Jack Frost / Jack Frost (1998/101/USA/Komedie, Drama, Rodinný) 55%

19.12.2018 12:42
JEDNOU VĚTOU
„Zimní pohádka o splněném přání, oživlém sněhulákovi a také o tom, co je v životě to jediné důležité.

OBSAH
Hlavní postavou rodinného příběhu je bluesový muzikant Jack Frost, který se probíjí tak akorát, aby dokázal uživit rodinu - manželku Gabby a jedenáctiletého syna Charlieho, který je nepříliš úspěšným členem místního žákovského hokejového mužstva. Chlapec touží po tom, aby táta trávil méně času na cestách a víc se mu věnoval. Právě před Vánocemi to začne vypadat, že by se Jackova kapela mohla konečně prosadit, když si jich jednoho večera všimne zástupce velké nahrávací firmy. A tak Jack nesplní svůj slib a nepřijde se podívat na Charlieho důležitý hokejový zápas. Místo toho hraje a snaží se získat smlouvu. Jako omluvu daruje Charliemu foukací harmoniku s tím, že je kouzelná, a když na ni zahraje, splní se mu to, co si bude v té chvíli přát. O Vánocích, kdy opět tráví většinu doby bez své rodiny, si najednou uvědomí, že takhle to nechtěl, a přímo uprostřed štace se otočí a vydá se domů. Bohužel tam nedorazí, protože zahyne při tragické autonehodě. Uplyne rok, opět se blíží Vánoce, Charlie hraje na harmoniku od otce a má velké přání. Chce, aby se táta vrátil domů. Velký sněhulák před domem ožívá. To se vrací Jack, aby dal do pořádku vztah se svým synem. Dělá s ním vše, na co si neudělal čas, dokud ještě žil. Jenže co se stane, pokud se nečekaně oteplí a přijde obleva? (TV Nova)

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
Tohle se mi líbí. Tenhle film už jsem viděl snad desetkrát a nikdy mne neomrzí. U mne prostě patří k Vánocům a rád ho vždy v době vánoční skouknu. Je zde zajímavý a originální děj, super sněhulák a další zajímavé postavy. Mne tohle prostě baví a tenhle film je mou srdeční záležitostí, dá li se to tak říct. Prostě super filmík a nemám, co bych více dodal. Dávám čtyři hvězdičky s dodatkem, že tenhle film rád skouknu kdykoliv a nikdy se mi neomrzí... (freddy) 4*

Jack Frost se živí jako zpěvák, většinou je kdesi na cestách, a tak může jen těžko trávit čas se svým synem Charliem, kterého má velmi rád. Charlie zatím o tom neví, ale jeho otec měl právě autonehodu, která ho stála život. Ale aby to nebylo tak smutné, Jack se vrací na tento svět v nové podobě a přichází za svým synem jako sněhulák. Konečně si ti dva můžou užít společné chvíle, ale nebude to trvat dlouho, protože tatínkův duch musí odejít na onen svět. Smutný ale i veselý příběh rozhodně nepostrádá nápadité momenty a smysl pro hravost s dětským divákem, ale tragický osud zrovna není typickým tématem pro malého diváka a tak film spíše pochopí dospělí, ale pro ně bude příběh zase moc infantilní. (kingik) 3*

Vánoční časy patří Jacku Frostovi. Jako dárek pod stromečkem, jako bramborový salát na stole. Tak mám rád každý rok, když vidím, že v programu budou dávat Jacka Frosta. Všechno jde v tu chvíli stranou, protože ten film při vzpomenutí na něj je hrozně dojemný. Každý rok o Vánocích ten film stejně jako Marazíka na Silvestra nevynechám. Tradice, Vánoční droga, dárek zabalený v nejlepší zimní atmosféře. Příběh je skutečně dojemnej. Teď napíšu všechno, na co si vzpomenu, když se řekne Jack Frost. Ten sněhulák, který dostal od boha druhou šanci a využil toho sněhulák. Joo, ten film mám rád. Hraje tam na začátku ten týpek Michael Keaton. Fakt to je Americká romantická rodinná komedie, která si tak může říkat. Film budu navždycky milovat a hlavně budu milovat rozpustný a emociálně nabitý konec, při kterém bohužel nešlo udržet oko bez slzy. Bůh tomu filmu dal šanci a Jack Frost jí využil. (Amroth666) 5*

