Jedovatý břečťan 3: Pokušení (video film) / Poison Ivy 3: The New Seduction (1997/95/USA/Drama, Thriller) 43%

05.08.2018 12:16
JEDNOU VĚTOU
„Viola se vrací k rodině Greerových, kde její matka kdysi pracovala jako služebná. Od té doby dochází k jedné nešťastné události za druhou..."

OBSAH
Catherine Greerová zjistí, že její manžel má poměr se služkou. Okamžitě ji tedy propustí a i se dvěma dětmi vyhodí z domu. Z celé události je smutná Greerovic dcerka Joy, která ve Viole, jedné z dcer služebné, ztrácí jedinou kamarádku. O jedenáct let později, kdy už je Catherine mrtvá a Joy žije sama s otcem, se u dveří objeví Viola a žádá o práci a bydlení. Joy jí přes otcův odpor poskytne útočiště. Viola, ze které se stala luxusní prostitutka, začne okamžitě ničit celou rodinu. Joy má chlapce Michaela, který měl kdysi problémy s drogami, ale úspěšně je překonal. Viola ho nejen svádí, ale také mu opět sežene drogy. Nakonec mu dá smrtelnou dávku přímo do krční žíly. Joyinu kamarádku Jamie opije, přiváže k posteli a namluví jí, že se s Joy oddávaly zvráceným praktikám. Jamie zděšeně prchá a nechce Joy už vidět. Poslední, koho se chce Viola zbavit, je Ivan Greer, který kdysi její matce sliboval lásku a pomoc, ale slib nedodržel...(oficiální text distributora)

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
Po lehkém pointovém experimentu ve dvojce se série ve trojce vrací k prověřené zápletce i kostře dílu prvního (dokonce na něj, respektive její hlavní postavu hned dvakrát odkáže, tentokrát je totiž hlavní zápornou hrdinkou dívka, která měla sestri jménem Ivy) a v podstatě ji zcela kopíruje (s větší erotickou otevřeností) a pro odlišení jen poskytuje a odhaluje jasné motivy konání. Problém tedy je, že jde v podstatě o kopii jen s obměněnými hereckými představiteli a představitelkami. Protože to takhle nutně ztrácí na napětí a překvapení (tohle je čitelné jako ranní tisk). Jaime Pressly se tak musí fakt hodně snažit. Mě byla Jaime vždycky tak nějak nesympatická, v jejím výrazu, pohledu a tváři je prostě něco odrazujícího, nesympatického a iritujícho. Mí prostě svinský pohled, který se pro podobné role perfektně hodí. Možná asi musela dospět, aby se ten pocit z ní začal vytrácet a už se zhostila i rolí, kde mi vyloženě sedla. Tady se snaží a i jí to vychází. Nezvedá celý film nějak moc vysoko z obyčejného "televizně-videového" dostačujícího průměru, ale i kvůli ní (a služce) se na to dá v pohodě dívat. I když na Drew z jedničky nemá. Viděli-li jste povedenou jedničku, prakticky nic nečekejte. (eraserhead666) 3*

O malý kousek lepší než druhý díl. Asi o tak velký kousek, jako kolik nosí Jaime Pressly ve filmu oblečení. Ale opravdu, casting Jaime byla ta nejlepší možná volba, protože ze všech Ivy je rozhodně nejvíc sexy. A také se tu ze všech nejvíce obnažuje. O to je zase chudší děj, jehož rozsah se skrouhnul na minimum v podobě toho, že se celý děj odehrává v jednom baráku. Musí se ale uznat, že v poměrně velkém ;-) Nejlepší část je opravdu pro ty, jako jsem já, co si chtějí dát všechny díly za sebou (což, prosím, nedělejte), protože úplně na konci filmu SPOILER Jaime zemře stejným způsobem, jako Drew v prvním díle, kde jí hlavní postava drží za řetízek na krku, ten praskne a záporná postava spadne. V prvním díle z balkónu, ve třetím ze schodů. KONEC SPOILERU Nicméně, jedná se o brak největšího kalibru, který se natočil jenom kvůli Jaime, která byla (a bohužel, stále je) natolik hloupá a vlezla do takhle špatného filmu. Ale tohle je její první film, takže jsem ochotný jí to odpustit ;-) (Lovely.Bones) 2*

Film je nakonec nesmírně předvídatelný a nepřinese nic nového. Je v konečném důsledku celkem nudný, na druhou stranu se alespoň snaží trochu té nahoty, o trochu toho šokování. Jaime tady nic moc nehraje, ale to ona nikdy. Stačí to. Její tělo je dost dobré na to, aby to tomuhle kousku vydrželo až do konce. Je to hodně povrchní, ale nic moc jiného s tím nenaděláte. V patnácti vám to bude stačit na noční fantazie. A možná i ve třiceti. (kaylin) 2*

