12 kol: Reloaded / 12 Rounds: Reloaded (2013/95/USA/Akční, Thriller) 45%

19.10.2018 10:03
JEDNOU VĚTOU
„Wrestlingová hvězda Randy Orton to v tomhle napínavém akčním trháku rozjede na plné obrátky!"

OBSAH
Wrestlingová (Randy Orton) hvězda hraje paramedika Nicka, který se nechá proti své vůli zatáhnout do hry na kočku a na myš. Zvedne totiž telefon pomstychtivému psychopatovi ze své minulosti. Maniak mu vyhrožuje rozpoutáním vražedného běsnění, pokud Nick nezvládne dokončit dvanáct úkolů bez zapojení policie a ve stanoveném čase. Život jeho manželky visí na vlásku a Nickovi už nezbývá čas - musí poskládat tajemné nápovědy a dopadnout vraha dřív, než bude pozdě.(HBO Europe)

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
Zklamání na plné čáře...I když uznávám, že jsem to vcelku čekal. Pokud předchozí filmeček s Cenou bylo sympatické béčko a film mě bavil, tak je fakt, že toto pokračování je natočené opět svižně, ale pár věcí pokulhává. Herecké výkony jsou otřesné, kamera to zase občas zabíjí onou "roztřeseností". Hlavní záporák má také velké výkyvy v "herecké" formě/neformě. Dále se šetřilo, kde se dalo, opravdu tenhle film smrdí dolarem. Neherec Randy Orton nakonec není úplně nejtragičtější, i když jeho úlety - typu když je zaskočený, tak se postaví a projeví jako plné dřevo. Ta hodina a půl nakonec uplynula, ale k filmu se již nevrátím. Příště lépe, nebo jinak...Příště už radši žádné shledání u 12 Rounds... (Testament) 2*

Tak těšil jsem se na akční béčko a dostal jsem akční béčko se vším všudy. I s nezáživným akčním hrdinou, kterýmu ale nechci dát jeho prvním filmem vysloveně sbohem. Jen tady byl strašně tragickej...jenže takových wrestlingových hrdinů bylo daleko víc a kde jsou teď. (Malarkey) 1*

Z prvního dílu si moc nepamatuju, dostal jsem od něj akorát to, co jsem očekával, čili že to bude jednohubka, u který vypnu mozek a budu se hoďku a půl bavit. Ta to splnila. Když jsem teď měl možnost zkouknout druhej díl, tak jsem neváhal, na nic složitýho ani nebyla nálada. Počítal jsem s topornýma hereckýma výkonama (hlavně u Randyho Ortona), stejně jako s levným CGI, vzhledem k tomu, že i tohle byl video film. To všechno se spnilo, nicméně i tak to byla tak akorát zábava. Pořád se tu střílí, občas mlátí a fetuje, má to i vtipný rozuzlení a jednou tu Randy dokonce prohodí i vtipnou hlášku. Tři hvězdičky jsou asi maximum, na který mohl tenhle film dosáhnout. Jsem spokojený. (Torision) 3*

