosti a vidíme výrobu vyřezávané skříně. Manžel nakažené právničky se vrací domů a chce doma mít i své děti. Palmer chce odstranit profesora z cesty. Gas a kamarád jsou drženi v cele bohužel jeden z nich je nakažený. Abraham má nový plán, jak to vše zastavit. Potřebují proto mluvit s Jimem, ten se ale doma chystá se ženou na odjezd. Profesor, Eph, Nora a Jim jeho ženu nepřesvědčí a ta odjíždí pryč. Nastraží tedy společně plán, jak se dostat ke zdroji nákazy.
DÍL 8.Zrůdy noci (Creatures of the Night) - Po nezdařilém lovu na Thomase Eichorsta se Abe, Nora, Jim a Eph vydávají pro UV světla do skladu. Ve skladě narazí na Vasiliye. Všichni se přesouvají pro zásoby na benzinku přes ulici, ale jsou obklíčeni. Na benzince je i počítačová expertka od Palmera. Zabarikádují se v prostorách benzinky a vymýšlí jak z toho ven. Zjišťují, že nakaženi začínají být chytřejší a organizovanější. Abe ji vysvětlí, jak se věc mají. Venku jich začíná jich přibývat a ostatní musí jednat. Když už jim dochází čas Vasiliy vymyslí plán, ale předtím musí rozhodnout za Epha.
DÍL 9.Zmizelá (The Disappeared) - Na konci cesty v náklaďáku dojedou před Ephův dům, akorát včas. Nakažený Matt útočí na Zacha, vzápětí je ale svědkem jeho smrti rukou otce. Ostatní si dají chvilku oddych a mají čas truchlit nad ztrátou přítele. Až na Noru a Epha, všichni včetně Zacha později odjíždí do Abrahamova obchodu. Nora a Eph musí spálit Mattovo tělo. Mezitím se odkrývá Abrahamova minulost. Vidíme první setkání Abrahama a Pána, a taky okamžik přeměny Thomase Eichorsta.
DÍL 10.Ti nejbližší (Loved Ones) - Zachova matka není k nalezení. Zach ale najde její signál v telefonu a Eph se za ním vydává. Děj se vrací po stopách Kelly do doby, kdy jí napadl Matt. Vasiliy Fet se s hackerkou vydávají do Palmerovy budovy, aby se dostali na internet. Palmer s nimi má ovšem jiné plány. Eph najde mobil své ženy, ale vlastní ho cizí žena na ulici. Ukáže se, že celou dobu ležel na zemi u jejího auta. Eph se ještě nechce vzdát naděje, že by Kelly nenašel. Avšak temný Pán má s jeho ženou jiné plány.
DÍL 11.Třetí kolej (The Third Rail) - Nora, Eph, profesor Abraham a Fet míří do Pánova úkrytu. Nořinu matku a Zacha nechávají v obchodě, aby mohli být v bezpečí. Stará paní je však neodbytná a požaduje cigarety. Zach se je tedy vydává opatřit. Cestu mu zkříží dva mladí lidé. A on se běží schovat do sklepa. Potkává se i s Gusem. Cestou do Pánovy skrýše musejí být obezřetní a potichu, aby nevzbudili nakažené při přeměnách. Pán by poznal, že přicházejí.
DÍL 12.Poslední pomazání (Last Rites) - Hackerka se vrací zpět k ostatním. Má plán, jak se spojit s ostatními lidmi. Abraham se po promarněné šanci vrací ve vzpomínkách zpět. Vzpomíná na nositelku srdce, které si nechal. Poté co skončí vysílání proslovu, nakažení útočí na profesorův obchod. Při tom je však napadena Nořina matka. Naštěstí má Abraham únikovou cestu. Všichni balí zbraně s sebou, a co nejvíce unesou. Nora stojí před těžkým rozhodnutím, jestli se rozhodne ukončit matce život sama.
