9 hráčů se smrtí / House of 9 (2005/86/Velká Británie, Francie, Německo, Rumunsko/Thriller) 46% -Originál DVD-

08.06.2022 01:07
JEDNOU VĚTOU
„Hra, kterou nebude chtít nikdo dohrát."

OBSAH
9 lidí je z neznámých důvodů uneseno a ubytováno v zabarikádovaném domě bez jakékoli možnosti úprku. Jsou sledováni 75 kamerami a po probuzení k nim prostřednictvím mikrofonu promluví neznámý hlas a určí pravidla hry. Poslední přeživší získá odměnu v hodnotě 5 miliónů dolarů. Připravte se, hra začíná.(Pedestrian)

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
Tajemný hlas, pět miliónů.. ale, no tak!! Jak vidno, mám období výživných sraček. House of 9 je další z mnoha otřepaných a zoufale se tvářících pamfletů, kteří se marně snaží vyrovnat svým předobrazům!! Absence nápadu, smyslu pro napětí.. hvězda je za konec, který ale zřejmě tvůrcům poradil nějaký náhodný kolemjdoucí!! (castor) 1*

Pod tři hvězdy prostě nepůjdu. I přes neoriginalitu, technickou jednoduchost a místy křečovitou psychologii jsem se nenudil, závěr je přes všechnu okatou uspěchanost zdařile vygradovaný, na Susie Amy se krásně kouká a poslední scéna filmu je dokonalost. Jako v oddechové kratochvíli tady moc slabin neshledávám. I přesto, že je herecké obsazení nesympatické a celkový look filmu poskakuje mezi sterilní vydezintifikovaností Kostky 2 a televizní laciností. (-bad-mad-wolf-) 3*

Tenhle film je nehorázně špatný, kopíruje Saw, ale tak dementně, až je to nechtěně vtipné. Slabé herecké výkony, mizerný scénář a režie, absolutně nenápaditá úmrtí...tuhle ptákovinu by natočil student gymnázia za pár šupů. Ta jedna nezasloužená hvězdička je za konec, který jediný má v sobě prvek promyšlenosti...ale to co k němu vede je choleris dementosis. (salahadin) 1*

VELKÁ RECENZE
Krvežíznivé akční thrillery, a tím je i film 9 hráčů se smrtí, nejsou mou oblíbenou zábavou. Základ myšlenky je podnětný, ale její provedení je čistě žánrové. Ocenění si zaslouží vnímavost pro obrazové kompozice, svou skladbou nejpřiléhavěji dotvářejí potřebnou atmosféru. I v průběhu děje můžeme zaznamenat několik bravurně zvládnutých zapeklitostí, ale podstata vlastního žánru je dominantní i svazující. Hvězdou filmu je otec Duffy (Dennis Hopper), přirozená autorita. Spoléhá na lidskost a spravedlivě mravní zakořenění. Hlavní ženskou postavou je Lea (půvabná Kelly Brook), skromně vystupující tanečnice.
Její prioritou je přečkání životní apokalypsy v ústranní a bez pozornosti ostatních. Největším padouchem je Francis (zajímavý Hippolyte Girardot), hudební skladatel. Neúspěch v tvůrčím oboru dokáže rozvíjet všechny lidské vlastnosti, potřebné k přežití v nesmlouvavé džungli kapitalistického prostředí. Nejsebevědomější postavou je Claire Leevy (půvabná Susie Amy), známá tenistka. Propíraná popularita se často obrací k lahvím lihovin a boj o úspěch nezná slitování. Nejméně zajímavou postavou je Shona (Morven Christie), mladá dívka s kriminální minulostí. Nejpragmatičtější postavou je Max Roy (zajímavý Peter Capaldi), úspěšný módní návrhář. Dostatečná zásoba potravin je jeho jediným upřednostňovaným cílem.
Nejrozporuplnější postavou je Al B (Ashley Walters), rapový zpěvák uvězněný v prudérnosti rasové nesnášenlivosti. Ušlechtilým hrdinou je Jay (Raffaello Degruttola), policista se stálým pocitem společenské zodpovědnosti a důrazným udržování práva a pořádku. Společenstvo uzavírá Cynthia (Julienne Davis), submisivní Francisova manželka. 9 hráčů se smrtí neklame tělem a chce být pouze žánrovou záležitostí. S tímto vědomím nemůže výsledek nikoho překvapit. A nic na tom nemění ani ukázkově cynický závěr. Fascinace násilím je pochopitelná pro filozofické úvahy. Jako součást zábavy u mě způsobuje znechucení.

