12 opic (TV seriál) / 12 Monkeys (2015-2018/33 h 45 min (Minutáž: 41–47 min)/USA/Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller) 65%

31.10.2022 20:35
JEDNOU VĚTOU
James Cole je poslán z budoucnosti, aby zachránil lidstvo před virem, který v roce 2017 zabije 7 miliard lidí. Musí najít a zabít muže, který virus vypustil...(TV Prima)

OBSAH
Děj sleduje cestovatele časem z postapokalyptické budoucnosti, který se objeví v přítomnosti. Jeho misí je lokalizovat a zneškodnit zdroj smrtelného moru, který vyhubí lidskou rasu. V roce 2013 přepadne doktorku Cassandru Reillyovou muž, který si říká James Cole. Snaží se najít někoho, kdo se jmenuje Leland Frost. Snaží se doktorce dokázat, že je z budoucnosti, a že Leland Frost začal obrovskou pandemii, která vyhubila téměř všechny lidi na Zemi. Leland Frost měl být její pacient, ale ona nikoho takového nezná. Dva roky na to se setkávají znovu. Doktorka je bez přítele, posedlá hledáním Lelanda Frosta. Jenže ani teď ho nezná a není ani o krůček blíž vyřešení problému, který se ještě nestal. Navíc se začíná zdát, že Leland Frost není ten, koho by měli doopravdy hledat, ale skupina, která si říká Armáda 12 opic...

FILMOVÁ RECENZE ČSFD
Seriálová podoba dnes už kultovního sci-fi filmu mě nechávala až do premiéry zcela chladnou. K mému překvapení nám ale SyFy naservírovala svižnou podívanou, která se sice od filmu celkem dost liší hlavně atmosférou, přesto mě od prvních okamžiků dokázala vtáhnout do dění. Uvidíme, zda tvůrcům nedojde dech. První dva díly - 80% Pokud jste schopni se od filmové předlohy alespoň částečně oprostit, užijete si nadupanou konspirační podívanou, ve které se to časovými paradoxy jen hemží a jež vám nejednou pořádně zamotá hlavu. Řešit tu logiku konání postav mi přijde vzhledem k tématu trochu... inu, nelogické. K dokonalosti to má sice daleko, sem tam jsou ty časové skoky příliš časté a maličko rozmělňují děj, ale rozhodně jsem se u toho královsky bavila. Jen je třeba nebrat to smrtelně vážně. 1. série - 80% (KevSpa) 4

Pokud by seriál šel s kůží na trh o pár let později, tak by zřejmě vzbudil větší zájem. Přeci jen téma globální pandemie teď docela letí. Já osobně bych zase šel světa kraj za Amandou Schull, takže důvod mého zájmu je jasný. Problém jsem měl s představitelem hlavního hrdiny, který je děsně nevýrazný a zrovna u ikonické postavy Jamese Colea to zamrzí. Nejlepší postavou je ovšem Jennifer Goines. Od kultovního filmu se seriál rychle odkloní. Stojí to na cestování v čase, takže logika dostává na frak. Hranice snesitelné překombinovanosti děje je také rychle překročena a bohužel dorazí i směšnost. Každá série má však minimálně jednu dokonalou epizodu, kde si to všechno sedne. Postavy začnou hláškovat, hraje k tomu skvělá hudba a jde o stylovou jízdu časem. Koncert pro Hitlera patří mezi ně. V seriálu se mihne několik českých herců. Natáčelo se i u nás, takže je vidět mnoho známých lokací. Vrcholem je pak návštěva Prahy v době pandemie a nasazených roušek. Pro současného diváka je to vskutku absurdní podívaná. (Djoker) 3

