Emmanuelle 4 - Útěk před láskou / Emmanuelle 4 (1984/1989/Francie/Drama, Erotický) 33% -Originál DVD-

04.11.2022 04:04
JEDNOU VĚTOU
„Znovuzrození Emmanuelle."

OBSAH
Znovuzrození Emmanuelle. Sylvie, krásná žurnalistka, je bláznivě zamilovaná do Marca, který její lásku opětuje. Jenže Sylvie potřebuje vzrušení. Vyrazí proto do Brazílie, kde podstoupí plastickou operaci. S novou vizáží a pod novým jménem Emmanuelle se vadává na cesty plné milostných dobrodružství... (oficiální text distributora)

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
10 % - Zcela zbytečný film, který snad ani filmem v pravém slova smyslu nazvat nelze. Nic se tam neděje, nemá to příběh, natočeno jen kvůli tomu, aby se hlavní hrdinka mohla svlékat. Klasická ukázka samoúčelného filmu, který stvořili lidé bez nápadu. Že film s erotickou tematikou přitom nemusí být zívárna a nuda, svědčí třebas Sex a Lucía... Do DVD přehrávače se mi to dostalo díky tomu, že jsem to vylovil z vánočního firemního balíčku DVD, a nechápu, že jsem to dokoukal do konce :) (Damiel) 0*

Smysl téhle série už skutečně nechápu. Plastická operace, která má klasickou představitelku přeměnit na novou osobu, je příjemně ujetá, ale nakonec vyznívá spíš debilně než vtipně. Tohle už není ani zábavné, ani vtipné a už vůbec to není něco, co by bylo skutečně příjemně erotické. Na tohle se jednoduše skoro nedá koukat. (Kaylin) 1*

- () *

VELKÁ RECENZE
Ryzí utrpení... Největší peklo se rodí s banálním dílem, co si kompenzuje vlastní nedostatečnost rádoby uměleckými vsuvkami. Ve světle toho se pak člověk raději podívá na dvě hodiny přiznané komerce, kde z něho aspoň nedělají absolutního pitomce. Ona i původní Emmanuelle se s odstupem jeví jako průměrné erotické drama, ale pořád aspoň snaha o jiné podchycení erotiky. Tenhle film se takovým způsobem nedovede vyjádřit, že většina dialogů se ventiluje skrz "vnitřní hlas" postav, což platí dokonce i u těch nejméně významných. Když už konečně něco řeknou nahlas, tak se většinou jedná o otravný balast, nebezpečně „godardovsky“ postavený (opakovaná věta "Znáte báseň...?").
Hudba pro jistotu duní nonstop a tudíž se původně celkem snesitelná melodie ke konci stává nenáviděnou kulisou. Není namístě kritika prostředí, panorama přírody občas vykoukne a tím se účel plní. Vrcholně směšný je však ten nepoměr mezi řečeným a reálně se zobrazujícím. Když vypravěč začne rozvádět úvahy o nové Emmanuelle, co vypadá jako "božské zjevení", tak to prostě není pravda. Stejně tak další nesmysly, které by v pokleslém románu snad mohly vybudit čtenářovu fantazii, ale Francis Leroi na ně nemá peníze.
Kolem příběhu ani nechci dlouho kroužit, hlavní hrdinka se chová jako neskutečná kráva a erotický potenciál filmu dosahuje minusových hodnot. Nedoporučuji ani pro vědomé pobavení, největší zrada tkví v tom, že to člověka maximálně uspí. (sinp)

DABING
-

DVD, KINA  a NÁVŠTĚVNOST
Premiéra ČR: -
Premiéra Francie: 15.2.1984
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: -
Poprvé na DVD: 4.10.2008 Blesk
Poprvé na Blu-ray: (Zatím nevyšlo)

FILMY V SÉRII
Emmanuelle (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/0012/
Francie, Drama / Erotický, 1974
Režie: Just Jaeckin, Hrají: Sylvia Kristel, Alain Cuny

Emmanuelle 4 (Originál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/024/
Francie, Drama, 1984
Režie: Francis Leroi, Hrají: Patrick Bauchau, Fabrice Luchini
 
Tvůrci a herci
Francis Leroi (Režie),Francis Giacobetti (Produkce), Michel Magne (Hudba), Jean-Francis Gondre (Kamera), Hélene Plemiannikov (Střih), Marie-Christine Duhamel (Casting), - (Scénografie), Laurence Heller (Kostýmy), Claude Gazeau (Zvuk), Josée De Luca (Masky), Francis Leroi (Scénář), Iris Letans (Scénář), Emmanuelle Arsan (kniha) (Předloha), Patrick Bauchau (Herec), Fabrice Luchini (Herec), Sylvia Kristel (Herec), Christian Marquand (Herec), Brinke Stevens (Herec), Marilyn Jess (Herec), Gérard-Antoine Huart (Herec)
 
1984/1989/Francie/Drama, Erotický
 
Zajímavost k filmu
- Natáčení filmu probíhalo v Brazílii, Francii (Paříž a lokalitě Gaudeloupe) a USA (Los Angeles).
 
Odkazy