Bratrstvo – Mladí démoni / Brotherhood III: Young Demons The (2002/78/USA/Horor, Thriller) 20% -Originál DVD-

31.10.2022 20:31
JEDNOU VĚTOU
„Tato škola je peklo."

OBSAH
Na obyčejné americké střední škole se sejde osm mladých lidí, kteří jsou členy tajné středověké skupiny. Jednoho večera se vloupají do školy, kde mají v úmyslu hrát fantasy hru. Mají kostýmy a středověké zbraně. Stále věří, že hrají hru. Ve skutečnosti je škola bránou do jiného světa, a temné síly mají v úmyslu jejich herní fantazie zvrátit do děsivé noční můry. Jednoho po druhém napadá nadpřirozená síla a zchvacuje jejich duše. Na jednom jediném studentovi tak zůstává nelehký úkol vypořádat se s ďáblem. Jinak hrozí, že je všechny zahubí. (oficiální text distributora)

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
Co si z filmu pamatuji je ta trapná scéna, kde se nějaký frajer sprchuje ve slipech. Když už sexy, tak né takhle debilně hochu...:D Různé fetiš kostýmky a podivně problikané scény, nic pro mě. Krom toho, že film byl naprostá slatatina, kde kamera byla příšerná, zápletky i příběh mnohdy nelogické, nudné a bez štávy, tak jsem promrhala čas. Já upřímně neviděla nudnější film, než toto. Tento díl mi opravdu stačil, nechci vidět víc. (megan017) 0*

Tento film jsem si koupil v rámci DVD edice, a to byla velká chyba. Upřímně řečeno, horší film jsem ve svém dosavadním životě neviděl. Rozhodně si nálepku "odpad!" zaslouží, jedná se o naprostý brak s bezduchým příběhem a bez atmosféry. Co chtěli tvůrci filmu neustálým, nekončícím a nesmyslným běháním herců po chodbách školy dokázat? To opravdu netuším. Film jsem ani nezhlédl až do konce, což se mi prozatím u žádného jiného filmu nestalo. Bylo to pro mě utrpení a určitě lze 78 minut strávit příjemnějším způsobem. Vyhněte se filmu velkým obloukem, v žádném případě nedoporučuji! (brezi) 0*

Silně podprůměrný bezmála dvacetiminutový díl toho nejpodřadnějšího horrorového seriálu naprosto nepochopitelně těmi nejnudnějšími způsoby natažený na celovečerák. Nuda, šeď, prázdno nuda. Atmosféru tvoří akorát tak Darth Vader ověšený cédečkama v mlze bezcílně bloumající po chodbách střední školy. Tečka, všechno. Plus tedy pár jeho jakože strašidelně namaskovaných poskoků, abychom byli přesní. Příběh nula nula nic, atmosféra nula, nula, 0,5. Dokonce i na ty polonahé kloučky DeCoteau jaksi rezignoval a předvedl nám je snad jen dvakrát. Plusem je tak akorát fakt, že tentokrát si trochu užijí i heterosexuální diváci a lesbické divačky, ty dvě (ano, dokonce DVĚ, holky, vypadají docela dobře) a dojde hodně okrajově i na nějaký ten fetiš (oblečky jsou fajn a obzvláště herečce hodně sluší). Ale tohle najdete v kdejakém lehčím eroťáku nebo tématicky laděném pornu, na to nemusíte koukat na film, od nějž přece jen očekáváte alespoň nějaký děj, atmosféru, napětí a slušnou pointu. Nic z toho, naneštěstí třetí kronika Bratrstva nemá. To, že se jaksi zapomnělo na propagaci ladných chlapeckých těl a silně gay odér, sice zprvu vypadá pozitivně, ale nakonec je to spíše ke škodě, ten film je totiž tak suchý, prázdný a nudný, že se díky této absenci (něčeho, co je možné v rámci celé série vnímat jako zajímavé a výrazné) dočkáte nečekaného pocitu - a tím je zklamání. A to jsem si v prvních minutách filmu říkal, že by série mohla konečně něčím překvapit. (eraserhead666) 0*