Tak tohle jsem teda nečekal. Zapomeňte na film, tohle je úplně jiné kafe. I když Bruce Willis je v roli Jamese Colea určitě lepší než tady ten herec, pořád je to super. Je to rozhodně téma, které se dá rozvinout na celý seriál. Mají dva roky na to, aby zabránili globální pandemii. James je vážně bouchač. Jeho tělo je neuvěřitelně vylepšené. Nic pro něj není problém. Ale ani po zabití zdánlivě hlavního záporáka se problém nevyřeší. Toho hraje klasicky Željko Ivanek. Na scénu později přichází Bledý muž a děj se komplikuje. Snad ani nevím, kde začít. No rozhodně je to neuvěřitelně zamotané a s každým dílem se všechno mění. Jeden paradox střídá druhý a vzniká a paralelní realita. Nakonec to všechno bylo dané a prostě se to muselo stát. Spoiler: Až na konci se dostanou do situace, kdy se jim podaří něco změnit. Finále je neuvěřitelně otevřené. Jinak doktorka Casandra Railly je docela kus. ;) Je trochu podobná na Nicole Kidman. Ve 2. sérii pokračuje boj proti 12-ti opicím a Svědkovi. Opět dojde ke spoustě šíleným věcem a vyvrcholí to skvělým finále. 3. série přináší další problémy a paradoxy. Nakonec je všechno úplně jinak, než jsme si mysleli. 4. a poslední série je tu, jedna část děje se odehrává v Praze. Nakonec vše dobřě dopadlo a na většinu otázek bylo odpovězeno. "Cestování časem by nevzniklo bez cestování časem." :D (Kothy) 4

VELKÁ RECENZE
-

OBSAH EPIZOD
1. série (2015)
DÍL 1: Rozštěpení (Pilot) - 27 let poté, co virus vyhladí většinu lidstva je vědci vyslán muž (James Cole) zpět do roku 2015, aby pomohl zastavit virus, který to vše způsobil. Jediným vodítkem pro Cola je viroložka Cassandra Railly, která by měla znát toho, který vypustil nebezpečný zdroj nákazy.
DÍL 2: Psychicky odlišný (Mentally Divergent) - Cole se vrací do roku 2015, aby zjistil nové informace od pacientky z ústavu pro duševně choré. Jonesová si myslí, že Armáda 12 opic se nějakým způsobem podílela na pandemii a proto Colea na tento úkol vyslala. Mezitím si Cassandra myslí, že Coleův zásah do jejího času ji opravňuje v tom i nadále mu pomáhat.
DÍL 3: Cassandřin komplex (Cassandra Complex) - Informace zavedou Colea na Haiti v roce 2014, kde hrozí, že by se mohl nechtěně zapojit do života Cassandry. Ta totiž tou dobou na Haiti pracuje na šířící se nákaze. Kdyby se na Haiti setkali, vznikl by paradox.
DÍL 4: Boj o pevnost (Atari) - Tentokrát se odehrává boj v budoucnosti. Nebezpečná skupina záškodníků, do které dříve patřil i Cole a Ramse, se chystá přepadnout budovu, ve které se celá operace skrývá. Vůdce skupiny Deacon již dlouho touží Colea a Ramse chytit. Cole se díky náhodě vrátí do minulosti jen o pár dní a má možnost celé akce zabránit.
DÍL 5: Noční pokoj (The Night Room) - Cole a Cassandra konečně zjistí přesnou lokaci Nočního pokoje - místa, kde má být ukrytý virus. Jenže nejsou jediní, na místo dorazí i armáda 12 opic a přivedou si s sebou Jennifer, která jim má pomoci s prolomením ochrany.
DÍL 6: Rudý les (The Red Forest) - Cole po návratu do svého času zjistí, že je všechno jinak. Něco se změnilo a dojde mu, že Cassandra byla zabita a to změnilo tok času. Musí se ten vrátit a před zabitím ji zachránit. Kvůli záchraně se bude muset spojit s jejím ex-snoubencem Aaronem.
DÍL 7: Čečensko (The Keys) - Cole, Cassandra a Aaron se snaží zastavit vypuštění viru, který má být použit v Čečensku jako biologická zbraň.
DÍL 8: Včera (Yesterday) - Jádro, které pohání stroj času se vyčerpává. Aby dostala Colea zpět, musí Jonesová přesvědčit svého bývalého kolegu, že její mise stojí za záchranu. Jenže to rozhodně nebude mít jednoduché.
DÍL 9: Zítra (Tomorrow) - Cole se ocitá v roce 2017 a vidí na vlastní oči následky vypuštění viru. Mezitím Jonesová čelí jediné možné cestě jak získat nové jádro do stroje času.
DÍL 10: Zásah shůry (Divine Move) - Ramse se rozhodne vzít věci do svých rukou a chce ochránit svou rodinu a zabránit tím Jonesové, aby pokračovala ve svém projektu. Mezitím se Cole snaží vypořádat s následky a za pomoci Cassandry hledá tvůrce viru.
DÍL 11: Svědek (Shonin) - Cole se přenese do Tokia v roce 1987 a má před sebou poslední šanci zastavit Armádu 12 opic.
DÍL 12: Paradox (Paradox) - Cole začíná umírat na následky cestování časem, a Cassandra musí vyhledat jediného člověka který ho může zachránit...
DÍL 13: Moje náruč (Arms of Mine) - V posledním díle první série se Cole a Cassandra musí postavit konfrontaci se svými nejbližšími přáteli a protivníky a Jonesová stojí před novou hrozbou, která se u ní objevila.