DÍL 13.Pán (The Master) - Šestice vymýšlí opět útok proti Pánovi. Nalezli jeho další skrýš. Gus je unesen neznámými tvory podobnými upírům. Profesor Abraham, Fet, Eph, Nora, hackerka i mladý Zach odchází pomstít své blízké. Eph a Fet našli rozbitou hrobku, díky tomu je jim jasné, že Pán nebude daleko. Připravují s ostatními plán na jeho zničení. Gus se probere v podzemních prostorách a je svými únosci puštěn. Jeho snaha utéct od nich, co nejdál se změní ve spojenectví. Je vybrán bytostmi prastarými jako lidský bojovník jejich radou. Slíbí mu pomstu za blízké a bohatou výplatu. Šestice při boji proti nakaženým a ochrankou Pána zjišťuje, že Slunce mu neublíží tak, jak si mysleli. Zach s otcem ve svém domě narazí na jejich nejbližšího.

2. série (2015)
DÍL 1. BK, NY (BK, NY) - Rok 1932, Rumunsko
Abrahamovi je vyprávěn příběh jeho babičkou. Žil byl jeden šlechtic jménem Jusef Sardu. Již od svého dětství trpěl gigantismem a díky tomu chodil o holi, která v sobě skrývala stříbrnou čepel. Díky své nemoci dokázal cítit s ostatními lidmi a hlavně s dětmi. Všichni však nesdíleli jeho solidárnost, především jeho bratr. Jednoho dne se společně i se svými bratranci vydali na lov. To ještě nevěděli, že se sami stanou lovnou zvěří. V hlubokých lesích je pronásledovalo podivné stvoření. Pradávná bytost, která se živí lidskou krví, jako upír.
          Současnost, New York City
Temný Pán prchá před Ephem a doktorem Setrakianem, i když je vystaven slunečnímu záření, které ho mělo usmrtit. Doktor to bere jako svoje osobní selhání, avšak hodlá bojovat i nadále. Vasiliy Fet se snaží zabezpečit svůj dům a pak celý blok ulic. Eph a Nora se snaží přijít na způsob, jak zabránit šíření viru, který způsobuje danou mutaci. Současně Eldritch Palmer uzavírá nové obchodní styky, které mu mají pomoci zmocnit se města. Temný pán si vybírá Ephovu ženu Kelly jako vyvolenou, která nyní může plně ovládat své tělo a mysl.
DÍL 2. By Any Means (By Any Means) - Rok 1965, Vídeň
Abraham přednáší na Vídeňské univerzitě o pradávných bytostech, upírech. Jednoho se mu dostává návštěvy ze strany mladého Eldritche Palmera. Ten ho upozorňuje, že se nemusí bát mluvit o upírech jako o bytostech, které již nežijí. Palmer mu nabízí práci, která obnáší najít starobylou stříbrnou čepel, jež patřila polskému šlechtici Jusefu Sarduovi.
          Současnost, New York City
Abraham pokračuje v hledání starého dokumentu, který by ho měl zavést tajemné knize jménem Lumen. V knize by mělo být popsáno vše o upírech, tedy i cesta, jak je zabít. Eph a Nora pokračují ve výzkumu dvou nakažených obětí, aby se mohli dozvědět více o daném viru. V těchto experimentech se ovšem musejí vypořádat s morálními zábranami, které jsou v nich zakořeněny. Současně Dutch a Vasiliy pročišťují blok a to budovu po budově.
DÍL 3. Fort Defiance (Fort Defiance) - Eph a Nora pokračují v experimentech s McGeeverovými, kteří jsou již zcela přeměněni na upíry. Abraham Setrakian si během noční procházky zajde zalovit upíra, od kterého potřebuje důležité složky k vytvoření léku, který mu pomáhá neumřít. Dutch nachází na ulici leták, který ukazuje nezvěstnou její bývalou přítelkyni Nikki. Gus je mezitím uprostřed výcviku s Quinlanem, který ho učí, jak čelit hrozbě v podobě upíra. Rovněž mu prozrazuje úkol další mise - zajmout Eldritche Palmera.
DÍL 4. The Silver Angel (The Silver Angel) - Eph, Nora a Fet se pokouší propustit jednoho z pokusných subjektů, jmenovitě pana McGeevera, aby jim pomohl najít skryté hnízdo v katakombách pod městem. Gus po ztrátě kontaktu svých přátelských upírů se pokouší najít další směr jeho cesty. Dokonce přichází domů, kde nachází přeměněnou matku, skrze kterou k němu promluví sám temný Pán. Mezitím Dutch a profesor Setrakian se vydávají hledat starého známého, jímž je Reggie Fitzwilliam, který několik let sloužil pro Eldritche Palmera. Nyní mu nabízí spojenectví, aby společně mohli zlo porazit.
