Flintstoneovi 2 - Viva Rock Vegas / The Flintstones in Viva Rock Vegas (2000/90/USA/Rodinný, Komedie) 23% -Originál DVD-

07.11.2022 18:35
JEDNOU VĚTOU
„Fred a Barney se vydají hazardovat do Las Vegas...“

OBSAH
Fred Flintstone (v češtině Fred Pazourek) a jeho nejlepší přítel Barney Rubble (tedy Oblázek) mají důvod k oslavě. Právě se stali absolventy Brontojeřábové Akademie a získali tak dobrá místa v lomu. Zato půvabná a navíc bohatá Wilma má slzy na krajíčku. Musela utéct z domova, protože její panovačná matka ji chce provdat za úspěšného, ale nemyšleného a nudného Chipa. V nouzi pomůže servírka Betty, která Wilmě nabídne kamennou střechu nad hlavou i práci v restauraci. Právě tady se ti čtyři setkají, a protože si padli na první pohled do oka, je společný výlet do nedalekého zábavního centra v Rock Vegas jen otázkou překonání prvních rozpaků. Intrikán Chip má ale jiné plány, Chce Freda v očích Wilmy i její rodiny naprosto znemožnit. Jenže i v době kamenné láska hory přenáší... Obrovský celosvětový úspěch prvních "hraných" Flintstoneových, kteří dali kreslenému seriálu Williama Hanny a Josepha Barbery nový rozměr i zcela specifický humor, byl neklamným znamením, že volné pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. A tak jsou tu znovu nám už dobře známí hrdinové. V novém hereckém obsazení a s příběhem, který vlastně předchází prvnímu dílu. Jenže o dějovou posloupnost v případě komedie z doby kamenné opravdu nejde. Hlavním zdrojem zábavy a humoru je opět gejzír nápadů, jejichž prostřednictvím tvůrci transponovali návyky i zlozvyky současné civilizace do "prehistorických a předcivilizačních" kulis. Objeví se v nich tentokrát i mimozemšťan a zazpívá Mick Jagger. Nevěříte? Přesvědčete se!(oficiální text distributora)

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
Jedničku jsem jako malej sjížděl dost často, dvojku sice moc ne, ale i tak na ní mám pár vzpomínek z dětsví. Pravda ale je že po tolika letech co jsem to viděl je to slabota. Efekty jsou celkem fajn, odkazy na seriál vynikající, Ale zybtek je už dost vlažný, herci vůbec neumí hrát, BAldwin je šíleně nudnej a odpornej. Vtipy nemůžou nikoho rozesmát, a všechno je takové šíleně umělé. Těch pár plus ani nestojí za řeč, nějaký ten pěkný efekt, sem tam vtip. Ale to je asi tak všechno. Bohužel. (Campbell) 3*

Všechny klady filmového prvního dílu (který byl jakousi slušnou rozšiřovačkou k legendárnímu seriálu) jsou pohřbeny a zapomenuty. Vtipné to přijde publiku pod deset let, ale tam bych zase váhal s hlediskem výchovnosti, přece jenom to kasíno a takové ty věci okolo...prostě další snímek, kterým si Baldwinovic famílie rozšiřuje sbírku špatných rolí, a že jich tam je i beztak požehnaně. (Gemini) 0*

Tenhle film je cíleně dělaný pro ty nejmenší, protože ti nebudou řešit, proč je to tak debilní, kde je John Goodman a podobně. Nakonec ale ten film vlastně pro děti není. Není to vysloveně dětský film. Že by to bylo tedy nějaké představení pro blázny, vytvořené jimi samými? Ano, to bude ono. (Segrestor) 0*