2. série (2016)
DÍL 1. Rok opice (Year of the Monkey) - Cole a Ramse musí rychle spravit jejich přátelství, aby společně mohli čelit armádě Dvanácti opic. Mezitím v roce 2043 musí Railly a Jones navigovat nejistou budoucnost, když zařízení drží pod vládou Deacon a jeho spojenci.
DÍL 2. Poslání (Primary) -Cole zjišťuje, že uvízl v roce 2016. Jeho pokus o zničení nebezpečného viru změní budoucnost a Jones s Railly se v budoucnosti musí vyrovnat se změnami, které to přineslo jejich časové ose.
DÍL 3. Sto let (One Hundred Years) - Mezi Colem a Cassie narůstá napětí, ale navzdory tomuto nárůstu se musí spojit a společně cestovat do New Yorku v době druhé světové války, aby vystopovali nebezpečného člena Dvanácti opic.
DÍL 4. Prozření (Emergence) - Jones se obrací na Ramseho s prosbou o pomoc. Potřebuje dostat Colea a Cassie zpět z roku 1944. Mezitím se však Jones vydá navštívit i "starou" verzi Jennifer Goines, aby prozkoumala skutečnou podstatu času.
DÍL 5. Rodinné sídlo (Bodies of Water) - V současnosti se Cassie musí spojit s Jennifer Goines, aby společně unikly před armádou Dvanácti opic, která jim je v patách. V roce 2044 se musí Cole pro změnu spojit s Ramsem, aby společně čelili Deaconovi.
DÍL 6. Nesmrtelný (Immortal) - Cole a Ramse se vydávají na cestu do sedmdesátých let v New Yorku, aby zabránili vraždě veterána z Vietnamu, který má jisté spojení na Svědka. Jejich mise však nebude tak jednoduchá, jak se na první pohled zdálo.
DÍL 7. Vetřelec (Meltdown) - Cole se setkává s tváří v tvář se Svědkem, fantomem, který stojí za armádou Dvanácti opic a Cassie trpí halucinacemi, které mají nebezpečnou vizi. Aby toho nebylo málo, tak zařízení v budoucnosti je stále nebezpečnější, protože stroj času je poruchový a přivádí z minulosti smrtící návštěvníky.
DÍL 8. Ukolébavka (Lullaby) - Cassandra Railly je poslána do roku 2020 Katarinou Jones s jediným úkolem - zabít Dr. Katarinu Jones. Cole však odmítá připustit tento vývoj a vydává se za ní, aby její misi přerušil. Ukáže se, že uvízli v časové smyčce, protože minulost se odmítá změnit.
DÍL 9. Hyena (Hyena) - V roce 2016 se Jennifer snaží vzít záležitosti do vlastních rukou, když se Cole vrátí do minulosti, aby jí pomohl. Mezitím Cassie i Ramse hledají pomstu, která se nachází na místě zvaném Titan, a Katarina se snaží dát smysl nově nalezenému vztahu.
DÍL 10. Otec (Fatherland) - Coleova oddanost je testována, když se Ramse a Railly rozhodnout změnit cíl mise a vydají se do východního Berlína v roce 1961 v naději, že najdou bezohledného německého doktora, který zná lokaci Svědka. Tu chtějí získat, aby ho mohli zabít.
DÍL 11. Vzkříšení (Resurrection) - Zařízení v budoucnosti se nepříjemně rychle přibližuje kolapsu a destrukci. Cole se vydává do roku 1957, aby zachránil lidstvo. Mezitím ostatní pátrají po místu jménem Titan, kde sídlí Svědek.
DÍL 12. Prolitá krev (Blood Washed Away) - Cole a Cassandra pátrají v roce 1957 po jediném člověku, který může zabránit vzniku paradoxu. Mezitím v roce 2044 Ramsey, Deacon, Jennifer a její Dcery vyrážejí na cestu do Titanu s cílem zabít Svědka.
DÍL 13. Vzpomínky na budoucnost (Memory of Tomorrow) - Cole a Cassie se přizpůsobují životu v roce 1959, když Cole obdrží záhadnou zprávu. Pátrání ho zavede do místního blázince, kde hledá ženu, která mu zprávu předala. Dozví se, že se může vydat zpět i bez stroje času. Jenže si musí položit otázku. Chce jít zpět a ztratit to, co si s Cassie vybudoval?