VELKÁ RECENZE
 Snímek „Jedovatý břečťan 3: Pokušení“ nemá zrovna dokonalý český, koneckonců ani anglický název. Na druhou stranu se musí uznat, že tohle je film, který se mnohem více než „Jedovatý břečťan 2: Lily“ drží směru, kterým se vydal snímek první. „Jedovatý břečťan 3: Pokušení“ využívá v podstatě stejný základ jako „Jedovatý břečťan“, což z něj dělá minimálně vhodný díl do série.
Ono minimálně je i v tomhle případě maximálně, protože nic moc navíc snímek neposkytuje. Pokud jste si oblíbili Jaime Pressly v seriálu „My Name Is Earl“, asi ji zde celkem rádi uvidíte nahou, což se děje skutečně při velkém množství scén. Tak tahle série je (od druhého dílu o to víc) o sexu, intimitě a o tom, jak se sex využívá a zneužívá. Jaime Pressly se na mrchu docela hodí, nutno ale říct, že původní postava Drew Barrymore byla trochu komplikovanější. Nebo vlastně jednodušší? V tom ale tkvěla její zajímavost.
Violet je dívkou, která se vrací ke své dávné kamarádce. Mimochodem se znala i s původní Ivy, takže provázanost s původním filmem je ještě o trochu silnější. Joy má otce, který je v současné době sám, ale Violet se postará o to, aby se tohle změnilo. Vlastně, Violet se hodlá postarat o to, aby nikdo netrpěl nedostatkem sexu. Jak to tak vypadá, tenhle film je opravdu o tom, jak si to bude Jaime Pressly rozdávat s většinou mužských postav. Nečekejte ale žádnou výraznou explicitu.
Drew Barrymore, respektive její postava, měla určité specifikum – ona tak trochu nevěděla, co dělá, co dokáže, jak může všechno zničit. Postava Jaime Pressly tohle ví přesně. Je to blonďatá příšera, která přichází do rodiny, aby jí zničila. Je krásná, je svůdná a je to mrcha. To je sice hezké – a ona opravdu vypadá dobře, to se prostě nedá nic dělat – ale je to bohužel všechno. Napětí se vytváří vlastně jen tím, že přesně nevíte, co máte od její postavy čekat, jak daleko je ochotna zajít.
Film „Jedovatý břečťan 3: Pokušení“ je nakonec nesmírně předvídatelný a nepřinese nic nového. Je v konečném důsledku celkem nudný, na druhou stranu se alespoň snaží o trochu té nahoty, o trochu toho šokování. Jaime tady nic moc nehraje, ale to ona nikdy. Stačí to. Její tělo je dost dobré na to, aby to tomuhle kousku vydrželo až do konce. Je to hodně povrchní, ale nic moc jiného s tím nenaděláte. V patnácti vám to bude stačit na noční fantazie. A možná i ve třiceti.

DABING
V českém znění: Magdaléna Reifová - Jaime Pressly (Violet), Petr Štěpánek - Michael Des Barres (Ivan Greer), Jana Páleníčková - Megan Edwards (Joy Greerová), Jiří Schwarz, Yvetta Blanarovičová, Michal Dlouhý - Greg Vaughan (Michael), Ivana Milbachová, Radovan Vaculík, René Slováčková, Roman Hájek, Alena Procházková, Anežka Pohorská, Monika Černá, Kristýna Kaucká
Překlad: Barbora Švecová
Dialogy: Lenka Kristofovičová
Zvuk: Jaroslav Děták - Studio Fontána
Produkce: Petr Tichý ml.
Režie: Petr Tichý
Vyrobilo: Studio Auvit 1997

DVD, KINA  a NÁVŠTĚVNOST
Premiéra ČR: (video film)
Premiéra USA: 20.5.1997
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: -
Poprvé na DVD: -
Poprvé na Blu-ray: (Zatím nevyšlo)

FILMY V SÉRII
Jedovatý břečťan gastonrolinc.webnode.cz/news/a0177/
Thriller / Drama, USA, 1992
Režie: Katt Shea, Hrají: Sara Gilbert, Drew Barrymore

Jedovatý břečťan 2: Lily gastonrolinc.webnode.cz/news/a0179/
Drama / Thriller, USA, 1996
Režie: Anne Goursaud, Hrají: Alyssa Milano, Xander Berkeley

Jedovatý břečťan 3: Pokušení gastonrolinc.webnode.cz/news/a0178/
Drama / Thriller, USA, 1997
Režie: Kurt Voss, Hrají: Jaime Pressly, Megan Edwards

Jedovatý břečťan 4: Tajné společenství (TV film) gastonrolinc.webnode.cz/news/a0175/
Thriller / Psychologický, USA / Kanada, 2008
Režie: Jason Hreno, Hrají: Lindsay Maxwell, Miriam McDonald
 
Tvůrci a herci
Kurt Voss (Režie), Catalaine Knell (Produkce), Reg Powell (Hudba), Feliks Parnell (Kamera), John Rosenberg (Střih), Heidi Klein (Casting), Robin Klein (Casting), Elisabeth A. Scott (Scénografie), Kristen Anacker (Kostýmy), Patrick M. Griffith (Zvuk), Craig Woods (Zvuk), Lori Ann Baker (Masky), Karen Kelly (Scénář), Jaime Pressly (Herec), Megan Edwards (Herec), Michael Des Barres (Herec), Greg Vaughan (Herec), Susan Tyrrell (Herec), Athena Massey (Herec), Shanna Moakler (Herec), Susan Ward (Herec)
 
1997/95/USA/Drama, Thriller
 
Zajímavost k filmu
- Jaime Pressly byla role nabídnuta poté, co hrála dvojnici Drew Barrymore v prvním dílu Jedovatého břečťanu (1992).
- Natáčení probíhalo v americkém státě Kalifornia ve městě Los Angeles.
 
Odkazy