VELKÁ RECENZE
Na Zemi, která se právě nachází v období pravěku, přilétá malý zelený mimozemšťan Gazooa pověřený výzkumem pozemských rozmnožovacích metod. Svědky jeho přistání se stanou Fred Flintstone a jeho kamarád Barney Rubble. Ti se také stanou hlavním objektem mimozemšťanova zájmu. Fred právě složil zkoušky v řízení brontojeřábu a jde s kamarádem oslavovat do bistra Bronto King, kde jako servírka pracuje dobromyslná Betty. Ta se v dobré víře ujme Vilmy, kterou považuje za bezjeskyňkyni. Netuší, že dívka pochází z bohaté rodiny, a právě utekla se snobské hostiny, kde ji chtěl požádat o ruku bohatý Chip Rockefeller. Fred se pokouší Betty sbalit a přitom dohodí Vilmu Barneymu.
Další den se čtveřice vydá na pouť, k mimozemšťanově nelibosti však stále nedochází k žádnému páření. Fred se mu snaží vysvětlit, že u lidí to chodí jinak. Na pouti Fred zjistí, že si rozumí spíše s Vilmou než z Betty, zatímco u Barneyho je tomu právě opačně. A tak se kamarádi dohodnou, že si přítelkyně vymění. K mimozemšťanově radosti dojde také k prvním polibkům. Vilmina matka Pearl s pomocí soukromého detektiva dceru najde a přemluví ji, aby se vrátila domů, alespoň na otcovy narozeniny. Dívka souhlasí, ale pozve na oslavu také své nové kamarády. Fred i Betty jsou rozčarováni Vilminým původem a bohatstvím. Navíc je tu Chip, který se je neustále pokouší zesměšnit.
A když Fredův malý dinosaurus zničí hostinu a Pearl Freda vyhodí, jde Vilma s ním. Lstivý Chip se však potřebuje s Vilmou oženit za každou cenu. Má totiž velké dluhy, které chce zaplatit z jejího bohatého věna. Omluví se proto Fredovi a pozve ho i s přáteli do nově otevřeného kasina. S pomocí své milenky Roxie připravuje rafinovanou léčku s cílem připravit Freda o Vilmu. Fred omámený penězi, které s pomocí Chipa vyhrává, nedbá Vilmyni nelibosti nad jeho radostí z nově nabytého bohatství. Jenževe chvíli, když má hrát o milionový jackpot, Chip otočí pákou a Fredovi se přestane dařit.
Mezitím co Roxie odláká Barneyho, Chip nabídne Fredovi, že mu odpustí dluh z prohry. Ten pochopí, že šlo o léčku a odmítne. Chip tedy sáhne k poslední lsti a obviní Freda z krádeže drahého šperku. Kdo ví, jak by to dopadlo, nebýt malého mimozemšťana a skutečnosti, že mříže jsou tak daleko od sebe, že se jimi Barney protáhne ven.
Obrovský celosvětový úspěch prvních "hraných" Flintstoneových, kteří dali kreslenému seriálu Williama Hanny a Josepha Barbery nový rozměr i zcela specifický humor, byl neklamným znamením, že volné pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. A tak jsou tu znovu nám už dobře známí hrdinové. V novém hereckém obsazení a s příběhem, který vlastně předchází prvnímu dílu. Jenže o dějovou posloupnost v případě komedie z doby kamenné opravdu nejde. Hlavním zdrojem zábavy a humoru je opět gejzír nápadů, jejichž prostřednictvím tvůrci transponovali návyky i zlozvyky současné civilizace do "prehistorických a předcivilizačních" kulis. Objeví se v nich tentokrát i mimozemšťan a zazpívá Mick Jagger. Nevěříte? Přesvědčete se!