3. série (2017)
DÍL 1. Matka (Mother) - James Cole po měsících hledání konečně najde umístění Titanu. Předtím než se pokusí vysvobodit Cassandru, je zastaven svojí budoucí verzí. Mezitím je Jennifer uvězněna v roce 1917 a stane se svědkem další vize.
DÍL 2. Strážci (Guardians) - James Cole se vydává na cestu do roku 1922, nejen aby zachránil Jennifer, ale také aby poznal nového nepřítele. Zároveň je odhalen Svědkův plán na zničení světa.
DÍL 3. Nepřítel (Enemy) - Na scéně se objevuje starý nepřítel, který může pokazit křehká spojenectví, ale také poškodit realitu. Ramse a Cole se vydávají do roku 2007 s cílem najít Svědka, ale Ramse má postranní úmysly.
DÍL 4. Bratři (Brothers) - James Cole musí čelit nemyslitelné volbě, aby mohl zachránit ženu, kterou miluje. Mezitím v roce 2047 získá Cassandra nečekaného spojence, který jí může pomoci uniknout z Titanu a znovu se shledat s Colem.
DÍL 5. Kauzalita (Causality) - Při pátrání po Svědkovi se musí vydat do roku 1989. Plánem je, že Jennifer bude na aukci vystupovat jako vlastní matka, aby odlákala pozornost a James s Cassandrou mohli najít důležitý dokument.
DÍL 6. Povaha (Nature) - James a Cassandra se vydávají do roku 1953, aby požádali agenta Galea o pomoc. Ten je zavede k podivné sektě, ze které se vyklubou počátky armády 12 opic. Cassandra a James se dokáží dostat na místo konání jednoho setkání a to, co uvidí, je šokuje.
DÍL 7. Výchova (Nurture) - V roce 2046 zjistí Jonesová, jak upravit přenosné vesty na cestování časem a zabrání Strážcům, aby resetovali čas. Mezitím se Cassandra snaží najít odpověď na to, jestli je Athan skutečně monstrum.
DÍL 8. Masly (Mask) - Cassandra a James nyní stojí proti svým přátelům a závodí o tom, kdo jako první najde Athana. Oba týmy se dostanou do Londýna v roce 1899, kde očekávají jeho výskyt. Místo Svědka však najdou pouze jeho společníka Sebastiana, který tvrdí, že ho 20 let neviděl.
DÍL 9. Zlodějka (Thief) - V roce 1899 sledujeme příběh Athana, který prozrazuje, co stojí za jeho cílem zničit svět a čas. A ukáže se, že za vším je třeba hledat ženu. Athan se totiž zamiloval do osudové ženy, ale ať se snaží jak chce, tak ji nedokáže zachránit.
DÍL 10. Svědek (Witness) - Začíná rozhodující bitva. James, Cassandra a Athan se vydávají do roku 1959. Při rozhodování o osudu budoucnosti se objeví Jonesová se svou armádou ve snaze zabít Svědka. Jak se však ukáže, tak skutečným Svědkem je někdo jiný než Athan.