DABING
1.DABING (DVD)
V českém znění: Ladislav Županič - Dennis Hopper (otec Duffy), Tereza Chudobová - Kelly Brook (Lea), Petr Štěpánek - Hippolyte Girardot (Francis) + Jim Carter (hlas slídiče z kamery), Petra Tišnovská - Susie Amy (Claire Leevyová), Radek Hoppe - Raffaello Degruttola (Jay), Kateřina Havláková - Morven Christie (Shona), Filip Švarc - Asher D (Al B), Ivana Měřičková - Julienne Davis (Cynthia), Jiří Schwarz - Peter Capaldi (Max Roy) + (titulky)
Překlad: Evelina Koublová
Zvuk: Petr David
Produkce: Petr Tichý ml.
Dialogy a režie: Petr Tichý
Vyrobila: společnost Vapet Production ve studiu Auvit v roce 2005

2.DABING (Filmbox)
V českém znění: Libor Terš - Dennis Hopper (otec Duffy), Milada Vaňkátová, Petra Tišnovská, Jakub Saic, Klára Šumanová, Radek Hoppe, Otto Rošetzký, Martin Kubačák, Radovan Vaculík, Ivo Novák, Marcela Kyselová a další
Překlad: Milan Stejskal
Úprava dialogů: Eva Bálková
Zvuk: Michal Kraus
Produkce: Andrea Bodnárová
Režie: Milan Soták
Vyrobilo: Studio Elight pro SPI International, 2019

DVD, KINA  a NÁVŠTĚVNOST
Premiéra ČR: -
Premiéra USA: 19.6.2005 (limited)
Premiéra Velká Británie: 18.6.2005 (DVD premiere)
Premiéra Francie: 18.5.2006 (DVD premiere)
Premiéra Německo: 26.10.2006 (DVD premiere)
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: 15.8.2005 (DVD) Vapet Production
Poprvé na DVD: 15.8.2005 Vapet Production
Poprvé na Blu-ray: (Zatím nevyšlo)

Náklady (Rozpočet) - $ 6 000 000
 
Tvůrci a herci
Steven R. Monroe (Režie), Karen A. Hamilton (Produkce), Philippe Martinez (Produkce), Mark Ryder (Hudba), Charles Olins (Hudba), Damian Bromley (Kamera), Kristina Hamilton-Grobler (Střih), Jeremy Zimmermann (Casting), Andrea Clark (Casting), Adrian Cancer (Scénografie), Ffion Elinor (Kostýmy), Robert Farr (Zvuk), Doug Cooper (Zvuk), Clara Tudose (Masky), Mircea Voda (Masky), Philippe Vidal (Scénář), Dennis Hopper (Herec), Kelly Brook (Herec), Hippolyte Girardot (Herec), Susie Amy (Herec), Ashley Walters (Herec), Peter Capaldi (Herec), Raffaello Degruttola (Herec), Morven Christie (Herec), Julienne Davis (Herec)
 
2005/86/Velká Británie, Francie, Německo, Rumunsko/Thriller
 
Zajímavost k filmu
- Natáčení probíhalo ve filmovém studiu MediaPro v rumunské Bukurešti.
- Bonus na DVD obsahuje dva alternativní konce.
- Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 20. května 2004.
 
Odkazy