DÍL 5. Quick and Painless (Quick and Painless) - V New Yorku pokračuje práce policejních týmů, které se snaží vyčistit bytové jednotky, aby se nevinní lidé mohli vrátit zpět do svých domovů. Eph si od přítele Dutch nechává udělat nový identifikační průkaz, aby se snadněji mohl dostat do Washingtonu, kde by chtěl podniknout s virem další důležité kroky. Současně doktor Setrakian zintenzivňuje své pátrání po knize Occido Lumen. Ovšem musí si pospíšit v její nalezení, jelikož i Eldrich Palmer dostává důležité informace o knize.
DÍL 6. Identity (Identity) - Eph přijíždí do Washingtonu, aby se setkal se svým přítelem Robem Bradleym. Díky jeho pomocí na vyšších místech v politice a vědeckých institucí by Eph chtěl navrhnout efektivní strategii proti upírskému viru. Gus prozatím zůstává v pizzerii u Angela, kde rozmýšlí, jakým směrem se vydat. Jeho tamní pobyt mu zpříjemňuje Aanya. Mezitím se Eldritch Palmer plně neztotožňuje, že hraje jen druhé housle a rád by se osobně sešel s Pánem a celou jeho pozici prodiskutoval. Současně se temný Pán chystá přesunout do nového a mladšího těla.
DÍL 7. The Born (The Born) - Quinlan doráží do New Yorku, aby konečně přemohl a porazil temného Pána, kterého pronásleduje celý svůj život. Rada starších mu poradila, kde hledat lidské lovce, kteří by mu pomohli Pána lokalizovat. To se přesně daří profesoru Setrakianovi, který ho spolu s Fetem zavede nevědomě k opuštěné fabrice, kde Quinlan zjistí, že je to Pánovo hnízdo. Mezitím se Eph vrací z Washingtonu. Ovšem je zdrcen nad ztrátou svých přátel a zničení jeho plánů, že se raději jde opít do baru. Současně se Dutch s Fetem vrací do svého bytu, kde najdou její přítelkyni Nikki, která způsobí Fetovi nemalé komplikace.
DÍL 8. Intruders (Intruders) - Kelly Goodweatherová je připravována Thomasem Eichorstem po vizuální stránce, aby mohla unést svého syna Zacha. Gus má v mexické restauraci nečekanou návštěvu v podobě Quinlana, který se ho snaží přemluvit, aby společně bojovali proti temnému Pánovi. Závod o knihu Occido Lumen, kterou má v moci Její Eminence, nabírá na otáčkách. Ve hře jsou jak Abraham Setrakian tak Eldritch Palmer. A nad to všechno se o knihu začíná zajímat i Thomas Eichorst, jež se nenechá tak snadno odradit.
DÍL 9. The Battle for Red Hook (The Battle for Red Hook) - Thomas Eichorst plánuje přepravit do bezpečného Red Hooku některé ze svých zrůd, aby rozpoutali chaos v ulicích. Při jejich boji jim pomůže, že Eichorst a Kelly vypnou zdroj energie, které napájejí UV svítidla. Setrakian již plánuje další setkání s Eichhorstem a doufá, že bude poslední. A tak se v noci musí celý New York připravit na bitvu, která možná rozhodne, jakým směrem se dále bude tato situace vyvíjet.
DÍL 10. The Assassin (The Assassin) - Nora, Setrakian a Fet pokračují v hledání tajemné knihy Occido Lumen, která má být podle kardinále McNamary ve vlastnictví Rudyarda Fonescua. Současně se Justine Feraldo pouští do nebezpečné akce vůči bohatým obyvatelům New Yorku. Požaduje, aby všichni zaplatili za ochranu jedním procentem z hodnoty svých majetků. Tento postup se však nelíbí současnému starostovi Lylovi, jenž jde požádat o pomoc Eldritche Palmera. Toho čeká rovněž velmi těžký den. Eph a Dutch ho chtějí zastřelit.