DABING
V českém znění: Jakub Saic - Aaron Stanford (James Cole), Anna Brousková - Amanda Schull (Dr. Cassandra Raillyová), Radana Herrmannová - Barbara Sukowa (Katarina Jonesová), Marek Libert - Kirk Acevedo (José Ramse), Petr Neskusil - Noah Bean (Aaron Marker)
Dále v českém znění: Bohuslav Kalva - Tom Noonan (bledý muž), Martina Kechnerová - Amy Sloan, Emily Hampshire (Elena, Jennifer Goinesová), Luděk Čtvrtlík - Xander Berkeley (Jonathan Foster), Pavel Šrom - Željko Ivanek (Leland Goines), Oldřich Hajlich - Joshua Close (Ivan), Petr Gelnar - Robert Wisdom, Patrick Garrow (Jeremy, Matthew Cole), Libor Terš - Todd Stashwick (Deacon), Svatopluk Schuller, Terezie Taberyová - Alisen Down (Záhadná žena), Milan Slepička - Mark Margolis (pan Werner), Ladislav Cigánek a další
Vyrobila: FTV Prima s.r.o. ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. v roce 2015

4. série (2017) -
DÍL 1. Konec (The End) - Po přesunu časem se Cole ocitá tváří v tvář vlastní minulosti a hlavně sám sobě, což znamená, že musí v daném čase obratně manévrovat, aby nezpůsobili paradox ve vlastní časové linii. Mezitím se Jennifer v roce 2018 snaží uniknout z Prahy i s cenným artefaktem.
DÍL 2. Uroboros (Ouroboros) - Po přesunu časem se Cole ocitá tváří v tvář vlastní minulosti a hlavně sám sobě, což znamená, že musí v daném čase obratně manévrovat, aby nezpůsobili paradox ve vlastní časové linii. Mezitím se Jennifer v roce 2018 snaží uniknout z Prahy i s cenným artefaktem.
DÍL 3. Zaseknutá deska (45 RPM) - Cassie se vydává na cestu do minulosti, aby vyhledala mladší verzi Olivie a zastavila ji dříve, než bude pozdě. Mezitím se Cole snaží pomoci Jennifer, aby našla pravý význam jejích vizí.
DÍL 4. Odkaz (Legacy) - Tým se vydává do minulosti, aby zjistil, jak vypadaly počátky cestování časem. Zároveň se však snaží najít zbraň, která by jim pomohla konečně zastavit Svědka. Místo toho je však čeká nemilé překvapení.
DÍL 5. Poté (After) - Týmu se podaří zjistit, že zbraň, která by jim pomohla přerušit nekonečnou smyčku se nachází v šedesátých letech a neváhají dlouho, aby se tam vypravili. Jenže na scéně se znovu objevuje i Zalmon Shaw.
DÍL 6. Zvon (Die Glocke) - Tým se musí vrátit časem do období druhé světové války a proniknout na hostinu významného nacistického poručíka, aby tam ukradli artefakt zvaný "Zvon". Jenže jejich operace se střetne s misí francouzské revoluce, která má políčeno na významného hosta oslavy.
DÍL 7. Dcery (Daughters) - Jonesová posílá Hannu zpět do roku 2007 na osobní misi, která by mohla být klíčem ke všemu. Mezitím se Cole a Cassie připravují na cestu do Anglie roku 1491 a Jonesová se ocitá v moci Olivie.
DÍL 8. Démoni (Demons) - Tým konečně zdolává poslední překážku a dostává se na místo uprostřed středověku, kam je záhadné stopy naváděly. Tam je však čeká nemilé překvapení a ještě budou rádi, když z toho vyváznou živí.
DÍL 9. Ještě minutu (One Minute More) - Blíží se začátek opravdového konce a Cole s Cassie se připravují na poslední misi. Mezitím se podaří Jennifer rozluštit záhadnou zprávu. Cestou se James Cole dozvídá pravdu o své matce.
DÍL 10. Začátek 1/2 (The Beginning Part 1) - Poslední bitva proti Svědkovi začíná a osud lidského pokolení je v sázce. Během toho se všechny kousky skládanky začínají dávat dohromady a připravují se navždy zakončit časovou smyčku.
DÍL 11. Začátek 2/2 (The Beginning Part 2) - Když už to vypadá, že veškerá naděje je ztracena, tak se Cole rozhodne zakončit svůj cyklus tak, aby jeho mladší verze přišla s důležitou odpovědí. Otázkou však zůstává, jestli se to podaří...