VELKÁ RECENZE
Atmosféra filmu je povětšinu času naprosto nulová a divák začne pomalu usínat. Začátek vypadá sice docela slušně a na první pohled by se snad mohlo zdát, že trojka konečně předčí své starší bratříčky, ale nenechte se oklamat. Za celý film jsem totiž neviděl ani jednu jedinou scénu, která by snad měla nahnat divákovi strach či dokonce si při ní zakrýt oči.
Formu zla zde představuje postava oblečená do jakéhosi černého brnění a masky, kterou zahaluje mlha, dokáže se rychle pohybovat a mizet. Jenže když se odehrávají scény, kdy se jí do spárů dostanou jednotlivé postavy ukáže se jen ruka na jejich hlavě a nic. Žádné výkřiky, krev či cokoliv jiného. Prostě si jen divák musí počkat, kdože to přijde na řadu jako další. Fanoušci sadomaso si však na své přece jenom přijdou. A to formou kostýmů, které postavy nosí poté co je ovládne zlo. Jde o takové ty kožené hadříky a sukýnky, které používají dominy a jejich otroci.
Dokonce v jedné scéně přijde na řadu i bičík. Žádnou erotiku, nebo snad sadomaso scény však nečekejte už vůbec. Tak jako je atmosféra nudná, tak hudební doprovod je dokonale uspávající. Stejně tak mizerné jsou i vizuální efekty. Pořád jen mlha, střih, mizející postava a nic… Do toho všeho ještě amatérské výkony neherců, kteří by měli svou hereckou kariéru zavčasu pověsit na hřebík, aby už neubližovali divákům. Nejtrapnější ze všeho bylo asi to zastavování času ala Matrix, kdy postavy utíkají před tajemnou postavou, utíkají pomalu, pomaleji až se skoro zastaví a vlastně si počkají než k nim dojde.
Za celých těch sedmdesát osm minut jsem neviděl ani jednu scénku, nebo alespoň náznak který bych mohl označit za hororový. Je to jen další americký brak, který se dostal až k nám. (SOLOM.)

DABING
-

Premiéra ČR: 1.11.2009
Premiéra USA: -
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: -
Poprvé na DVD: 1.11.2009 DVD Edice
Poprvé na Blu-ray: (Zatím nevyšlo)

FILMY V SÉRII
Bratrstvo (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/002/
USA, Horor, 2001
Režie: David DeCoteau, Hrají: Sam Page, Josh Hammond

Bratrstvo: Společenství zla (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/001-original-dvd/
USA, Horor, 2001
Režie: David DeCoteau, Hrají: Forrest Cochran, Jennifer Capo

Bratrstvo – Mladí démoni (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/08-original-dvd/
USA, Horor / Thriller, 2002
Režie: David DeCoteau, Hrají: Kristopher Turner, Eric Roberts

Bratrstvo – Černé lebky (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/09-original-dvd/
Kanada, Horor, 2005
Režie: David DeCoteau, Hrají: April Telek, Sebastian Gacki

Kruh temnoty (TV film) (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/002-original-dvd/
USA, Horor / Thriller, 2004
Režie: David DeCoteau, Hrají: Adrienne Barbeau, Greg Cipes
 
Tvůrci a herci
David DeCoteau (Režie), David DeCoteau (Produkce), Walle Larsson (Hudba), Paul Suderma (Kamera), Bruce Little (Střih), Jim Heber (Casting), Shawna Balas (Scénografie), Patricia J. Henderson (Kostýmy), Bruce Little (Zvuk), Doug Morrow (Masky), Matthew Jason Walsh (Scénář), Kristopher Turner (Herec), Eric Roberts (Herec), Paul Andrich (Herec), Ellen Wieser (Herec), ulie Pedersen (Herec), David Johnson (Herec), Andrew Hrankowski (Herec), Landon McCormick (Herec), Matthew Epp (Herec), Carl Thiessen (Herec), Rita Hines (Herec)
 
2002/78/USA/Horor, Thriller
 
Zajímavost k filmu
- Natáčení filmu probíhalo v kanadském městě Winnipeg.
 
Odkazy