Bratrstvo – Černé lebky / Brotherhood IV: The Complex The (2005/96/Kanada/Horor) 26% -Originál DVD-

31.10.2022 20:31
JEDNOU VĚTOU
„Démon, který chce ovládnout svět.“

OBSAH
Complex je místo, kde se ti nejschopnější z celé Ameriky stávají důstojníky námořnictva. Lee je ze všech adeptů nejbystřejší a nejlepší. Na akademii funguje také starověká tajná societa, která si říká Černé lebky. Její bývalí členové jsou velmi úspěšní a zastávají vysoké funkce ve vládě a armádě. Být členem Černých lebek znamená úspěch a sílu. A Lee je jejich novým členem. Jakmile je inaugurován, začíná objevovat temné tajemství síly Černých lebek. Tu jim dodává démon, který kdysi ovládal svět. A nyní se pomocí Černých lebek snaží o to samé. Lee tak musí využít veškeré své dovednosti, aby zabránil Černý lebkám převzít kontrolu nad vládou celého světa. (oficiální text distributora)

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
Asi nejlepší díl serie, konečně tu nejsou zas tak moc buzny a je tu i sranda, ale i přes to všechno to není nic moc. Mám ještě další dva díly ale ty si raději nechám, viděl jsem půlku pátého dílu a byla to šílenost. (Campbell) 3*

Kde jinde se daří mladým hošanům více, než na středních školách? V armádě, samozřejmě. Není tedy divu, že se tam přesunul díl čtvrtého dílu Bratrstva. A hned ze začátku je třeba říci, že z těch čtyř dílů je tento nejhorrorovější. ono tedy to není žádná sláva, ale jak říkáme mi horrorfani, nemusí přšet, jen když kape. Příběh taky asi nejucelenější, nějaké ty triky (optravdu triky, ne jen masky). Příběh trochu kašle na logiku, jediná žena ve filmu je překvapivě dospělá, ale nebojte, tradiční scénu s polonahými chlapci v posteli a zcela oblečenou ženou nepřijdete. Z obecného hlediska, když už bych to musel říci, tohle se mi zatím ze série líbilo nejvíce, i když, kdyby podobně byl natočený a rozvedený předchozí díl, mohl být nejlepší onen. krátce řečeno, přežili-li jste bez větší újmy předchozí tři díly, tenhle přežijete určitě. (eraserhead666) 2*

Tak a dost... Měl jsem sice v plánu ještě dva poslední díly, ale už na to nemám žaludek... Prostě je smažu z disku a už nikdy nechci o téhle zrůdné sérii ani slyšet... (hladass) 0*

VELKÁ RECENZE
Scénář filmu se od předešlých dílů moc neliší, jen zde ubylo láskyplných žhavých scén a spíše se přitvrdilo. Polibky a hlazení stejného pohlaví šlo stranou, tentokrát se rozdávali i rány pěstí. Přesto všechno si nelze opět nevšimnout, že při castingu se především hledělo na vzhled herců, jejich tělesné proporce a hlavně se nikdo nesmí moc stydět. Protože ve filmu se hned několik adeptů objeví v bílých hedvábných slipech, které sem tam i poodkryjí co se skrývá za nimi. To potěší především dívky a čtyřprocentní menšinu. Hororová atmosféra se ve filmu neobjevila ani jednou což mě docela zklamalo.
Začátek se přitom nesl v celkem zajímavém duchu tajného rituálu ozdobeného fialovými blesky. V tu chvíli jsem přece jenom doufal, že by snad čtyřka mohla patřit k tomu nejlepšímu co bylo v celé sérii Brotherhood k vidění. Jenže jsem se šíleně spletl.
Jediné co se mi na snímku líbilo, byl výkon hlavního hrdiny (průměrný) a pěkná herečka. Jinak zde žádné další pozitiva nejsou. Tedy až na závěrečné titulky. (SOLOM.)

DABING
-

Premiéra ČR: 1.12.2009
Premiéra USA: 1.3.2005
Premiéra Kanada: 1.3.2005
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: -
Poprvé na DVD: 1.12.2009 DVD Edice
Poprvé na Blu-ray: (Zatím nevyšlo)

FILMY V SÉRII
Bratrstvo (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/002/
USA, Horor, 2001
Režie: David DeCoteau, Hrají: Sam Page, Josh Hammond

Bratrstvo: Společenství zla (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/001-original-dvd/
USA, Horor, 2001
Režie: David DeCoteau, Hrají: Forrest Cochran, Jennifer Capo

Bratrstvo – Mladí démoni (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/08-original-dvd/
USA, Horor / Thriller, 2002
Režie: David DeCoteau, Hrají: Kristopher Turner, Eric Roberts

Bratrstvo – Černé lebky (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/09-original-dvd/
Kanada, Horor, 2005
Režie: David DeCoteau, Hrají: April Telek, Sebastian Gacki

Kruh temnoty (TV film) (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/002-original-dvd/
USA, Horor / Thriller, 2004
Režie: David DeCoteau, Hrají: Adrienne Barbeau, Greg Cipes

Tvůrci a herci
David DeCoteau (Režie), Kirk Shaw (Produkce), Joe Silva (Hudba), C. Kim Miles (Kamera), Joel Snowden (Střih), Blair Law (Casting), James Purvis (Scénografie), Victoria Söderholm (Scénografie), Sandy Buck (Kostýmy), Shawn Miller (Zvuk), Debi Lelievre (Masky), Tana Lynn Moldovanos (Masky), Matthew Jason Walsh (Scénář), April Telek (Herec), Sebastian Gacki (Herec), Brody Harms (Herec), Graham Kosakoski (Herec), Chad Rook (Herec), Emrey Wright (Herec), Adam Dodds (Herec)
 
2005/96/Kanada/Horor
 
Zajímavost k filmu
- Natáčení filmu probíhalo v kanadském městě Pitt Meadows a Vancouver.
 
Odkazy