DABING
V českém znění: Jakub Saic - Aaron Stanford (James Cole), Anna Brousková - Amanda Schull (Dr. Cassandra Raillyová), Terezie Taberyová - Alisen Down (Olivia), Radana Herrmannová - Barbara Sukowa (Katarina Jonesová), Libor Terš - Todd Stashwick (Deacon)
Dále v českém znění: Luděk Čtvrtlík, Ludvík Král, Bohuslav Kalva, Ladislav Cigánek a další
Překlad: Jan Vieweg
Zvuk: Tomáš Čisárik
Produkce: Mirka Monsportová
Vedoucí výroby: Jana Janoušková
Vedoucí dramaturg: Olga Potužáková
Šéfproducent: Jaroslav Richtr
Dialogy a režie: Marek Tomažič
Ve studiu S Pro Alfa CZ a.s. vyrobila FTV Prima s.r.o. v roce 2018

VELKÁ RECENZE
-

Ocenění:
The Saturn Awards
2015 - 12 opic - Nejlepší kabelový/syndikovaný televizní seriál (nominace)

DVD, KINA  a NÁVŠTĚVNOST
Premiéra ČR: 1.řada - 5.2.2016
                      2.řada - 14.11.2016
                      3.řada - 21.11.2018
                      4.řada - 5.12.2018
Premiéra USA: 1.řada - 16.1.2015
                        2.řada - 18.4.2016
                        3.řada - 19.5.2017
                        4.řada - 15.6.2018
Premiéra v půjčovnách VHS/DVD: -
Poprvé na DVD: -
Poprvé na Blu-ray:  (Zatím nevyšlo)

FILMY V SÉRII
12 opic gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/12-opic-twelve-monkeys-1995-124-usa-mysteriozni-sci-fi-thriller-87/
USA, Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller, 1995
Režie: Terry Gilliam, Hrají: Bruce Willis, Madeleine Stowe
 
SERIÁL V SÉRII
12 opic (seriál) gastonrolinc.preview.webnode.cz/news/003/
USA, Dobrodružný / Drama / Mysteriózní, 2015
Režie: Jeffrey Reiner, Hrají: Aaron Stanford, Amanda Schull
 
Tvůrci a herci
Terry Gilliam (Režie), Charles Roven (Produkce), Paul Buckmaster (Hudba), Roger Pratt (Kamera), Mick Audsley (Střih), Margery Simkin (Casting), Jeffrey Beecroft (Scénografie), Julie Weiss (Kostýmy), Peter Joly (Zvuk), Allen Weisinger (Masky), David Webb Peoples (Scénář), Janet Peoples (Scénář), Bruce Willis (Herec), Madeleine Stowe (Herec), Brad Pitt (Herec), Christopher Plummer (Herec), Jon Seda (Herec), David Morse (Herec), Bill Raymond (Herec), Frank Gorshin (Herec), Chuck Jeffreys (Herec), Matt Ross (Herec), Christopher Meloni (Herec), Stephen Bridgewater (Herec), Richard Stanley (Herec), Lisa Gay Hamilton (Herec), Joseph McKenna (Herec), Frederick Strother (Herec), Roger Pratt (Herec), Harry O'Toole (Herec), Annie Golden (Herec)
 
2015-2018/33 h 45 min (Minutáž: 41–47 min)/USA/Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
 
Zajímavost k filmu
- Psychiatrické centrum, ve kterém je umístěna Jennifer (Emily Hampshire), se jmenuje "J.D. Peoples Psychiatric Treatment Center", pojmenovaný podle scenaristů filmu 12 opic (1995) - Janet a David Peoples.
- Pilotní díl se natáčel v Detroitu v Michiganu a další díly v kanadském Ontáriu.
 