VELKÁ RECENZE
ak to mám za sebou a ve výsledku jsem spokojen. Rozpočet dle IMDb: slabší 3 mil. USD, ale to mě ve finále nějak netrápilo. Ze začátku ještě obeznámím či zařadím tento béčkový film do souvislosti. Někteří to asi budou brát jako druhý díl, pokračování filmu 12 kol (2009) s Johnem Cenou. Já bych to bral jako samostatný film či když to mírně přeženu remake. :-) Film vlastně celkem využil nápad filmu s Johnem Cenou, ale chyba to rozhodně nebyla. Takže nyní k filmu. No, čekal jsem méně, nakonec jsem se dobře bavil, pecka to není, ale to jsem ani nečekal. Úvod je výborný, autohavárie a hlavní hrdina Randy Orton je ve filmu záchranář což se mi líbilo jakou mu tvůrci udělily roli. Takže začátek zaujme opravdu dost. Pak nějaké to rozvinutí postav netrvá moc dlouho a hned se jde na věc. Randyho začne vydírat jakýsi neznámý maniak a bude ho nutit hrát hru, která obsahuje 12 velmi nesnadných a mnohdy smrtelně nebezpečných kol. No, kola nemají takové nápady jako v podobném filmu 12 kol jak už jsem zminoval, ale přesto zabaví, jsou jednoduché, tak proč ne.
Co se týče akce, no máme tu dva souboje, pár honiček, nějaké výbuchy a to je asi tak vše co se týče hlubší akce. Jinač je to takový rychlý, adrenalinový film, kdy Randy musí třeba nějak rychle do tří minut dorazit, jinač se něco stane - někdo zemře atd. Takže určitě menší chybou je, že je zde jednak méně akce, ale to mě tak netrápí, spíš nevyužitá Randyho postava, že zde má jen dva souboje a tak, ale nevadí. Nějaké menší logické chyby ? No skoro ani ne. Takže 1/3 filmu má rychlé tempo, které se udrží až do konce. No a v 1/2 filmu jsem se nadchnul tím, že jsem jasně pochopil - jasně bylo ve filmu uvedeno proč ten onen maniak nutí Randyho do tak nebezpečných kol. Takže tato pointa vystihuje celou situaci, která je spojená se začátkem filmu, kde je havárie dvou aut. Takže většina postav ve filmu je se vším spojena a to se mi fakt zalíbilo. Nebudu přesně vykecávat více, ale připomnělo mi to i hodně teda mírně řečeno sérii Saw - podobný motiv toho maniaka atd. Poslední zhruba dvacetiminutovka neskutečně graduje, je napínavá, sice závěr nebyl až tak dramatický, ale myslím si, že tvůrci vytřískaly z filmu co se dalo a to se neskutečně cení. Jako nějaké nelogičnosti se najdou, zase nechci být oslepený, ale rozhodně nemám důvod film nadhodnocovat. Akce méně, ale tempo a veškeré dění a napínavost je to nejlepší co snímek nabídnul. Může to pro někoho působit lacině, ale já se bavil až do konce. Finále mohlo být lepší, mohla být větší akce a třeba chování hlavní policejní vyšetřovatelky mi přišlo až moc pohádkové, takže další chyba, ale i tak je to film, který z prakticky ničeho dokázal upoutat - získat nějaké to kouzlo či dostatečně dobrý požitek. Je to také určitě díky režii. Roel Reiné je velmi dobrý béčkový režisér. Zde se sice moc nepřehnal akcí, ale i tak je to zrežírováno slušně, i nekační scény mě bavily a 2 z nich byly celkem dojemné, což se o to samotný režisér jistě postaral.
Takže nyní shrnu mlj názor na tohoto režiséra, respektive filmy, které jsem od něj viděl. Smrtící zbraň (2008) - /5*-96%/ , Voják 2 (2009) - /4*-70%/ , Rallye smrti 2 (2010) - /4*-77%/ , Rallye smrti: Inferno (2012) - /4*-70%/. Takže je vidět, že mě nikdy režisér nezklamal a doufám, že nikdy do budoucna nezklame. Hudba byla ve filmu normální, nebyla ani potřebná, ale svůj účel splnila dostatečně. Herci krom hlavního hrdiny, který mě zaujal byly také dobří - žádný problém. Takže shrunuto ještě v kostce. Adrenalinový, jednoduchý thriller, kde je občas menší akce. Rychlý spád, napínavost, nápady atd. Takže už nemám co dodat ani. Zápory ještě rozebrat. No, akce trochu chybí, neějaká ta logika atd. Takže je co vytknout, ale já se bavil dobře. Výrazně nadprůměrná záležitost. Chytnul mě i jednoduchoučký příběh. Takže v rámci možnosti, v rámci toho jaký měl snímek jednoduchý scénář, rozpočet atd slušná béčková zábava. Takže celkově hodnotím na velmi obstojných 78% = ****  (mzss)

DABING
V českém znění: Libor Hruška - Randy Orton (Nick Malloy), Eliška Nezvalová - Cindy Busby (Sarah Malloyová), Michal Holán - Tom Stevens (Tommy Weaver), Lukáš Hlavica - Brian Markinson (Heller), Jitka Moučková - Venus Terzo (policejní detektiv McKenzieová), Petr Burian - Sean Rogerson (policejní detektiv Sykes), Marek Libert - Kyle Cassie (policejní dispečink), Petr Gelnar - Colin Lawrence (Jay), Nikola Votočková - Chelsey Reist (Amber) + Sophie Lui (reportérka), Jan Szymik - Sebastian Spence (guvernér Devlin), Jan Škvor - Charlie Kerr (recepční v motelu), Vojtěch Hájek, Šárka Vondrová, Filip Švarc (titulky) a další
Překlad: Martin Petřík tvůrci neuvedeni

DVD, KINA  a NÁVŠTĚVNOST
Premiéra ČR: -
Premiéra USA: 4.6.2013     
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: -
Poprvé na DVD: -
Poprvé na Blu-ray: (Zatím nevyšlo)

Náklady (Rozpočet) - $ 4 000 000

REMAKE / POKRAČOVÁNÍ FILMU
12 kol gastonrolinc.cms.webnode.cz/news/a0-0140/
Akční / Krimi, USA, 2009
Režie: Renny Harlin, Hrají: John Cena, Ashley Scott

12 kol: Reloaded gastonrolinc.webnode.cz/news/a0-0141/
Akční / Thriller, USA, 2013
Režie: Roel Reiné, Hrají: Randy Orton, Cindy Busby
 
Tvůrci a herci
Roel Reiné (Režie), Michael J. Luisi (Produkce), Nathan Furst (Hudba), Anthony C. Metchie (Kamera), Radu Ion (Střih), - (Casting), Troy Hansen (Scénografie), Aieisha Li (Kostýmy), Jack Levy (Zvuk), Cindy Barlow (Masky), David Benullo (Scénář), Randy Orton (Herec), Cindy Busby (Herec), Colin Lawrence (Herec), Fraser Aitcheson (Herec), Patrick Gilmore (Herec), Brian Markinson (Herec), Jesse Hutch (Herec), Chelsey Reist (Herec), Sean Owen Roberts (Herec), Venus Terzo (Herec), Jason Diablo (Herec), Kyle Cassie (Herec), Charlie Kerr (Herec)
 
2013/95/USA/Akční, Thriller
 
Zajímavost k filmu
- Randy Orton dostal roli v tomto filmu poté, co se většině amerických vojáků nelíbilo, že měl Orton hrát ve filmu The Marine 3: Homefront (2013).
- Představitelé hlavních rolí John Cena a Randy Orton jsou hvězdami wrestlingové asociace WWE.
 
Odkazy