Ocenění:
Razzies
2000 - Nejhorší film (nominace)
2000 - Stephen Baldwin (Nejhorší herec ve vedlejší roli) (nominace)
2000 - Joan Collins (Nejhorší herečka ve vedlejší roli) (nominace)
2000 - Nejhorší Remake nebo Sequel (nominace)

DABING
1.DABING (Kino, VHS, DVD, Nova)
V českém znění: Petr Oliva - Mark Addy (Fred Flintstone), Tomáš Juřička - Stephen Baldwin (Barney Rubble), Radka Stupková - Kristen Johnston (Wilma Slaghoople), Tereza Chudobová - Jane Krakowski (Betty O'Shale), Daniela Bartáková - Joan Collins (Pearl Slaghoople), Aleš Procházka - Thomas Gibson (Chip Rockefeller), Marcel Vašinka - Alan Cumming (Gazoo - mimozemšťan), Martin Kolár - Danny Woodburn (Little Rocko), Pavel Pípal - Tony Longo (Big Rocko), Bohuslav Kalva - Harvey Korman (Plukovník Slaghoople), Ivana Milbachová - Alex Meneses (Roxie), Luděk Čtvrtlík - Alan Cumming (Mick Jagged), Jaroslav Kaňkovský, Radovan Vaculík, Libor Terš, Dalimil Klapka, Jaroslava Obermaierová, Vlasta Žehrová, Alena Procházková, Miriam Chytilová
Překlad: Petr Putna
Produkce: Evelyna Vrbová
Zvuk: Jiří Moudrý
Mix zvuku: Pavel Rejholec - Cinemasound
Dialogy a režie českého znění: Petr Sitár
Vyrobila: LS Productions dabing 2000

DVD, KINA  a NÁVŠTĚVNOST
Premiéra ČR: 27.7.2000
Premiéra USA: 28.4.2000 Universal Pictures US
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: 1.12.2000 (VHS) Warner Home Video
Poprvé na DVD: 24.11.2003 Universal
Poprvé na Blu-ray: (Zatím nevyšlo)

Tržby celkem - $ 59 500 000
Náklady (Rozpočet) - $ 83 000 000

FILMY V SÉRII
Flintstoneovi gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/029/
USA, Rodinný / Komedie, 1994
Režie: Brian Levant, Hrají: John Goodman, Elizabeth Perkins

Flintstoneovi 2 - Viva Rock Vegas (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/028/
USA, Rodinný / Komedie, 2000
Režie: Brian Levant, Hrají: Mark Addy, Stephen Baldwin
 
Tvůrci a herci
Brian Levant (Režie), Bruce Cohen (Produkce), David Newman (Hudba), Jamie Anderson (Kamera), Kent Beyda (Střih), Joseph Middleton (Casting), Christopher Burian-Mohr (Scénografie), Robert Turturice (Kostýmy), Andy D'Addario (Zvuk), Mark A. Mangini (Zvuk), Janie Kelman (Masky), Matthew W. Mungle (Masky), Barbara Lorenz (Masky), Bret Mardock (Masky), Jim Cash (Scénář), Jack Epps Jr. (Scénář), Mark Addy (Herec), Stephen Baldwin (Herec), Kristen Johnston (Herec), Jane Krakowski (Herec), Joan Collins (Herec), Thomas Gibson (Herec), Alan Cumming (Herec), Harvey Korman (Herec), Alex Meneses (Herec), John Taylor (Herec), Tony Longo (Herec), Taylor Negron (Herec), John Cho (Herec), Irwin Keyes (Herec), Jason Kravits (Herec), Mel Blanc (Herec), Rosie O'Donnell (Herec), William Hanna (Herec), Joseph Barbera (Herec), Brandon Henschel (Herec), Ted Rooney (Herec), Kevin Grevioux (Herec), Jack McGee (Herec), Kristen Stewart (Herec), Buck Kartalian (Herec), Brandon Molale (Herec), Scott L. Schwartz (Herec), Rachel Winfree (Herec), Allan Trautman (Herec), Brian Mahoney (Herec), David Jean Thomas (Herec), Steve Schirripa (Herec), Duane Davis (Herec), Joel Virgel (Herec)
 
2000/90/USA/Rodinný, Komedie
 
Zajímavost k filmu
- V kanceláři Rockefellera (Thomas Gibson), majitele casina, můžeme vidět expresionistický obraz "Výkřik" slavného norského malíře E. Muncha.
 
Odkazy