VELKÁ RECENZE
Hlavní postavou rodinného příběhu je Jack Frost bluesový muzikant, který se probíjí tak akorát, aby se dokázal udržet nad hladinou a uživit rodinu, manželku Gabby a jedenáctiletého syna Charlieho, který je nepříliš úspěšným členem místního žákovského hokejového mužstva. Charlie, který ve svém dětském pohledu zatím ještě mnohé nechápe, touží po tom, aby Jack trávil méně času na cestě a víc se mu věnoval. Právě před Vánocemi to začne vypadat, že by se Jackova kapela mohla konečně prosadit, když si jich jednoho večera všimne zástupce velké gramofonové firmy.
A tak Jack nesplní svůj slib a nepřijde se podívat na Charlieho důležitý hokejový zápas, místo toho hraje a snaží se získat smlouvu, dokonce i za cenu toho, že nepříliš ochotně zahraje na vánočním večírku vedení společnosti. Jako omluvu daruje Charliemu foukací harmoniku s tím, že je kouzelná a když na ni zahraje, splní se mu to, co si bude v té chvíli přát. O Vánocích, kdy opět tráví většinu doby bez své rodiny, si najednou uvědomí, že takhle to nechtěl a přímo uprostřed štace se otočí a vydá se zpátky, aby trávil vánoční svátky s rodinou.
Domů však nedorazí, protože zahyne při tragické autonehodě. Uplyne rok, opět se blíží Vánoce a Charlie hraje na harmoniku od otce a má velké přání. Chce, aby se táta vrátil domů. A Jack se skutečně vrátí. Velký sněhulák před domem ožívá. To se vrací Jack, aby dal do pořádku všechno se svým synem. Dělá s ním vše, na co si neudělal čas, dokud ještě žil. Jenže co se stane, pokud se nečekaně oteplí a přijde obleva?
Vánoční časy patří Jacku Frostovi. Jako dárek pod stromečkem, jako bramborový salát na stole. Tak mám rád každý rok, když vidím, že v programu budou dávat Jacka Frosta. Všechno jde v tu chvíli stranou, protože ten film při vzpomenutí na něj je hrozně dojemný. Každý rok o Vánocích ten film stejně jako Marazíka na Silvestra nevynechám. Tradice, Vánoční droga, dárek zabalený v nejlepší zimní atmosféře. Příběh je skutečně dojemnej. Teď napíšu všechno, na co si vzpomenu, když se řekne Jack Frost. Ten sněhulák, který dostal od boha druhou šanci a využil toho sněhulák. Joo, ten film mám rád. Hraje tam na začátku ten týpek Michael Keaton. Fakt to je Americká romantická rodinná komedie, která si tak může říkat. Film budu navždycky milovat a hlavně budu milovat rozpustný a emociálně nabitý konec, při kterém bohužel nešlo udržet oko bez slzy. Bůh tomu filmu dal šanci a Jack Frost jí využil.

DABING
V českém znění: Jan Šťastný - Michael Keaton (Jack Frost), Ilona Svobodová - Kelly Preston (Gabby Frost), Jan Škvor - Joseph Cross (Charlie Frost), Daniel Rous - Mark Addy (Mac MacArthur), Miloš Vávra, Veronika Freimanová, Martin Kolár, Eva Miláčková, Martin Nečas, Jan Palouš, Pavlína Dytrtová, Vojta Rohlíček, Tomáš Hlavička, Radek Škvor
Překlad: Alena Křížková
Produkce: Jiří Beránek
Zvuk: Miloš Zajdl
Dialogy a režie: Jitka Tošilová
Vyrobilo: AVF Studio Zero pro Warner Home Video

DVD, KINA  a NÁVŠTĚVNOST
Premiéra ČR: -
Premiéra USA: 11.12.1998 Warner Bros. US
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: 29.10.1999 Warner Home Video (VHS)
Poprvé na DVD: 25.11.1999 Warner Bros. CZ
Poprvé na Blu-ray: (Zatím nevyšlo)

Tržby celkem - $ 34 600 000
Náklady (Rozpočet) - $ 85 000 000
 
Tvůrci a herci
Troy Miller (Režie), Irving Azoff (Produkce), Mark Canton (Produkce), Trevor Rabin (Hudba), László Kovács (Kamera), Lawrence Jordan (Střih), - (Casting), Mayne Berke (Scénografie), Sarah Edwards (Kostýmy), Gregory King (Zvuk), Brendan Beebe (Zvuk), Thomas Brandau (Zvuk), Silvia Leczel (Masky), Mark Steven Johnson (Scénář), Michael Keaton (Herec), Kelly Preston (Herec), Joseph Cross (Herec), Mark Addy (Herec), Andrew Lawrence (Herec), Eli Marienthal (Herec), Will Rothhaar (Herec), Mika Boorem (Herec), Paul F. Tompkins (Herec), Henry Rollins (Herec), Googy Gress (Herec), Taylor Handley (Herec), Pat Crawford Brown (Herec), Brian Leckner (Herec), Mike Butters (Herec), Trevor Rabin (Herec), Moon Unit Zappa (Herec), Rusty Nelson (Herec), Scott Thomson (Herec)
 
1998/101/USA/Komedie, Drama, Rodinný
 
Zajímavost k filmu
- Film se natáčel v Truckee, v Los Angeles, v Burbanku, v Long Beach a Tahoe City v Kalifornii a v Renu v Nevadě v USA.
- Pôvodný scenár napísali Sam Raimi a Ivan Raimi.
- Tento film bol uvedený necelé 2 roky po filme s identickým názvom Jack Frost (horor o zmutovanom snehuliakovi).
- Pôvodne si mal zahrať hlavnú úlohu George Clooney.
 
Odkazy