DÍL 11. Dead End (Dead End) - Dutch Velders je vězněna ve starém městském hotelu, kde ji mučí pravá ruka temného Pána Thomas Eichorst. Ten se potýká s úzkostmi z dávné minulosti, když byl ještě pouhým prodavačem rádií. A pomocí Dutch si svoje trable kompenzuje. Eph, Nora a Fet se ji snaží najít. Nejprve však musí zjistit, jak se do hotelu dostat. Současně je Abraham Setrakian vězněn Rudyardem Fonescuem, kterého zachránil kdysi ve Vídni. Setrakian žadoní, aby mu vydal knihu Lumen, a tím zachránil celé lidstvo. Fonescu má ale jiné plány a chce knihu pořádně zpeněžit. Mezitím se Gus snaží dostat své nové přátelé za hranice města, do bezpečí.
DÍL 12. Fallen Light (Fallen Light) - Justine Feraldová uskutečňuje svůj plán, aby bohatí obyvatelé New Yorku zaplatili daň, která by pomohla ochránit město před upíry. Její pravomoci se ještě zdvojnásobí, když je starosta nalezen mrtvý. Qiunlan dává Gusovi za úkol, aby z vězení dostal vězně a posléze je přesvědčil, aby pro něj pracovali. Nora dostává telefonát, že Zachovy prarodiče jsou živí a můžou se o něj postarat. Setrakian přichází koupit tajemnou knihu Occido Lumen. Avšak Alonso Creem ho upozorňuje, že má ještě jiného zájemce, Eldritche Palmera.
DÍL 13. Night Train (Night Train) - Eph a Nora se připravují se Zachem na cestu vlaku do Washingtonu, kde na něj budou čekat prarodiče. Poté může Eph pokračovat ve svém projektu na výrobě biologické zbraně proti upírům. Avšak Kelly Goodweatherová se Zacka nechce vzdát tak snadno a připravuje se ho unést. Současně se blíží aukce mezi Setrakianem a Eldritchem Palmera, jehož zastupuje Thomas Eichorst, který vůbec netuší, že je Palmerem zrazen. Na situaci dohlíží i Quinlan se svojí skupinkou zabijáků. Ten kdo vyhraje, bude vlastnit i Occido Lumen.

3. série (2016)
DÍL 1: New York Strong (New York Strong) - Ve městě se pomalu krizová situace uklidňuje. Námořní jednotky SEALS pročišťují za pomocí Feta podzemí a různé tunely. Fet je tak nadšený, že si věří i na samotného Pána. Abraham Setrakian pokračuje v překládání Lumenu a věří, že se v něm nachází, jak porazit zlo. Quinlan naopak věří, že se v něm nachází jenom cesta, která by směřovala k odpovědi. Tak či onak po Lumenu touží samotný Pán a hodlá využít Kelly, aby se knihy zmocnila. V tu chvíli přichází na řadu její syn - Zach.
DÍL 2: Bad White (Bad White) - Eph se setkává se Setrakianem a chce se chopit Lumenu, aby ho vyměnil za svého syna. Pro jeho smůlu je u Setrakiana i Quinlan, který vytuší, že něco není v pořádku, a nabídne Ephovi zajímavou nabídku. Dutch se oddělila od skupiny a prohledává bytové komplexy se skupinou mladých lidí, kterým se nedá věřit, což i brzy ona zjistí. New York se postupně dostává zpět na nohy, ale také by to mohlo znamenat, že Pán chystá uskutečnění jeho nového plánu.
DÍL 3: First Born (First Born) - Setrakian se dozvídá, že kniha Lumen je pryč a jeho podezření padá na Qiunlana a Epha. Ti společně vymýšlejí plán, jak Pána nalákat do pasti a zničit ho jednou provždy. V patách jim jsou Fet i Setrakian, kteří pořádně neví, do čeho jdou. Současně Gus se snaží živit svoji přeměněnou matku, které dává svoji krev. Angel mu nabízí, že z tohoto utrpení existuje cesta ven.