Odkazy
 

Hrají:

Aaron Stanford, Amanda Schull, Kirk Acevedo, Noah Bean, Tom Noonan, Željko Ivanek, Emily Hampshire, Shannon Lucio, Ramon De Ocampo, Barbara Sukowa, Jeff Clarke, Jack Fulton, Patrick Garrow, Peter DaCunha, Andrew Gillies, Julie Sifuentes Etheridge, Eve Harlow, Robert Wisdom, Todd Stashwick, Brendan Coyle, Demore Barnes, Scottie Thompson, David Richmond-Peck, Alisen Down, Lyriq Bent, Romina D'Ugo, Ramona Milano, Joshua Close, Ari Millen, Stephen McHattie, Amy Sloan, Xander Berkeley, Jennifer De Lucia, Susanna Fournier, Mark Margolis, Denis Akiyama, Christian Bako, Peter Outerbridge, Jee-Yun Lee, Michael Hogan, Ayisha Issa, Erik Knudsen, Jay Karnes, Trenna Keating, David Dastmalchian, Grace Lynn Kung, Boyd Banks, David Marciano, Adam Kenneth Wilson, Warren Belle, Michael Boisvert, Tiffany Shepis, Madeleine Stowe, Courtney Deelen, Christopher Heyerdahl, Brooke Williams, Carlyn Burchell, Richard Waugh, Adam Crew, Billy MacLellan, James Fanizza, Faran Tahir, Hannah Waddingham, Dominique Provost-Chalkley, Elizabeth Whitmere, Jackie Geary, Sal Vulcano, Christopher Lloyd, Emily Klassen, Kristin Booth, Rupert Graves, James Callis, Jim High, Denisa Pfauserová, Olga Plojhar Bursíková, Andreas Apergis, Scott Williams, Michael Rhoades, Diana Bentley, Dejan Lilić, Sophia Walker, Steve Park, Gloria Gifford, Michael Brown, Conrad Coates, Iva Šindelková, Ben Cross, Simon Merrells, Michael Pitthan, Lukáš Bech, Conleth Hill, Holly Deveaux, Julian Richings, Tony Munch, Donald Sumpter, Abigail Hardingham, Alden Adair, Stephen R. Hart, Mark Gibson, Mark Caven, Thure Riefenstein, Victoria Emslie, Lívia Bielovič, Petra Štíbrová, Petr Klimeš, Aleš Bílík, Vojtěch Havelka, Václav Jiráček, Josef Vaňousek, Vladan Bláha, Lukáš Křišťan, Dwain Murphy, Fergus O'Donnell, Matt Frewer, Daniel Kash, Joey Klein, Maxwell McCabe-Lokos, Bruce Beaton, Andrea Davis, Maciej Salamon, Priya Rajaratnam, Mishka Thébaud, Sarah Murphy-Dyson, Tina Jung, Jiří N. Jelínek, Jordan Claire Robbins, Martin Angerbauer, Justine Campbell, Lukas Engel, Avaah Blackwell, Arna Shijak, Nesrin Tair, Anna Devlin, Thomas Mitchell, Taveeta Szymanowicz, Jennifer Vallance, Pierre Simpson, Nicole Law, Jan Papírník, Daniel Park, Craig Burnatowski, Dwight Ireland, Harper Gunn, Haui, Adrian Spencer, Lisa Michelle Cornelius, Alex Spencer, Catherine McNally, Clive Walton, Jeff Teravainen, Robin Kasyanov, Daniella Forget, Brendan J. Rowland, Dorly Jean-Louis, Romaine Waite, Jeffrey Parazzo, Sierra Wooldridge, Mif, Al McFoster, Christine Aziz, Dale Samms