DÍL 4: Gone But Not Forgotten (Gone But Not Forgotten) - Pán je mrtev, alespoň tak se to jeví. Jeho přeměněné nestvůry se chovají zcela bez centrální inteligence, která by je usměrňovala. Quinlan se ale později dozvídá, že Pán zanedlouho načerpá zpět svoji sílu, až najde nového hostitele. Pána lze zabít, pouze je-li zabit i jeho červ, který žije v jeho těle. Mezitím Eichorst připravuje svoji odvetu proti lidem z New Yorku. Justine Feraldo tak musí přistoupit k tvrdým opatřením. Současně se do úkrytu vrací Dutch.
DÍL 5: Madness (Madness) - Eph a Dutch pokračují v nalezení biologické zbraně proti upírům. Během zkoumání Eph naráží na zajímavou věc, která by mohla být v budoucnosti zcela stěžejní. Fet mezitím zkoumá kanály a tunely pod New Yorkem a konečně nachází, kde mají upíři hnízdo. Mezitím Setrakian a Quinlan pokračují ve studiu Lumenu a i jim se podaří unikátní průlom. Teď už jen Setrakian potřebuje pomoc od Eldritche Palmera.
DÍL 6: The Battle of Central Park (The Battle of Central Park) - Fet při prohledávání spletitých tunelů našel pod Central parkem obrovské upíří hnízdo. Justine Feraldo na ně hodlá zaútočit a tím tak více zabezpečit samotný New York. Ale nebude příliš pozdě, když se dozvědí, že všechno byla jenom past a oni se do ní chytili? Mezitím Eph pokračuje ve výzkumu mentální komunikace upírů. Věří, že se dá přerušit a tím je paralyzovat.
DÍL 7: Collaborators (Collaborators) - New York se vzpamatovává z tvrdé rány, kterou utrpěl na Manhattanu. Setrakian nabízí nový plán v boji proti Pánovi a jeho přisluhovačům. Ovšem potřebuje velké množství stříbra, aby mohl jeho záměr fungovat. Na cestě ho doplní i Fet, který se chce stavit u rodičů a zjistit, zda jsou v pořádku. Quinlan se připojí k Dutch a Ephovi ve snaze najít původní bednu, ve které do Států Pán přicestoval. Mezitím Eldritch Palmer nadále skomírá a potřebuje uzavřít dohodu se Setrakianem, aby mohl přežít a pomoct mu bojovat proti zlu.
DÍL 8: White Light (White Light) - Eph a Dutch během svého podrobného výzkumu silně podcení schopnosti samotného Pána, což je může stát život. Fet a Setrakian se pomocí Eldritche Palmera dozvídají, kde je ukryt tajný náklad z Egypta a nikdo netuší, co by to mohlo být, ale jsou přesvědčeni, že to může učinit Pána silnějším. Qiunlan se schází s radou starších, ale všichni jsou zrazeni a uvězněni v pasti. Mezitím Gus musí učinit nejtěžší rozhodnutí svého života.
DÍL 9: Do Or Die (Do Or Die) - Většina policejních jednotek opouští město New York a míří do hor, kde by měli být před upíry ve větším bezpečí. Justine Feraldová se je snaží přesvědčit, ale rozhodnutí již bylo učiněno. Fet přichází varovat Epha a Dutch, že město není nadále bezpečné místo. Ti však odmítnout odejít, jelikož věří, že jsou velice blízko paralyzování upírů. Z města mezitím odjíždí i Angel a Gus. Společně míří na západní pobřeží. Současně Eldritch Palmer objevuje tajemný náklad, o který Pán a Eichorst tolik stáli.
DÍL 10: The Fall (The Fall) - Blíží se Pánův konec, alespoň v to všichni doufají. Celý plán spočívá i ve spolupráci s Eldritchem Palmerem, který si myslí, že má Pána pevně v rukou, zatímco "odstranil" jeho pravou ruku v podobě Eichosrta. Teď jen zbývá, aby se Pán ukázal u Palmera, kde by také měl být chycen. Ale je vůbec možná tak ambiciózní plán naplnit, když Pán byl v každé konfrontaci o krok před všemi ostatními?

Producent: Mirada
https://www.csfd.cz/film/361262-agresivni-virus/komentare/#